Вагітність після 30-ти років та ендокринна система жінки

Зміст:

  Якщо жінка після 30 років має проблеми зі щитовидною залозою та вагою, з порушення обміну речовин (холестерин та підвищений цукор) тощо, вона може планувати вагітність під наглядом лікаря-ендокринолога.

  Які особливості має вагітність у віці 30+ років, розпитаємо у лікаря-ендокринолога «Центру здорового материнства» Грищенко Наталії Юріївни.

  Лікар-ендокринолог та вагітність

  Якщо вагітність не наступає протягом 6 місяців, лікаря-ендокринолога потрібно відвідати обов'язково. Якщо ж у жінки є захворювання з ендокринології, до такого лікаря необхідно записатися на прийом ще на етапі планування материнства. Після 30 років це особливо важливо, тому що захворювання в цьому віці проявляються в більшій мірі, ніж, наприклад, у 20 років.

  Ендокринолог допоможе вирішити існуючі проблеми та правильно підготує до вагітності. Лікування не варто відкладати. Здоров'я щитовидної залози мами пов'язане з інтелектуальним розвитком дитини в майбутньому. Гормон щитовидної залози відповідає за формування та закладання нервової системи дитини та, в числі інших, зберігає вагітність. Коли вагітність наступила, лікар-ендокринолог стежить за станом щитовидної залози та вуглеводним обміном.

  Ідеальний вік для вагітності

  Ендокринна система – це система життєзабезпечення від моменту внутрішньоутробного розвитку до останнього дня життя людини. Немає старіння ендокринної системи, є вікові зміни. Якщо у жінки немає ендокринних захворювань, наявний хороший менструальний цикл та є овуляція, то з точки зору ендокринології, 30 років – це хороший час, щоб завагітніти та народити дитину.

  У гінекологів – є свої нюанси. Щитовидна залоза однаково працює і в 20 років, і в 30, і в 40. Але якщо є захворювання, то з віком вони можуть посилюватися. Тому такі проблеми важливо вирішувати ще на етапі  планування вагітності. Тут кожен випадок треба розглядати індивідуально. Приводимо список найпоширеніших захворювань, які зустрічаються у жінок з ендокринології, та важливі в контексті вагітності після 30 років.

  • Аутоімунний тиреоїдит. Захворювання, яке може призводити до зниження функції щитовидної залози. Чим старша жінка, тим більша ймовірність того, що це станеться. Якщо такий діагноз поставлений, то звернутися до ендокринолога потрібно ще на етапі планування материнства. Лікар допоможе правильно підготуватися до вагітності. А під час неї буде стежити, чи добре справляється щитовидна залоза зі збільшеним навантаженням, зумовленим вагітністю.
  • Вузлові захворювання щитовидної залози. У жінок, яким за 30, вони можуть проявляти себе більше. На фоні вагітності вузли можуть збільшуватися більш активно, ніж до вагітності. І так як досить складно з'ясувати, ріст вузлів – фізіологічний чи патологічній, то в цьому випадку наявні проблеми слід вирішувати ще до вагітності, щоб під час неї не проводити складних обстежень.
  • Проблеми з вагою. У жінок після 30 років проблеми вуглеводного обміну проявляються в більшій мірі. А якщо є проблеми з вагою, то це значно збільшує ймовірність виникнення цукрового діабету в майбутньому та гестаційного діабету під час вагітності, що є небезпечним для дитини.
  • Порушення гормонального фону. Якщо є сильні порушення, то жінка не зможе завагітніти. Якщо вагітність наступила та розвивається – це говорить про те, що гормональний фон в нормі. Практично не буває, щоб у жінки в 30 років гормональний фон сильно змінився.
  • Інші захворювання. Жінці можна вагітніти, якщо щитовидна залоза була видалена та при будь-яких інших ендокринних захворюваннях, включаючи жінок, що видужали після раку цього органу. Головне, щоб аналізи були в нормі. А цього допоможе досягти лікар-ендокринолог, завдяки спостереженню та спеціальним препаратам.

  Якщо відсутні захворювання, то і вікові відмінності в плані вагітності до або після 30 років з точки зору ендокринології – відсутні! У 30 років – такі ж механізми розвитку вагітності, що і в 20 років. А якщо є ендокринні захворювання, то хороша новина полагає в тому, що своєчасна діагностика та протоколи ведення вагітності допомагають виявити проблеми та вчасно надати необхідну допомогу. Якщо у жінки до вагітності та під час вагітності були проблеми зі щитовидною залозою, то вони під час лактації можуть проявитися ще більше. Тому така жінка має звертатися до лікаря-ендокринолога і після пологів.

  30 років – чудовий час, щоб завагітніти та народити здорову дитину! Адже жінка вже зріла, відповідальна, має уявлення про життя, фінансово забезпечена, має стабільні стосунки з партнером. Залишилося тільки насолоджуватися вагітністю! Будьте здорові!

  Автор: Олена Акопджанян

  Читай також на СвітМам Вагітність після 30-ти років: чому це добре

  Facebook Comments
  Анонс