Вітамін е при вагітності

Зміст:

  Багатьом жінкам лікарі додатково призначають вітамін е при вагітності. Кожній людині важливо бути здоровою, а в разі вагітності йдеться не лише про здоров’я матері, а й про добрий стан її дитинки. Тому для вагітних буде важливою інформація про джерела вітаміну Е, його роль у організмі, можливі протипоказання та ускладнення.

  Загальні відомості про вітамін Е

  Під назвою Вітамін E мають на увазі групу жиророзчинних біологічно активних сполук – токоферолів та токотрієнолів. Часто вітамін Е називають токоферолом. У перекладі з давньогрецької, «токос» означає «дітонародження», а «фереу» – приносити. Не дивно, що цей вітамін сприяє зачаттю, виношуванню та народженню дитини. Деякі лікарі вважають, що саме Вітамін Е підвищує фертильність.

  Більш науковими словами, вітамін Е – це біологічний антиоксидант, тобто речовина, яка зв’язує вільні радикали кисню, і тим самим запобігає їх руйнівній дії на клітини. Цей вітамін захищає жирні кислоти, білки та нуклеїнові кислоти, які беруть участь у побудові клітин організму, від ушкодження вільними мінералами.

  Кому і коли призначають вітамін е для вагітних

  Найчастіше усім вагітним жінкам при першому візиті до жіночої консультації виписують полівітамінні комплекси, фолієву кислоту та вітамін Е. Якщо про комплекси вітамінів для вагітних та фолієву кислоту майже всі жінки знають, то для чого вітамін Е – багатьом не відомо.

  Лікарі вважають, що вітамін Е сприяє збереженню вагітності у першому триместрі, попереджаючи мимовільні викидні. Тому бажано стати на облік на ранньому терміні, до 12 тижнів, щоб лікар зміг наглядати та контролювати вашу вагітність із самого початку.

  Значення вітаміну Е

  Вітамін E перш за все відомий тим, що має антиоксидантні властивості. Цікаво, що він однаково корисний як для матері, так і для плоду.

  Позитивні властивості вітаміну Е: 

  • Захищає клітини нервової системи.
  • Запобігає загрозі викидня на ранньому терміні.
  • Бере участь у формуванні дихальної системи плоду.
  • Покращує роботу плаценти, сприяє її своєчасному дозріванню.
  • Зберігає еластичність кровоносних судин, перешкоджає тромбоутворенню.
  • Підтримує і стабілізує роботу гормонів і загальний гормональний фон організму.
  • Знижує вірогідність появи судом ніг у майбутньої мами.
  • Відповідає за поліпшення стану волосся, нігтів та шкіри майбутньої матусі під час і після вагітності.
  • Допомагає у виробленні гормону пролактину, який після народження малюка відповідає за процес лактації.
  • Вітамін Е захищає вітамін А від руйнування і збільшує його запаси у внутрішніх органах. Саме тому є препарати, які поєднують ці вітаміни (наприклад, капсули «АЕвіт»).

  Відео: чим корисний вітамін е

  Нестача вітаміну Е при вагітності

  Як було зазначено, до 3-го місяця вагітності брак вітаміну Е підвищує ризик невиношування. При нестачі цього вітаміну майбутня мама може відчувати втому, млявість. З’являється сонливість, блідість, значно погіршується апетит.

  Дефіцит токоферолу може призвести до розвитку анемії, а це несприятливо позначиться на малюку (може розвитися внутрішньоутробна гіпоксія).

  Симптоми передозування

  Дехто вважає Е вітаміном краси, тому що він позитивно впливає на укріплення та ріст нігтів і волосся. Проте не варто самій собі призначати лікарські препарати. Навіть вітаміни за умов неправильного застосування можуть викликати побічні ефекти.

  Вітамін Е відносно нетоксичний. Симптоми передозування практично не спостерігаються.

  Вітамінні препарати легко дозуються і досить ефективні для лікування вітамінної недостатності та її профілактики. Але водночас будь-які ліки можуть перетворитися на отруту, якщо значно перевищити дозу. Прийом дуже високих доз вітаміну Е може призвести до зниження всмоктування та засвоєння вітамінів А і К. Це в свою чергу веде до зниження імунітету та погіршення згортання крові.

  Ознаки передозування вітаміном Е:

  • діарея,
  • метеоризм,
  • нудота,
  • підвищення артеріального тиску,
  • алергічні прояви.

  Дозування вітаміну Е

  Щоденна доза E для жінок у період вагітності та в період лактації становить 12-15 міліграм. Норма для жінок під час підготовки до майбутнього батьківства = 8-10 мг.

  Вітамін Е можна пити окремо в капсулах, а можна приймати в комплексі вітамінів чи у натуральному вигляді. Як правило, вітамін Е продається у капсулах по 100 мг, 200 мг або 400 мг. Скільки приймати і до якого терміну – порадить ваш лікар.

  Будь-які вітаміни треба вживати лише за призначенням лікаря, він запропонує дозування та курс лікування. Зазвичай гінеколог радить приймати вітамін Е курсами протягом всього терміну вагітності, інколи після пологів.

  Основні джерела вітаміну Е

  Токоферол присутній у багатьох продуктах, особливо їм багаті деякі жири і масла. Головні джерела вітаміну Е – овочі, зернові, маргарини. Загалом, джерелом харчування з високою концентрацією цього вітаміну є рослинна олія, потім насіння та горіхи. Він присутній у вершковій олії, зелені, молоці, яйцях, печінці, м'ясі, а також зародках злакових.

  У концентрованому вигляді вітамін е одержують шляхом високовакуумної перегонки природних рослинних олій. Основними природними джерелами вітаміну E служать зелене листя рослин, а також арахісова, бавовняна, соєва та пшенична олії.

  Отже, чи потрібно майбутній матусі приймати вітамін Е? Так! Але лише під контролем її гінеколога.

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс