Вагітність по тижнях

Зміст:

  Лікарі вважають, що в середньому вагітність продовжується сорок два тижня. І на кожному з них з майбутньою мамою та дитиною відбуваються зміни. Ми коротко розповімо про кожен тиждень вагітності.

  Перший тиждень вагітності

  Це тиждень, коли у жінки ще йде менструація. Цей період зараховується до загального терміну, так як лікарі рахують від першого дня циклу.

  Другий тиждень

  Триває після місячного, коли дозріває яйцеклітина та виходить із фолікула. Тіло готується до майбутнього запліднення.

  Третій тиждень

  Саме впродовж нього відбувається диво і сперматозоїд зустрічає яйцеклітину, стається запліднення.  Підвищується рівень прогестерону і відбувається імплантування у стінку матки. З цього періоду твоя дитина починає розвиватися.

  Четвертий тиждень

  Для сталого розвитку немовля організм виділяє гормон – хоріонічний гонадотропин, на який реагує тест на вагітність. Місячні не настають, або приходять дуже скудні. Яйцеклітина швидко ділиться.

  П’ятий тиждень

  Деякі жінки відчувають нудоту, втому та знервованість. Майбутня дитина розвивається дуже швидко, на цьому тижні вона вже називається ембріоном та має нервову трубку, зачатки органів, а найголовніше – її серце, яке починає скорочуватися.

  Шостий тиждень

  Всі органи малюка швидко ростуть, а мама відчуває, що прояви токсикозу становляться більш відчутними. Можуть нагрубати груди.

  Сьомий тиждень

  Всі функції по виробленню необхідних гормонів для успішного розвитку вагітності переходять до плаценти від жовтого тіла. Дитина вже розміром з 1 сантиметр і її можна роздивитися на плановому УЗД.

  Восьмий тиждень

  З цього періоду ембріон стає плодом, в нього вже сформувалися всі основні органи. Він розвивається, рухається і може реагувати на смак.

  Дев’ятий тиждень

  Матка майбутньої мами швидко росте, також ростуть груди, та може стати помітним животик. У деяких жінок ще не скінчився токсикоз. У плода завершується формування головного мозку, та він стрімко росте.

  Десятий тиждень

  Малюк вже виріс до чотирьох сантиметрів, а його матуся вже повинна була стати на облік та пройти всі скрінінги для вагітних, щоб впевнитися, що с ними обома все гаразд.

  Одинадцятий тиждень

  У дитини вже починає працювати система виділення, вона ковтає рідину, а її стать можна побачити на контрольному УЗД. Обмінні процеси у організмі жінки прискорюються, що може бути помітно по покращенню апетиту та швидкому росту волос та нігтів.

  Дванадцятий тиждень

  У багатьох жінок скорочуються прояви токсикозу та починає набиратися вага. Сама у цей період лікарі остаточно діагностують – чи є якісь видимі захворювання у дитини, мати проходить консультацію генетика.

  Тринадцятий тиждень

  У малюка закладаються зуби, а у кишечнику з’являються перші ворсинки. Скелет росте та покривається м’язами. Матка швидко росте і жінка може вже замислюватися над зміною гардеробу.

  Чотирнадцятий тиждень

  Дитина вже контролює рухи свого тіла, але ще вільно почувається. Жінка може помітити, що позиви до туалету по маленькому стають, частішими, а обриси її тіла – більш плавними.

  П’ятнадцятий тиждень

  Можлива поява темної лінії від пука до лобка, та ознак гіпотонії у вагітної. Якщо у цей період відвідати УЗД – то можна побачити малюка, який може бавитися кулачками, та визначити приблизну дату його народження.

  Шістнадцятий тиждень

  Малюк швидко розвивається, матка збільшується і мати може відчувати втому, проблеми зі сном та закрепи. Лікарі радять пити більше води та вживати овочі і фрукти, носити зручний одяг та взуття без підборів.

  Сімнадцятий тиждень

  Дитина вже розміром з долоню та має власну імунну систему. Її серце качає кров, і вона може мочитися.  Її очі вже більш досконалі, і, навіть перебуваючи у вашому животі, вона розрізняє світло і темряву.

  Вісімнадцятий тиждень

  У малюка вже добре розвинена слухова система і накопичується підшкірний жировий шар. Деякі вагітні можуть мати проблеми з набряками та незручностями під час сну.

  Дев’ятнадцятий тиждень

  Матка швидко росте і може починати давити на січовий міхур та інші органи. У дитини продовжується формування деяких систем, наприклад нервової та травлення. Мозок вже розвинений настільки, що маля може відрізняти знайомі звуки від незнайомих.

  Двадцятий тиждень

  Це середина вагітності, коли рухи малюка вже відчуваються більшістю матерів. Живіт може тиснути  на легені, тому жінка швидше втомлюється. Іноді можуть бути відчутні тренувальні перейми, особливо після навантажень та сексу.

  Двадцять перший тиждень

  Пупок вже починає потроху випирати, мати та дитина набирають вагу. Треба дуже уважно відноситися до свого раціону, їсти овочі, корисні продукти і слідкувати за нормальною кількістю води.

  Двадцять другий тиждень

  Ваша дитинка вже може важити 500 грамів та має сформований кістяк, риси обличчя та продовжує рости. Багато жінок відмічають у цей період прилив сил, та бажання близькості з чоловіком.

  Двадцять третій тиждень

  Деякі діти можуть вижити за допомогою лікарів, якщо трапляться передчасні пологи, бо вони вже мають масу тіла більше 500 грам, розвинений ковтальний рефлекс, та доволі розвинені. У мами росте живіт, гормони роблять її тіло біль гнучким.

  Двадцять четвертий тиждень

  Дитина стає все більш автономна. Вона вже виробляє власний гормон росту, керує рухами та бачить сни. Мами можуть жалітися на печію та закрепи, тому дієта у цей період дуже важлива.

  Двадцять п’ятий тиждень

  Малюк так швидко росте, що може досягти вже 25 см, він стає більш гладеньким і важить до сімсот грамів. Вагітній жінці може бути важко багато рухатися, бо її вага стала значно більшою.

  Двадцять шостий тиждень

  На цьому тижні можна починати вживати більше кальцію та білків, якщо ви не робили цього раніше. Формування малюка практично завершилося, тому він просто дуже швидко росте і забирає корисні речовини з організму матері.

  Двадцять сьомий тиждень

  Ви вже не можете спати не тільки на животі, але і на спині, бо велика матка с малюком передавлює кровоток. У цей період треба бути дуже уважною до себе, відпочивати та намагатися насолоджуватися життям. Бо дитина вже явно реагує на ваш емоційний стан.

  Двадцять восьмий тиждень

  Вже не тільки ви, а і ваш чоловік може відчувати, як дитя ворушиться. Це період більш активного відвідування жіночої консультації і нових скринінгів. Прислухайтеся до порад лікаря, бо від цього залежить здоров’я вашої дитини і вас.

  Двадцять дев’ятий тиждень

  Матка ще досить високо і може заважати повноцінно дихати, позиви до туалету дуже часті, можуть почати набрякати ноги та руки. Дитина зайняла багато місця і вже не може вільно рухатися як раніше.

  Тридцятий тиждень

  В цей період жінка може відчувати болі у м’язах живота, тому слід починати носити бандаж для вагітних. Крім цього можуть початися проблеми з тиском, бо дитина дуже швидко росла впродовж останнього часу.

  Тридцять перший тиждень

  Стрімке зростання дитини трохи припиняється. Вона набирає вагу.  В цей період треба бути дуже уважною до себе, щоб не спровокувати передчасні пологи.

  Тридцять другий тиждень

  Малюк вже важить приблизно півтора кілограма, та виглядає повноцінною дитиною, хіба ще маленькою. Навантаження на організм матері високе, може початися свербіж вагітних, чи посилитися набряки.

  Тридцять третій тиждень

  Це час планового УЗД, тому ви напевне вже бачили свого малюка на екрані. На цьому тижні дитина може вже бути до тридцяти і більше см зросту.

  Тридцять четвертий тиждень

  Якщо ви ще не почали готуватися до пологів, то саме час це зробити. Мати повинна навчитися розслаблятися на правильно дихати.

  Тридцять п’ятий тиждень

  Можливо, вам вже дуже важко ходити, та спати виходить тільки на боку. Малюк штовхається вже дуже сильно, і може бути вже сорок см на зріст.

  Тридцять шостий тиждень

  У жіночій консультації на цьому тижні вагітну зважать, щоб знати, як вона набирає вагу. Малюк може вже повернутися головою до виходу з матки.

  Тридцять сьомий тиждень

  З грудей виділяється молозиво, дитина рухається вже більш повільно. У цей період треба бути обережними с активним сексом, щоб не викликати передчасні пологи.

  Тридцять восьмий тиждень

  Лікарі вважають, що дитя вже повністю дозріле для самостійного життя. Тому, якщо народити вже зараз, дитина буде повністю доношена.

  Тридцять дев’ятий тиждень

  Багато жінок вже дуже втомилися і хочуть народити якомога скоріше. Але дитина сама знає, коли їй комфортніше появитися на світ. Тому краще набратися терпіння і не провокувати пологи. Малюк ще росте та набирає вагу.

  Сороковий тиждень

  Багато жінок народжують саме зараз. Будьте готові, приготуйте всі необхідні речі для вас та малюка у пологовий, а також майте при собі обміну карту.

  Сорок перший тиждень

  Дитина ще росте, а мама має задишку та нетерпляче чекає на пологи. Лікарі кожен тиждень беруть аналізи сечі, щоб впевнитися, що все йде гаразд. Тому не хвилюйтеся і просто чекайте.

  Сорок другий тиждень

  Це час, коли майже всі діти народжуються. Дитина виросла до 50 см і важить більше двох з половиною кг.

  Сорок третій тиждень

  Деякі малюки можуть почекати ще трохи. Це залежить від стану плаценти та менструального циклу матері. Але після цього періоду лікарі можуть прискорити початок пологів.

  Автор: Наталка Блок

  Facebook Comments
  Анонс