Поширені страхи майбутніх мам

Зміст:

  Попереду – дев’ять місяців вагітності. І на цьому шляху вагітну жінку підстерігає багато випробувань та страхів, часто необґрунтованих. Детальніше про них розкаже психолог.

  Отже, ми вагітні! Саме «ми». А не тільки жінка, яка чекає довгоочікуваного малюка. «Ми» – це і коханий чоловік, і батьки з обох сторін, які вже бачать себе бабусями і дідусями, що гулятимуть з дитиною в парку або на дачі. Це і лікар, який буде супроводжувати вагітність протягом дев’яти місяців, і весь медичний персонал, готовий у будь-який час прийняти у вас пологи.

  Але попереду ще 280 днів. І цей час потрібно прожити правильно, навчитися багатьом премудрощам, які допоможуть виростити здорового та розумного малюка.

  Причини тривоги вагітних

  Навіть запланована вагітність приносить у ваше життя багато запитань, а ті зміни, які відбудуться у ваших планах, можуть стати джерелом тривог.

  Тривоги вагітної жінки починаються з того, що з’являється страх відірватися від активного способу життя, який вона вела до вагітності. Адже жінці доведеться піти з роботи, довгий час сидіти вдома. Ще, можливо, вагітну лякає «досвід» подруг, які мальовничо розповідають в деталях про неприємні моменти своїх пологів та складнощі перших місяців материнства.

  Відповідальність за дитину, звісно, породжує підвищені вимоги до себе, виникає питання: «А чи впораюся я?». Очікування малюка – це частина вашого життя, яка не залишає байдужим не тільки вас, але й оточуючих вас людей. Не бійтеся на деякий час втратити інтерес в очах коханого вами чоловіка, намагайтеся насолодитися кожною миттю свого нового стану.

  Перший стрес жінка відчуває, ледь побачивши дві смужки на тесті вагітності або розгледівши маленьку крапочку на зображенні УЗД. Стресом є не сама подія, а те, як до неї ставиться людина. Давайте відразу зробимо правильно та замінимо слово «страхи» вагітних таким же за змістом, але менш агресивним словом «побоювання».

  Переживання за здоров’я малюка

  Одне з головних побоювань вагітних – це переживання за здоров’я ще не народженого малюка. Це найприродніша, але не завжди обгрунтована тривога. І вона зазвичай буває навіяна інформацією з інтернету, від подружок, з надмірно “розумних” книг та від медичних працівників, які іноді не замислюються про значущість для вагітної своїх слів. Вся ця нформація падає на благодатний грунт ваших сумнівів.

  Сучасні алгоритми спостереження за вагітною жінкою припускають надання майбутній мамі повного обсягу інформації про її новий стан. Тому ви і йдете на прийом до лікаря, який разом з вами буде всі 9 місяців спостерігати за тим, як іде перебіг вагітності.

  Кожна розмова з лікарем повинна закінчуватися повним розумінням, які зміни відбуваються у вашому організмі. Не лінуйтеся, перед кожним прийомом лікаря складайте список питань, які вас цікавлять. Чим більший список, тим меньше побоювань залишається з вами.

  В організмі жінки під час вагітності відбуваються значні гормональні перебудови. Іноді здається, що нерви на межі навіть тоді, коли для хвилювань немає причини. Тому постарайтеся, щоб з вами на прийомі у лікаря була близька людина. Це допоможе вам проговорити всі побоювання вголос та вийти з кабінету лікаря з посмішкою.

  Страх пологів

  Наступна тривога вагітних – це страх перед пологами. У першу чергу це страх болю, адже ми в своєму житті стикалися з головним болем, болем під час менструаціі, болем розбитих колін. Але не знаємо, який це біль – в пологах? Частіше всього, ці побоювання зароджуються на тлі думок «досвідчених» подруг. Але всім відомо, що у кожної людини свій поріг больової чутливості, тому на вас чекають лише ваші відчуття.

  Різноманітні практики доводять, що людина здатна змінювати рівень болю з «дуже сильного» на «терпимий» та навіть «ледь вловимий». Правильний настрій, розуміння природнього перебігу пологів та усвідомлення важливості моменту допоможуть це зробити.

  Необхідні знання можна отримати на курсах для вагітних, які існують при кожному пологовому будинку. Знання, отримані на курсах, будуть відрізнятися від інформації, набутої від «досвідчених» подруг.

  Вибір лікаря та партнерські пологи

  Протягом всієї вагітності жінці доведеться вирішити ще одне питання: чи бажаєте ви участі в процесі пологів кого-небудь з близьких. Пам’ятайте, що тепер участь у пологах може взяти партнер, це будь-хто з обраних вами людей. Коли ви будете вирішувати це питання, чітко сформулюйте для себе, чого ви чекаєте від присутності помічника, та чи здатна обрана вами людина це виконати.

  Поширеною є також практика вибору лікаря до пологів. Це допомагає боротися з побоюваннями – адже у вас з’являється лікар, що знає вашу історію, ваші побажання та, головне, викликає у вас повну довіру.

  Якщо ви обрали цей шлях, не відкладайте цей процес на останні два тижні перед пологами. Щоб отримати очікуваний ефект від домовленності, почніть пошук заздалегідь, адже вам потрібно знайти не тільки кваліфікованого лікаря, але й людину, яка вас поведе по шляху пологів до кінця. Ви повинні бути одним цілим та довіряти один одному.

  Материнський інстинкт

  Є ще ціла група побоювань, які турбують вагітну жінку. Багато хто ставить собі запитання: «Чи зможу я правильно доглядати за новонародженим?».

  І от це маленька істота, яка мовчки, з діловим та дещо стомленим видом, лежить у вас на животі після пологів, із завзятістю, вже притаманній їй, намагається дотягнутися до грудей з молоком, почути знайомий ритм биття рідного серця, до котрого звикла за 9 місяців. Їй скоро так багато знадобиться від вас!

  Правильно прикласти до грудей, поміняти підгузник, засунути крихітну ручку, яка не хоче потрапляти в рукав сорочечки, промити вічка, обробити пупок, перший раз скупати, вкласти спати, прислухаючись до її дихання, та ще почистити носик, щоб не сопів і вільно міг дихати. Вам відкриється тисяча різних секретів 🙂

  Кожен день, який наближає таємничий та відповідальний день пологів, повинен зміцнювати вашу віру в свої сили. Відсутність досвіду не означає, що ви не здатні на м’якість, терпіння та розуміння по відношенню до майбутнього малюка. Повірте, природа дала вам не тільки здатність до материнства, а й уміння успішно вирішувати всі перешкоди, що виникають на цьому шляху. Бажаю легкої та приємної вагітності без зайвих тривог!

  Автор: психолог Ярослав Драб

  Facebook Comments
  Анонс