Протікання вагітності: норми і застереження

Зміст:

  Ваша вагітність прогресує, животик підростає, мама радіє, разом із нею радіє тато 🙂 Але що, взагалі, відчуває жінка з розвитком вагітності?

  Про зміни в організмі вагітної розповідає акушер-гінеколог столичної клініки ISIDA Грицько Віктор Степанович

  У багатьох жінок настає нудота вагітності – іншими словами, токсикоз. На животику майбутньої мами змінюється шкіра. Можуть з’являтися стриї (розтяжки), середня лінія від пупка може проявлятися і ставати темнішою, можуть набрякати під вечір ноги. Все це є ознаками вагітності і не повинно вас насторожувати.

  Проблеми зі здоровя`м, що можуть виникати у вагітної

  Якщо ви помічаєте наступні проблеми, варто звернутися до лікаря – здати аналізи, зробити УЗД і пройти додаткове обстеження:

  Ознаки анемії: стає важче ходити, знижується працездатність, ви швидше стомлюєтесь. При цьому гемоглобін може бути у нормі, адже його рівень природно знижується в цей період за рахунок того, що збільшується циркуляція крові, іншими словами, кров розводиться.

  Підвищення артеріального тиску – сильні набряки на ногах, які не проходять на ранок і погані аналізи сечі (зазвичай лікарі звертають увагу на рівень білка).

  Ознаки ризику переривання вагітності: тягнучі болі внизу живота та попереку, тонус матки, рожеві або червоні виділення. Це дуже серйозні симптоми. Не зволікайте, проконсультуйтесь з вашим гінекологом.

  Ознаки наближення дати пологів. Передвісники пологів

  Припустимо, що ви щасливо проскочили всі небажані симптоми. Термін вагітності поступово наближується до 36 тижнів. Протягом всієї вагітності животик збільшувався і притискав всі органи черевної порожнини догори. Та в 36-37 тижнів майбутня мама може відчути, що все трохи спустилось і наче стало легше дихати. Це ознака того, що незабаром настане той самий день – день народження малюка.

  Та «незабаром» – поняття відносне. Починаючи з 32-го тижня можна спостерігати періодичний тонус матки, і ближче до 36-го тижня ці «перейми», вірогідно, навідуватимуть вас щодня. Може також трохи тягнути поперек. Це все – передвісники пологів.

  Безперечною ж ознакою того, що пологи почнуться з дня на день, є слизові виділення з піхви на останньому місяці вагітності, інколи з кров’ю. У народі кажуть: це «відійшла пробка».

  Автор: Тетяна Котелкіна

  Facebook Comments
  Анонс