Пронос при вагітності

Зміст:

  Багатьох майбутніх мам турбує така делікатна тема, як діарея при вагітності. Чому буває пронос при вагітності, які засоби безпечно вживати, щоб його зупинити, зараз розкажемо. 

  Розлад шлунку у вагітних

  Під час вагітності жіночому організму потрібні сили для адаптації до нового стану. Зміни супроводжують весь період розвитку плоду, зачіпаються всі системи функціонування. Матка, яка постійно росте, тисне на органи черевної порожнини. Кишковик, як і сечовий міхур і шлунок, здавлені маткою, яка постійно збільшується.

  Це ускладнює роботу шлунку та кишечника. Крім цього, кишечник стає більш ледачим під дією деяких гормонів, які виробляються в організмі вагітної. Ці гормони порушують діяльність системи травлення. Це може призводити до певних ускладнень.

  Коли буває діарея у вагітних

  Пронос у вагітних може статися на будь-якому терміні. Якщо жінка з’їла щось сумнівне, то чутливий шлунок може реагувати таким неприємним чином.

  Деякі майбутні мами відчувають розлад шлунку на початку вагітності, в перші тижні після зачаття. Інші вагітні страждають від діареї у першому триместрі вагітності. Когось перші три місяці вагітності мучить нудота, блювання, печія та запори, а хтось страждає від проносу. В більшості випадків діарея виникає на тлі інших змін травного тракту, тож її можна вважати однією з форм токсикозу. В окремих випадках пронос навіть є ознакою вагітності на ранніх стадіях розвитку плоду.

  Багато вагітних відмічають, що часто діарея відбувається на пізніх термінах вагітності, майже перед самими пологами. Скоріше за все, таким чином організм прагне звільнитися від усього зайвого, підготуватися до пологів.

  Ознаки діареї

  Якщо більше 3-х разів вже збігали (у туалет), робіть всі дозволені для вагітних заходи, щоб покращити стан. Якщо від проносу нічого не допомагає – не гайте часу та викликайте швидку!

  Причини проносу під час вагітності

  Причин діареї може бути безліч.

  • Найпоширеніша – це харчове отруєння. Пригадуйте, що з'їли нещодавно.
  • Деякі гормони, що виробляються під час вагітності, порушують нормальну роботу кишечника. Вживайте продукти, які легко перетравлюються.
  • Також причиною проносу може бути банальне переїдання. Іноді страшний апетит на перших місяцях вагітності дає про себе знати, жінці важко наїстися.
  • Діареєю може реагувати організм на індивідуальну непереносимість окремих продуктів.
  • Не слід забувати, що розлад ЖКТ може відбутися через інші хвороби, особливо якщо присутня висока температура. Діарея – ознака того, що в організмі, можливо, присутній збудник кишкової інфекції.

  Відео: діарея у вагітних: лікування та профілактика

  Чи небезпечна діарея під час вагітності?

  Невеликий пронос, окрім дискомфорту для жінки, не несе жодної небезпеки. Реальна загроза існує лише при тривалій та сильній діареї. Сильний пронос небезпечний навіть для здорової людини. Він зневоднює організм, виводить корисну мікрофлору.

  Якщо розлад кишечника з частими позивами, то це не дуже добре для вагітної та малюка, оскільки скорочення кишечника може привести в тонус матку, виникає ризик відторгнення плоду.

  Тривалий пронос супроводжується сильною інтоксикацією всього організму, токсичні речовини потрапляють до плоду, порушують його нормальний розвиток.

  Лікування діареї у вагітних

  Смекта, активоване вугілля, ентеросгель, лінекс – безпечні та прості засоби, які приходять до думки для лікуванні проносу. Однак при виборі ліків потрібно бути дуже обережною. Оскільки вони мають побічні ефекти, негативні для плоду, особливо на початку вагітності. Тому завжди треба проконсультуватися з лікарем, перш ніж купувати таблетки та лікувати діарею на свій розсуд. До будь-яких лікарських препаратів уважно читайте інструкцію та застосовуйте ліки чітко за нею.

  Народний засіб від діареї – розмішати 1 ст. ложку крохмалю в половині стакану води і випити. Також можна пити відвари кори дубу, корок гранату, вони мають в’яжучий ефект. Але все це – лише якщо дозволяє ваш лікар.

  Обов’язково потрібно пити багато рідини, щоб попередити зневоднення. З медичних  препаратів рекомендують порошок Регідрону, він відновить баланс солей, вимитих разом з проносом. Також можна пити мінеральну воду.

  Вживайте зміцнюючи продукти: гречану та рисову каші, домашні сухарі, пийте рисовий відвар, міцний чорний чай.

  Як краще харчуватися вагітній з чутливим шлунком

  Що потрібно робити, щоб попередити діарею? Дотримуйтесь здорового харчування. Враховуючи проблеми зі шлунком, слід змінити режим харчування. Намагайтеся їсти часто і потроху. Приймайте їжу не тричі, а 5-7 разів на день невеличкими порціями.

  Не зловживайте смаженим, тушеним у жирі, копченим. Бажано зовсім уникати жирної їжі. Потрібно також обмежити споживання спецій та гострих страв. Солодким та мучним балуйте себе лише потроху.

  Вагітність – не час для харчових експериментів! Не їжте незнайомі страви та екзотичні фрукти. Овочі, ягоди та фрукти купуйте лише сезонні.

  Ви краще знаєте свій організм. Якщо схильні до розладу шлунку, дотримуйтесь дієти, уникайте послаблюючих продуктів (слив, персиків).

  Сил вам та міцного ЖКТ! Будьте з малюком здорові!

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс