Страхи вагітних жінок

Зміст:

  Період очікування малюка для кожної жінки наповнений різноманітними емоціями і, на жаль, не завжди лише позитивними. В цей час майбутня мама найбільш вразлива і схильна до частої зміни настрою – від безумовного щастя до паралізуючого страху.  

  Які переживання переслідують вагітних, чому і як з ними боротися? В цьому питанні нам допомогла розібратись психотерапевт та дитячий психолог з багатолітнім досвідом, а також мама чудової донечки – Дарина Селіванова

  Питання “Чого хоче жінка?” лунає постійно. А от те, чого жінка боїться, чим вона переймається, часто залишається поза увагою. І період вагітності тут не є винятком.

  Саме тоді, коли всі почуття та емоції вагітної (як хороші, так і погані) підсилються додатковою кількістю гормонів,– її оточення, здебільшого, починає поводитися так, наче тепер у жінки почалося суцільне щастя. Забуваючи, що до загострених острахів, які були властиві жінці до вагітності – невпевненість, страх погано виглядати, стати безпомічною, – тепер додаються нові, не менш, а інколи і більш, сильні.

  Чого боїться вагітна жінка?

  Страхи вагітних схожі і унікальні одночасно, як і самі жінки. Найбільш поширеними тривогами жінки в період очікування малюка є:

  • переживання щодо виникнення ускладнень в період вагітності,
  • страх пологів,
  • страх за здоров’я малюка.

  Що з цього переліку лякатиме майбутню маму і в якій формі – це вже відбиток власної історії кожної жінки.

  Зазвичай, страх пологів – найсильніший. Він може проявлятися по-різному. Хтось боїться розривів, болю; хтось – не народити самостійно. Деякі мами переживають, що будуть виглядати безглуздо та неприбавливо до, під час та після пологів.

  Але є і інші історіїї, – коли боїшся не за себе, коли вагітність – жадане диво в житті жінки. І тоді всі її тривоги пов’язані лише з малюком.

  У кожної з нас – свій власний життєвий шлях, свої страхи, своя історія. І, відповідно, свої проекції і переживання з приводу майбутнього.

  На жаль, в нашій країні вагітність все ще прирівнюється до хвороби, як це було заведено ще з радянських часів. Всі намагаються тебе оберігати, постійно обстежують і регулярно пропонують відпочити. Пологові будинки донедавна були закритими для відвідування, ледь не режимними, закладами. А лікарі різко переривали всі спроби майбутніх мами і тата дізнатіся більше про пологовий будинок та “сам процес” народження дитини.

  До цього ще додаються “корисні” поради відносно харчування і режиму вагітної від мамусь, бабусь та літніх лікарів, що працюють ще з часів діда Панаса 🙂

  Так от, саме такого сприйняття себе і потрібно боятися вагітній в першу чергу! Адже штучна провокація власної “немочі” призводить до нагнітання почуття тревожності, апатії у вагітної та посилює драматичность самого процесу вагітності та пологів.

  Це не погано, коли про тебе піклуються. Але надмірна опіка і насідання заважають вагітній жінці жити повноцінним життям, радіти і отримувати задоволення від свого стану.

  На жаль, підлаштовуючись під обмежені, застарілі соціальні норми, ми забуваємо, що вагітність – це диво. Недарма раніше жінку, яка чекала на немовля, називали “жінкою при надії”. Цим періодом можна і треба насолоджуватись, а не залізати під “скляний купол” і там, протягом 9 місяців, катувати себе власними страхами, які за цей період мають всі шанси перейти в жахіття.

  Що допоможе вагітній розслабитися

  Протягом вагітності корисно і можна подорожувати; займатися спортом, особливо прасу-йогою;

  • чимбільше спілкуватися;
  • працювати, але, звісно, якщо робота приносить задоволення;
  • більше гуляти на свіжому повітрі.

  До речі, зі спостережень провідних акушерів, дівчата, які займались йогою до і в період вагітності, переносять пологи набагато легше і швидше.

  От що вам дійсно не потрібно, то це нервуватись, переживати, ну і їсти за двох 🙂

  Почніть слухати себе! Цей період і справді підсилює емоції – всі, і хороші, в тому числі: інтуїцію, уважність, ніжність. Сконцентруйтеся на позитиві, довіряйте своєму серцю – воно точно знає, як вам буде краще.  

  • Обов’язково довіряйте своїй інтуіції
  • Уважно ставтеся до лікарів, з якими стикаєтесь. Якщо ваш лікар схильний драматизуати чи залякувати, міняйте його.
  • Досліджуйте інформацію про вагітність, самостійно розбирайтесь, як проходять пологи, які аналізи і для чого треба робити; що вагітним насправді можна, а що – ні. Звертайте увагу також на американські та європейські матеріали.
  • Не соромтеся звертатися за допомогою до психолога, якщо відчуваєте, що переживання надмірні.
  • Спілкуйтесь з іншими вагітними, питайте, як вони вирішують ту чи іншу проблему. Зараз дуже багато інтернет-ресурсів, де ви можете отримати пораду і підтримку.

  Але головне – дослухайтесь до себе і намагайтесь наслоджуватись цим періодом. Адже в ці місяці ви сама – неймовірне диво 🙂

  Автор: Тетяна Котелкіна

  Facebook Comments
  Анонс