Вагітна у стоматолога

Під час вагітності у жінки можуть особливо інтенсивно псуватися зуби. Через хворі зуби проникає інфекція в організм і це шкодить роботі внутрішніх органів. А вагітній це зовсім ні до чого.

Крім того, що усі вагітні принаймні двічі проходять обов’язковий огляд у стоматолога, їм варто і корисно знати ще дещо про свій організм та про лікування зубів у період вагітності. Про це й розповідає Катерина Гераніна, стоматолог-профілактист, дитячий стоматолог-терапевт, головний лікар Стоматологічного центру «Махаон», Полтава.

Чи можна вагітній лікувати зуби?

«Звичайно, найкраще, коли ви вилікували всі зуби ще у період планування дитинки. Або у другому чи третьому триместрі вагітності. Звісно, лікувати зуби вагітній не тільки можна, але й треба. Не занедбуючи і не відкладаючи до того часу, коли дитинка підросте, коли можна її буде залишити і побігти до стоматолога. Бо не секрет, що до народження дитини у мами є більше часу для себе, ніж після народження.

Чи можна приймати знеболювальні, якщо болить зуб?

Саме для того, щоб не приймати знеболювальні, варто просто, не чекаючи болю, регулярно проходити огляд у стоматолога та завчасно вилікувати те, що потребує лікування.

Тому що єдиний препарат, який здатен зняти зубний біль – кетанов – протипоказаний вагітним. Можна вдатись до дитячих знеболювальних, наприклад, нурофену. Але він не дає такого бажаного результату, і лише послаблює біль на короткий час.

А якщо лікування не обійдеться без анестезії?

Місцева анестезія дуже допомагає уникнути больових відчуттів, тобто перенести лікування без напруги і стресу, яких вагітній вкрай не потрібно. Тому варто вдаватись до місцевої анестезії.

Колись анестезуючі препарати дійсно приводили матку в тонус. Але зараз застосовують інакші засоби, такі, що не проникають через плацентарний бар’єр, прекрасно очищені, які не шкодять ні вагітним, ні дітям. Одне слово, зараз анестетики у стоматології дуже хороші.

Чи можливі непередбачувані алергічні реакції?

Справді, загальновідомо, що підшкірні алергопроби недостатньо інформативні. Будь-яка людина у різний час може по-різному відреагувати на одне й те саме. Але вагітність як така – не привід чекати алергії. Тим більше, як говорилося на прикладі анестетиків, препарати, що застосовуються у стоматології, зараз дуже високої якості.

Нестача кальцію в організмі вагітної

Таку нестачу може діагностувати лише лікар, у якого постійно спостерігається вагітна. Стоматологи не призначають жодних препаратів у лікувальних дозах, а виключно в профілактичних. Зрештою, їх передозування не менш небезпечне, ніж недоотримання.

Якщо нестача кальцію дійсно є, то самими продуктами харчування її не подолаєш. Бо щоб отримати кальцій в необхідній кількості у засвоюваному вигляді, потрібно їсти ледь не кілограми корисних продуктів. А в таблетках він уже готовий, очищений. Але! Достеменно відомо, що той же глюконат кальцію – це мікроелемент у незасвоюваному вигляді. Кальцій має бути у вигляді цитрату, наприклад, з лимонним соком, для того, щоб він дав потрібний ефект.

Любіть себе, своїх дітей, дбайте про себе заради них. Нехай усі матусі будуть здоровими!»

Автор: Оля Пастух

Facebook Comments
Анонс