УЗД і стать дитини – яка ймовірність помилки?

Зміст:

  Коли потрібно робити УЗД, щоб дізнатися стать своєї дитини і як часто помиляється апарат УЗД, знає акушер-гінеколог.

  Майбутній тато запитує: «Коли ви вже мені скажете стать мого сина?». Лікар відповідає: «Стать вашого сина – дівчинка».

  У тебе вже 12 тижнів вагітності, ти йдеш на перше УЗД? Вітаємо! Звичайно, ти хвилюєшся, адже так цікаво взнати, чи все гаразд із крихіткою. І хто незабаром поповнить ваше сімейство – хлопчик чи дівчинка?

  Коли можна побачити стать дитини на УЗД?

  Насправді, в період першого планового УЗД (12-13 тижнів вагітності) стать малюка визначити досить складно. Адже статеві відмінності на такому терміні тільки-но стають помітними. Тобто, якщо на першому УЗД лікар називає тобі стать дитини, то, скоріш за все, це просто припущення лікаря.

  На другому плановому ультразвуковому дослідженні (18-22 тижнів вагітності) стать майбутнього малюка вже цілком можливо визначити. Але багато що залежить від положення плоду і від самого апарату УЗД.

  Найоптимальніший термін для визначення статевої приналежності малечі на УЗД – 23-25 тижнів вагітності, коли дитя ще досить рухливе. Після 37 тижня плід малорухливий, і це ускладнює завдання.

  Чи дізнаватися стать малюка?

  Кожна мама скаже, що здоров’я дитини, безумовно, для неї важливіше. Проте інтерес отримати відповідь на заповітне питання інколи виходить на перший план. Наскільки ж важливо дізнаватися стать крихітки за допомогою УЗД?

  «Робити зайвий раз УЗД вагітної, наприклад, для того, щоб просто дізнатися стать дитини, не можна. УЗД потрібно проводити лише за показами», – пояснює акушер-гінеколог медичного центру «Медична мобільна клініка» Галина Гнатенко.

  Безпека УЗД при вагітності підтверджується багатьма дослідженнями. Але ультразвук (високочастотні звукові хвилі) викликає незначне нагрівання тканин. Тим самим, він непокоїть дитину, викликає дискомфорт, хоча і не призводить до незворотніх процесів.

  Якщо на плановому ультразвуковому обстеженні лікар бачить стать малюка, то ти цілком можеш поцікавитися, хто у тебе буде – хлопчик чи дівчинка? Проте пам’ятай, що УЗД – це метод діагностики, а не розвага. Лікарю важливо перевірити перебіг вагітності та упевнитися, чи правильно розвивається дитина.

  До речі, це твоє право, дізнаватися стать малятка чи ні. Зараз багато майбутніх мамусь навмисне просять не говорити стать малечі – головне, щоб вона була здорова.

  Постарайся ставитися до інформації про статеву приналежність майбутньої дитини з часткою гумору. Адже апарат УЗД може інколи і помилитися 😉

  А як було у вас? Вдалося дізнатися стать малюка ще до його народження?

  Автор: Антоніна Беженар

  Facebook Comments
  Анонс