Якщо жінка після 30 років має проблеми зі щитовидною залозою та вагою, з порушення обміну речовин (холестерин та підвищений цукор) тощо, вона може планувати вагітність під наглядом лікаря-ендокринолога.
Які особливості має вагітність у віці 30+ років, розпитаємо у лікаря-ендокринолога «Центру здорового материнства» Грищенко Наталії Юріївни.
Якщо вагітність не наступає протягом 6 місяців, лікаря-ендокринолога потрібно відвідати обов'язково. Якщо ж у жінки є захворювання з ендокринології, до такого лікаря необхідно записатися на прийом ще на етапі планування материнства. Після 30 років це особливо важливо, тому що захворювання в цьому віці проявляються в більшій мірі, ніж, наприклад, у 20 років.
Ендокринолог допоможе вирішити існуючі проблеми та правильно підготує до вагітності. Лікування не варто відкладати. Здоров'я щитовидної залози мами пов'язане з інтелектуальним розвитком дитини в майбутньому. Гормон щитовидної залози відповідає за формування та закладання нервової системи дитини та, в числі інших, зберігає вагітність. Коли вагітність наступила, лікар-ендокринолог стежить за станом щитовидної залози та вуглеводним обміном.
Ендокринна система – це система життєзабезпечення від моменту внутрішньоутробного розвитку до останнього дня життя людини. Немає старіння ендокринної системи, є вікові зміни. Якщо у жінки немає ендокринних захворювань, наявний хороший менструальний цикл та є овуляція, то з точки зору ендокринології, 30 років – це хороший час, щоб завагітніти та народити дитину.
У гінекологів – є свої нюанси. Щитовидна залоза однаково працює і в 20 років, і в 30, і в 40. Але якщо є захворювання, то з віком вони можуть посилюватися. Тому такі проблеми важливо вирішувати ще на етапі планування вагітності. Тут кожен випадок треба розглядати індивідуально. Приводимо список найпоширеніших захворювань, які зустрічаються у жінок з ендокринології, та важливі в контексті вагітності після 30 років.
Якщо відсутні захворювання, то і вікові відмінності в плані вагітності до або після 30 років з точки зору ендокринології – відсутні! У 30 років – такі ж механізми розвитку вагітності, що і в 20 років. А якщо є ендокринні захворювання, то хороша новина полагає в тому, що своєчасна діагностика та протоколи ведення вагітності допомагають виявити проблеми та вчасно надати необхідну допомогу. Якщо у жінки до вагітності та під час вагітності були проблеми зі щитовидною залозою, то вони під час лактації можуть проявитися ще більше. Тому така жінка має звертатися до лікаря-ендокринолога і після пологів.
30 років – чудовий час, щоб завагітніти та народити здорову дитину! Адже жінка вже зріла, відповідальна, має уявлення про життя, фінансово забезпечена, має стабільні стосунки з партнером. Залишилося тільки насолоджуватися вагітністю! Будьте здорові!
Автор: Олена Акопджанян
Читай також на СвітМам Вагітність після 30-ти років: чому це добре