Що покаже УЗД

Зміст:

  Ультразвукове дослідження (УЗД) вагітних дозволяє не тільки візуалізувати розвиток плоду, але й виявити відхилення, визначити стать твоєї майбутньої дитини, отримати першу «фотографію» у дитячий альбом та провести зйомку ще ненародженого малюка на CD.

  УЗД найчастіше роблять за направленням лікаря-гінеколога, який спостерігає жінку, але можна зробити УЗД і без такого направлення. Особлива підготовка до УЗД не потрібна, однак, перед дослідженням жінці не рекомендується вживати важку їжу у великих обсягах.

  Терміни проведення УЗД при вагітності

  На сьогоднішній день УЗД при вагітності рекомендується робити тричі:

  • У першому триместрі на терміні 9-11 тижнів
  • У другому триместрі на терміні 16-21 тиждень
  • У третьому триместрі на терміні 32-36 тижнів

  За показами лікар може направити на додаткові УЗД.

  УЗД на ранньому терміні вагітності

  Якщо ти помираєш від цікавості, можеш сходити на таке обстеження раніше. Та якщо місячні запізнюються всього на 1-3 дні, не поспішай робити УЗД, щоби не піддавати себе зайвим хвилюванням. На таких маленьких строках плодове яйце або взагалі не видно на екрані монітора, або видно, але без ембріона.

  Діагностика вагітності на УЗД із використанням трансвагінального датчика можлива при затримці менструації на 3-5 днів (це термін 4,5 тижня вагітності, рахуючи від першого дня останньої менструації, як це прийнято в акушерстві). У цей час в порожнині матки візуалізується плодове яйце, діаметр якого в міліметрах приблизно дорівнює кількості днів затримки.

  На терміні 5-6 тижнів стає видимим ембріон. Серцебиття може бути виявлене вже у ембріона 4-5 мм завдовжки. Голівка розрізняється у 7-8 тижнів, кінцівки – у 9 тижнів. Така висока інформативність УЗД дозволяє виявляти багато вад розвитку плоду вже у першому триместрі вагітності.

  Коли і для чого проводити УЗД у першому триместрі

  • Підтвердити нормальну вагітність.
  • Визначити термін вагітності. Розміри плоду відображають його вік від зачаття та термін вагітності. Найточніший строк визначається у 8-12 тижнів вагітності.
  • Визначити серцевий ритм дитини.
  • Виявити багатоплідну вагітність, що дозволить визначити подальшу тактику її ведення. При багатоплідній вагітності частота медичних та генетичних проблем приблизно у 10 разів вища, ніж при одноплідній. Тому УЗД майбутній мамі проводиться частіше.
  • Визначити позаматкову вагітність або загрозу викидня. При кровотечі дуже важливо знати, як працює серце ембріона. Це допомагає правильно вести вагітність при загрозі викидня на ранніх строках.
  • Виявити проблеми плаценти, матки та органів малого тазу. УЗД робить неоціненний внесок в діагностику та виключення таких станів, як передлежання плаценти та інших порушень у плаценті (за діабету, резусу несумісності та внутрішньоутробній затримці розвитку плоду).
  • Визначити розмір комірцевої зони, збільшені виміри якої кажуть про можливу наявність вад плоду.

  Хлопчик чи дівчинка?

  Майже всі батьки бажають знати стать майбутньої дитини. Це цілком зрозуміло, адже ще до народження малюка багато хто починає купувати дитині різні речі. Діагностика статі плоду на УЗД нерідко буває можлива уже на терміні 13-16 тижнів. Однак це вдається не завжди, оскільки у дівчат внутрішньоутробно може спостерігатись набряк статевих губ, який інколи помилково приймають за мошонку.

  Навіщо робити УЗД у другому та третьому триместрах вагітності

  • Визначити вік дитини, її положення, виміряти та інколи дізнатись стать
  • Визначити будь-які проблеми розвитку
  • Виявити проблеми плаценти, матки та органів малого тазу
  • Діагностувати багатоводдя та маловоддя
  • Підтвердити нормальний розвиток внутрішніх органів

  У третьому триместрі вагітності також додатково вивчають структуру легень.

  Що таке 3D-УЗД?

  3D-УЗД – тип ультразвукового дослідження, при якому замість двовимірного зображення створюється тривимірне. Ультразвукові хвилі направляються не згори вниз, а під різними кутами. Це дає можливість побудувати тривимірну картинку.

  Питання про те, де зробити УЗД і чи робити його взагалі, вирішує майбутня мама. Безумовно, у твоїх інтересах пройти таке обстеження. Адже в інакшому разі лікар не матиме всієї інформації щодо того, як розвивається ваша дитина. Однак пам’ятай, що будь-яке дослідження – досить серйозне фізичне явище, і нерозумно ставитись до нього просто і безтурботно. Не варто по 10 разів намагатись «роздивитись» стать дитини або без особливої необхідності уточняти її передлежання і характер серцевої діяльності за допомогою УЗД апарата.

  Facebook Comments
  Анонс