ТОП-5 найкорисніших видів спорту для вагітних

Зміст:

  Фізичні навантаження, якщо ними займатися в міру, корисні для вагітної жінки. Легкі заняття спортом – це найкращий засіб для того, щоб бути у формі та підготуватися до майбутніх пологів.

  Піші прогулянки

  Ходьба на свіжому повітрі нікому не зашкодить! Піші прогулянки – це найпростіший, найдоступніший та дуже корисний вид фізичного навантаження. Ходити пішки корисно всім! Цей вид фізичної активності практично не має протипоказань. Ним може займатися кожна вагітна на будь-якому місяці вагітності, не враховуючи свій рівень підготовки.

  Подбайте, щоб ваш одяг був не тісним, а взуття – комфортним. Одягайтеся відповідно до сезону (у холодну пору року важливо не промерзати). Слідкуйте, щоб дистанції були не занадто довгими.

  Плавання

  Прекрасний вид спорту для вагітних! Завдяки виштовхувальній силі води, тіло втрачає більше половини своєї ваги, тому в воді можна добре розслабитись та відпочити. Болі в спині, які турбують багатьох майбутніх мам, значно зменшуються у воді, а то і зовсім зникають. Заняття плаванням принесуть гарний настрій та самопочуття, покращать тонус м'язів, зменшать набряки.

  Плавайте спокійним стилем (на спині або жабкою), стиль батерфляй залиште для спортсменів, навіть якщо вмієте так плавати. Візьміть пенопластову дощечку чи спеціальну гумову палицю, яка допоможе триматися на воді. Обережно заходьте до моря чи басейну, Пам’ятайте, що будь-які стрибки у воду під час вагітності заборонені!

  Катання на велосипеді

  Вагітним можна їздити на велосипеді (по прямій місцевості) майже до самих пологів! Навантаження при цьому невелике, оскільки на велосипеді вам немає потреби нести власну вагу. Краще використовувати дамський варіант комфортного велосипеду (сітібайки або круїзери), з низькою рамою та широким м’яким сідлом. Але їзда на велосипеді по нерівних місцевостях категорично протипоказана та небезпечна під час вагітності, оскільки під час складних маршрутів можна впасти. Гарна альтернатива – велотренажер у спортивному залі.

  Йога

  Існують спеціальні програми йоги, які корисні для майбутніх мам. Займаючись йогою, найбільшу увагу приділяйте правильному диханню та можливості розслабитися, це покращить кровообіг. Однак вправи, засновані на розтягненні м’язів живота (такі як: нахили назад, поглиблене вигинання хребта) доведеться відкласти до народження малюка.

  Легкий фітнес (аеробіка, пілатес, гімнастика, стретчинг)

  Найкраще займатися у спортклубі в групах для вагітних, оскільки тренери продумали програму тренувань, розраховану саме на потреби майбутніх мам. Але можна займатися і вдома! Обережні вправи і спокійний ритм – основний принцип тренувань. Ніяких стрибків та великих силових навантажень! 

  І не варто допускати задишку та сильний біль у м’язах під час занять. Намагайтесь тренуватись регулярно і ваше самопочуття значно покращиться.

  Вагітність – це зовсім не привід цілий день валятися у ліжку і нічого не робити. Рухайтесь та ведіть активне життя, щоб почуватися добре!

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс