Перший місяць вагітності

Зміст:

  Вагітність – яскравий та відповідальний етап життя для кожної жінки. Бути вагітною – щастя та справжнє диво. Проте для багатьох майбутніх матусь перший місяць вагітності – найнервовіший та найтяжчий. Що ж потрібно знати про початок вагітності, аби не нервувати і подолати можливі складнощі, зараз розкажемо.

  Усі знають, що вагітність – це фізіологічний процес, який триває 9 місяців. Лікарі рахують вагітність по тижням – вона становить 40 тижнів або 280 днів. Перший місяць вагітності – це 4 тижні.

  Запліднення – це процес злиття сперматозоїда з жіночою яйцеклітиною, що утворює зиготу, яка і започатковує новий організм. Деякі жінки запевняють, що відчували свою вагітність майже від самого зачаття – запліднення яйцеклітини та імплантації зародка в матку. Проте, зазвичай більшість представниць слабкої статі дізнаються про свій цікавий стан лише після позитивного домашнього тесту на вагітність.

  Оскільки точну дату зачаття визначити досить складно, прийнято вести відлік вагітності з першого дня останньої менструації. Відсутність менструального циклу та вранішня нудота – класичний показник початку вагітності «за книжкою», насправді можливі й інші варіанти.

  Відеогід з вагітності: Перший тиждень

  Як протестуватися на вагітність

  Купіть у аптеці чи в супермаркеті на касі тест-набор для виявлення вагітності. Ці домашні тести засновані на дослідженні сечі. Вони легкі у застосуванні: чітко дотримуйтесь інструкції й ви швидко дізнаєтеся, вагітні чи ні. Недолік таких недорогих тестів – вони недостатньо чутливі, тому не покажуть вагітність на маленькому терміні.

  Відеогід з вагітності: Другий тиждень

  Має сенс «тестуватися», як мінімум, з першого дня затримки менструації. У випадку негативної відповіді зачекайте кілька днів (або тиждень) і повторіть спробу. Також можна проконсультуватися з лікарем та зробити лабораторні тести. Аналіз сечі або крові на виявлення гормону ХГЛ (ХГЧ), який з’являється тільки за умови вагітності, дасть змогу виявити вагітність ще до затримки місячних.

  Коли УЗД покаже плід

  На початку вагітності найінформативнішим вважають трансвагінальне УЗД, коли дослідження проводиться за допомогою спеціального датчика, який вводиться в піхву. Таким чином можна засвідчити вагітність з 3-4 тижня від дати зачаття. Проте, інформативніше проводити дослідження через 10 днів після затримки місячних.

  Звичне УЗД (абдомінальне) через зовнішню стінку живота можна робити після 5-6 тижнів. Перше скринінгове УЗД за напрямом від жіночої консультації роблять взагалі лише на 10-14-му тижні вагітності (за нормою на 12-му тижні).

  Ознаки та симптоми вагітності

  У вашому організмі вже точно розпочалися зміни, просто ви ще їх не відчуваєте. Найпевніша ознака того, що ви завагітніли – відсутність критичних днів в очікуваний день менструації. В деяких випадках може з’явитися слабка кровотеча, яка найчастіше закінчиться швидше, ніж звичайно за графіком, бо після народження малюка ваш раціон харчування зміниться. При наявній вагітності місячні можуть початися, якщо запліднення сталося в середині циклу та гормональний фон не встиг змінитися. Проте вже наступного місяця критичних днів не має бути.

  https://www.youtube.com/watch?v=Jv70s1BW09s

  Відеогід з вагітності: Третій тиждень

  Ознаки, що можуть у вас бути:

  • У перші тижні після зачаття майбутня матуся може відчути підвищену збудженість, невелике підвищення температури, важкість у ногах, втому. Частіше хочеться спати. Все це трапляється тому, що вашому організму необхідні зусилля для адаптації до нового стану.
  • Емоційна нестабільність – доволі часте явище. Гормони бешкетують, впливають на моральний стан. У вагітної може раптово змінюватися настрій, майбутню маму переповнюють різні емоції: хочеться то сміятися, то плакати.
  • Інколи вагітні відчувають зміни у грудях, вони стають більшими та чутливими. Можуть потемнішати та набрякнути соски, стати помітними кровоносні сосуди. Шкіра може стати значно сухішою, вкритись плямами.
  • Матка поступово збільшується і починає тиснути на сечовий міхур, тому позиви до сечовипускання стають частішими.
  • Вранці може з’явитися нудота і блювання – це токсикоз першого місяця вагітності. Після їжі та напоїв у роті може відчуватися металевий присмак.
  • Часто збільшується кількість слини, іноді м’якшають та кровоточать ясна. З профілактичною метою бажано відвідати стоматолога для своєчасного виявлення та лікування карієсу.
  • Тягне на солоне, кисле або солодке? Це також ознака того, що ви зачали нове життя. Гормональні перебудови впливають на зміну харчових смаків, не дивуйтесь своїм екзотичним кулінарним пристрастям.
  • Чутливі вагітні гостро починають реагувати на запахи. В такому разі бажано перейти на натуральну косметику без запаху, відмовитись від парфумерії.
  • Дехто відчуває дискомфорт від самого початку цікавого стану. Проте, є й такі жінки, які не вчувають неприємних відчуттів аж до пологів.

  Розвиток вашого малюка у перший місяць вагітності

  Запліднене яйце просувається фаллопієвою трубою до матки. На 5-6-й день відбувається імплантація нового організму до шарів матки. Під час цього руху він отримує живлення та активно ділиться на велику кількість клітин. На 6-7 день яйце закріплюється у слизистій оболонці матки.

  На 3-4 тижні формується майбутня плацента, зародки кровоносних судин та статевих клітин. Це період зародження органів майбутньої дитинки. З моменту зачаття і впродовж 8-ми тижнів вагітності запліднену клітинку називають зародком або ембріоном.

  https://www.youtube.com/watch?v=Bkjpv4ttsFw

  Відеогід з вагітності: Четвертий тиждень

  До 23 дня з’являються перші скорочення маленького серденька. Ембріон нагадує квасолинку з відростком. Він плаває в амніотичній порожнині та зв’язаний з зовнішньою частиною яйця зародковим канатиком, який тільки формується. На початку вагітності ембріон такий маленький, що його порівнюють спочатку з піщинкою, потім з рисовим зернятком. Під кінець 1-го місяця довжина зародка сягає до 5 міліметрів.

  Патології та ускладнення

  Позаматкова вагітність. Таке ускладнення, на жаль, трапляється коли запліднена яйцеклітина прикріпилася до частини стінки фаллопієвої труби, а не до матки. Тести на вагітність вказують лише на наявність вагітності, проте вони не покажуть позаматкову.

  Ознаками такої вагітності є: кровотечі, біль у боці, погане самопочуття, втрата свідомості. При вчасно невиявленій позаматковій плід, що росте та розвивається, розірве фаллопієву трубу. Тоді виникне потреба термінового хірургічного втручання. Аби уникнути можливих проблем, краще відвідати гінеколога як можна раніше та зробити ультразвукове дослідження, яке допоможе діагностувати патологію на ранніх строках.

  Кровотечі на ранньому терміні вагітності. Ознакою загрози викидня може бути маточна кровотеча. При будь-яких появах кров’яних виділень слід відразу звернутися для лікаря.

  1-й місяць вагітності

  Ведіть звичайне життя, ви не хворі. Дотримуйтесь здорового способу життя. Вдоскональте своє харчування. При наявності токсикозу снідайте в ліжку, уникайте жирної, солоної, копченої та гострої їжі.

  Збільшення ваги. Багатьох жінок у цікавому стані хвилює питання, скільки потрібно набирати кілограмів кожного місяця. Через ранній токсикоз більшість вагітних у перший місяць взагалі не набирає ваги, а дехто навіть втрачає кілька кілограмів. Одне можна сказати точно – ви не маєте їсти з подвійною силою. За перші три місяці нормально набрати 1-1,5 кг – це 10% від загального збільшення ваги, що очікується до кінця вагітності.

  Потрібно відмовитися від вживання шкідливих речовин (тютюну, алкоголю), які через кров потрапляють в організм майбутньої дитини.

  Вага, під час вагітності змінюється, тому жінка повинна ставитися до себе дбайливо. Ніякого екстремального спорту, краще займіться плаванням, катайтеся на велосипеді, ходіть пішки, почніть ходити на йогу для майбутніх матусь.

  Намагайтеся частіше гуляти на свіжому повітрі, більше відпочивати та раніше лягати спати.

  З приводу лікарських засобів, які приймаєте, варто проконсультуватися з лікарем.

  Гінекологи радять стати на облік у жіночій консультації одразу після підтвердження свого поважного стану. В першому триместрі необхідно пройти профілактичний огляд, здати аналізи та пройти обстеження.

  Нехай думка про майбутнього малюка підбадьорює вас та допомагає пережити фізичні нездужання та тривоги першого місяця. Легкого вам початку вагітності!

  Підготувала Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс