Ранній та пізній токсикоз: знайди відмінності

Зміст:

  Токсикоз вагітних зазвичай асоціюється з нудотою і дивною реакцією на запахи та їжу. Але поняття токсикозу – набагато ширше. Перш за все, слід розрізняти два його види – ранній та пізній. Хоча ці стани й носять одну назву, між ними є суттєва різниця.

  лечение

  Токсикоз вагітних називають також гестозом. Власне, це не захворювання, а сукупність патологічних станів, що виникають під час вагітності.

  Ранній токсикоз

  Зазвичай він триває перші 12 тижнів вагітності, поки організм адаптується до нового стану. До раннього токсикозу схильні близько 60 % майбутніх мам. Цей тип гестозу характеризується нападами нудоти, підвищеним виділенням слини, слабкістю. Симптоми можуть проявлятися з різною інтенсивністю. Більша частина жінок переживає ці напади, не вдаючись до медичної допомоги. Але бувають випадки, коли без лікаря не обійтися.

  Якщо напади блювання трапляються більше 6 разів на день, жінка не набирає або втрачає вагу – необхідно обов’язково звернутися до жіночої консультації. Можливо, виникне потреба в стаціонарному лікуванні. Але, на щастя, частіше за все ранній токсикоз лікується… часом і позитивним настроєм майбутньої мами.

  Потрібно пам’ятати, що через кілька тижнів від цих неприємностей не лишиться й згадки. А поки, щоб трохи полегшити свій стан, дотримуйся простих правил: їж часто, але дрібними порціями, якомога більше гуляй на свіжому повітрі і вдосталь відпочивай.

  Пізній токсикоз

  Він виявляє себе після 20 тижня вагітності. Це стан набагато небезпечніший, ніж токсикоз першого триместру. Він пов'язаний з порушеннями в роботі серцево-судинної системи і нирок і проявляється набряками, появою у сечі білка, підвищенням артеріального тиску. Пізній гестоз загрожує мамі (одне з ускладнень –  ниркова недостатність), порушує функції плаценти, гальмуючи розвиток дитини. Важкі форми гестозу можуть призвести до загибелі жінки або малюка. Потрібно пам’ятати про одну особливість його розвитку.

  Майбутня мама може довгий час почуватися цілком нормально, не зважаючи на порушення, що відбуваються в організмі, і тому вимоги лікаря пройти додаткові обстеження чи лягти в стаціонар здаються їй маячнею. У випадку пізнього гестозу ні в якому разі не можна керуватися суб’єктивною оцінкою. Потрібно своєчасно здавати всі аналізи, чітко дотримуватися порад гінеколога щодо режиму, дієти, прийому препаратів. І, якщо необхідно – не зволікати з оформленням до лікарні.  

  До групи ризику входять жінки с хворобами нирок, цукровим діабетом, гіпертонією. Такі вагітні відвідують жіночу консультацію частіше, ніж це робиться зазвичай, дотримуються особливої дієти, приймають вітаміни. В деяких випадках вдаються до акупунктури. Вагітна з пізнім гестозом повинна особливо уважно слідкувати за режимом дня і, якщо необхідно, припинити працювати, не чекаючи декретної відпустки.

  Здоров'я тобі!

  Автор: Ольга Малишок

  Facebook Comments
  Анонс