Сон вагітної. Як облаштувати простір для повноцінного відпочинку

Зміст:

  Як повноцінно відпочивати, достатньо спати, бачити гарні сни, якщо ти вагітна? 

  Чисте та свіже повітря

  Для повноцінного відпочинку під час сну всім нам потрібне свіже, бажано холодне повітря. Щодо вагітних жінок, то вони частіше страждають від розладів сну, можуть більше спати вдень і не засинати довго вночі. Так порушується графік і жінка може почуватися виснаженою. Тож прийміть до уваги такі поради.

  Слідкуйте за температурою повітря в оселі. Оптимально, якщо вона не буде підніматися вище 20 градусів тепла. Якщо зможете, поступово знижуйте цей показник. Високі температури повітря в приміщеннях не є корисними для нашого здоров`я.

  Робіть провітрювання приміщень кілька разів на день та обов`язково перед сном. Так ви вбережете себе та родину від сезонних вірусів і будете набагато краще висипатися.

  Також раджу вам вже зараз, під час очікування малюка, придбати зволожувач повітря. Слизові оболонки дорослих, і особливо немовлят, дуже чутливі до пересушеного повітря. Тому починайте слідкувати за вологістю повітря в оселі вже зараз. Зазвичай, в квартирах будинків рівень вологості завжди є недостатнім, особливо у період опалювального сезону. Тож зволожувачами повітря варто користуватись в цей період регулярно.

  Простір

  Чиста, світла оселя без нагромадження зайвих меблів та речей – оптимальний вибір для майбутньої мами. Після пологів простір вашої квартири поступово наповнять дитячі речі та іграшки. А часу розбирати речі вже не буде. І це додатковий аргумент, щоб заздалегідь позбутися зайвого. Погляньте навколо свіжим поглядом – речі, одяг та меблі, які тривалий час не використовуються, можна продати за символічну суму чи віддати на благодійність. 

  Якщо ви спите з чоловіком та старшою дитиною, слідкуйте за тим, щоб вони під час сну випадково не травмували ваш животик. Звісно, це трапляється нечасто. Крім того, дитинка надійно захищена рідиною.

  Врахуйте, що вагітні інколи страждають на безсоння, а графік сну у них може порушуватися. Ви можете захотіти поспати посеред дня. Вночі ж може виникнути бажання почитати, увімкнувши світло. Добре, якщо ви зможете це собі дозволити, не заважаючи іншим членам родини.

  У другій половині вагітності, коли живіт уже буде великим, ви не зможете спати на спині, і це теж треба врахувати. Навіть, якщо вам зручно у положенні на спині і ніщо не турбує, така поза є небажаною, адже впливає на постачання кисню мамі та дитині. Матка з дитиною тисне на хребет жінки та на великі судини. Це негативно впливає на дитину, а також може погіршувати самопочуття майбутньої мами. Це актуально приблизно з третього-четвертого місяців вагітності.

  Ліжко

  Особливих вимог до ліжка вагітної не існує. Втім, якщо є можливість, треба врахувати особливості вашого відпочинку в цей період.

  Ліжко для вагітної має бути безпечним, не надто високим, просторим та достатньо твердим. Всі ці якості ліжка стануть у пригоді молодій мамі також після народження дитини.

  Наповнювачі для матраців, ковдр та подушок – справа цілком індивідуальна. Ви можете обирати кокосову стружку, бавовну, а також вовну, пух та перо – якщо не маєте алергічних реакцій на ці компоненти.

  Втім, пам`ятайте, що алергія у вас чи дитини може з`явитися раптово, навіть якщо раніше її не було. Симптоми алергічної реакції – чхання, нежить за відсутністю інших симптомів застуди, а також висип та шкірі та, в гіршому випадку, набряки. Тут на допомогу прийдуть гіпоалергенні наповнювачі.

  М`які задушливі перини міняйте вже зараз. Матрац обирайте не дуже м`який – жорсткі матраци дозволяють попередити проблеми з хребтом, які часто турбують вагітних та мам на ГВ.

  Подушку так само краще змінити на не дуже велику, середньої м‘якості. Якщо є можливість, віддайте перевагу ортопедичним матрацам та подушкам. Придбати їх можна у спеціалізованих магазинах для мам та немовлят.

  Подушки для годування

  Спеціальні подушки для годування можуть бути дуже корисними. Така подушка допоможе вам і до, і після народження дитини. Вона зазвичай має вигляд півмісяця, і трошки довша, ніж звичайні подушки.

  Є більш м`які подушки для годування, їх можна обгортати навколо себе, змінюючи їх форму. А є такі, форма яких залишається незмінною.

  Під час вагітності такі подушки допомагають зменшити тиск плоду на хребет, усунути неприємні відчуття в області попереку вагітної під час сидіння. Така подушка добре підходить і для рекомендованого лікарями сну на боці.

  Під час грудного годування подушка допоможе вам знизити м'язову напругу всього тіла. Вона дозволяє зручно розташувати дитину на рівні ваших грудей, коли ви годуєте. І тримати так маля тривалий час. Вам не треба буде нахилятися до дитини, піднімати руку чи ногу, займати незручну позицію. Ви зможете використовувати подушку, сидячи на кріслі, на дивані або на ліжку, щоб годувати малюка лежачи чи сидячи.

  Також ця подушка допоможе під час ігор та розвиваючих вправ із малюком.

  Подушки для годування є в асортименті багатьох магазинів для мам та немовлят. Зверніть увагу на інтернет-магазини українських виробників – вони постійно вдосконалюють якість своєї продукції та розширюють асортимент.

  Адже материнство – це час обирати найкраще, дбаючи про майбутнє своє та дитини 🙂

  Автор: Таня Кур

  Facebook Comments
  Анонс