Підготовка до побачення «всліпу»: чому ведення вагітності важливе?

Зміст:

  Дві смужки на тесті та слова лікаря: «Вітаю, ви вагітна». Для когось це так довгоочікувано, а для когось – шокуючий сюрприз. Що ж робити далі, куди та коли звертатись майбутній мамі? Хто може й повинен їй допомогти у цій пригоді довжиною дев’ять місяців?

  Нас консультує Наталія Сіліна, кандидат медичних наук, акушер-гінеколог вищої категорії, старший науковий співробітник ДУ «ІПАГ», засновниця навчального проекту «Школа жіночого здоров’я доктора Сіліної» та завідуюча жіночої консультації клініки «Центр здорового материнства»

  Питання ведення вагітності, усвідомлення вибору і відповідальності за себе і своїх дітей постало не так давно. Чималий влад у звичку покладатись на державу доклав радянський режим. Адже за тих часів, все було досить прозаїчно – задля того, щоб майбутня мама не приходила в жіночу консультацію на останніх термінах вагітності, в СРСР було введено правило: жінка повинна була стати на облік до 12 тижнів вагітності. В інакшому випадку вона не отримувала свій декретний лікарняний на 30-му тижні. Але то було в далекому СРСР, де відповідальність за здоров’я і благополуччя громадян була покладена на державу. І було так: або профогляд кожні шість місяців, або відсторонення від роботи.

  Сьогодні ж власне здоров’я і здоров’я нашої малечі – це наша персональна відповідальність. Саме тому в Україні стрімко розвивається система плануванні сім’ї, яка вже давно існує у всьому цивілізованому світі. Але ми теж не пасемо задніх і стрімко розвиваємось в цьому напрямку 🙂

  Чому варто звернутися за консультацією до фахівців перед вагітністю

  Якщо ви плануєте вагітність, корисно буде записатись на консультацію з прегравідарної підготовки – психологічної та фізичної підготовки до вагітності та пологів. У своїх мам про це не питайте, вони про таке не чули скоріше за все 🙂 Така підготовка – надбання сучастності. Вона дасть можливість виявити всі фактори ризику, оцінити стан здоров’я майбутньої мами, підняти загальний сімейний анамнез та отримати рекомендації як по підготовці до вагітності, так і по самій вагітності.

  У тому випадку, коли прегравідарна консультація не мала місця і вагітність стала для вас сюрпризом, я раджу якомога раніше звернутись до акушера-гінеколога. Перед цим бажано здати кров на гормони щитовидної залози та глюкозу і йти до лікаря вже з результатами, щоб консультація була більше предметною.

  Пренатальний генетичний скринінг вагітної

  На 12-му тижні вагітній необхідно пройти комбінований пренатальний скрінінг, який включає в себе УЗД та визначення концентрації пренатальних гормонів у крові. Саме за результатами даного обстеження вагітні розподіляються на зони ризику – за наявності у майбутньої дитинки хромосомної патології.

  Потрібно зауважити, що попадання в групу високого та середнього ризику зовсім не означає хромосомну патологію у плода, а лише є приводом для більше детального спостереження та детальніших тестів. Доречно не відкладати консультацію генетика та амніоцентез (забір амніотичних вод). Це процедура інвазивна, тому вона має певний ризик переривання вагітності, проте це дозволить на 100% виключити хромосомну патологія. Як альтернатива амніоцентезу в Києві вже є можливість  отримати відповідь на це питання за аналізом крові майбутньої мами, вірогідність дослідження нижча – 95-98%, але метод абсолютно безпечний. 

  Протягом вагітності жінка і крихітка мають знаходитись під пильним наглядом спеціалістів, які готові відповісти на будь-які питання. Народження малюка – це єдине побачення «всліпу», яке закінчується коханням на все життя, тож підготуйтесь до нього гідно 🙂

  Автор: Тетяна Котелкіна

  Експерт: Наталя Сіліна

  Facebook Comments
  Анонс