Все про животик під час вагітності

Зміст:

  Основною відмінною ознакою, за якою всім стає зрозуміло, що жінка чекає дитину, є животик. Цей прихисток маленької людини, яка скоро з’явиться на світ, викликає у майбутніх мам чимало різноманітних питань: «Що означає поява пігментної смужки і коли вона зникне?», «Наскільки м’яким має бути живіт? "Чи безпечно те, що він часом твердішає?», «Наскільки нормальними є болі у животі?» та багато іншого.

  Розміри

  Під час першої вагітності живота може бути довго не видно. Якщо вагітність вже не перша, то збільшення животика буде помітним раніше. Це пов’язано із тим, що м’язи ще пружні, міцні та не встигли розтягнутися. Однак десь на четвертому місяці все ж животик, що округлився, стане явно помітним. До завершення вагітності він вже досягне значних розмірів. І майбутня мама буде явно відчувати – можуть з’явитись певні незручності при ходьбі, сидінні, під час сну. Майже перед самими пологами живіт трохи опуститься, що буде свідчити про те, що уже скоро малюк залишить свій затишний світ та приєднається до батьків, що очікують на нього.

  Чому болить живіт при вагітності?

  Болі в животі під час вагітності можуть бути викликані різними причинами. Та зовсім не обов’язково вони мають свідчити про те, що дитині щось загрожує. В кожному разі треба одразу ж з’ясувати причину та звернутись до спеціаліста, якщо у тебе виникли якісь сумніви.

  Основними причинами, які викликають болі в животі, можуть бути:

  • біль у м’язах, які розтягуються – проходить сам по собі;
  • біль вгорі живота, пов'язаний із роботою шлунку – необхідно збалансувати харчування та, якщо біль не проходить, звернутись до лікаря;
  • здуття живота – потрібно їсти більше сухофруктів, бананів, які налагоджують роботу кишечника та знижують кількість газів, відкоригувати свій раціон в цілому;
  • біль, який нагадує менструальний – в такому разі необхідно одразу звернутись за консультацією до гінеколога, особливо якщо з’явились мажучі виділення.

  Підвищена твердість

  Твердий живіт може свідчити про тимчасовий підвищений тонус матки. Краще в такому разі прилягти, заспокоїтись і у найближчому майбутньому здійснити похід у жіночу консультацію. Якщо ж животик став твердим наприкінці вагітності, то це може означати початок пологів. Знову ж, для початку треба спробувати розслабитись, прилягти на бік, а потім, заспокоївшись, проконсультуватись зі своїм гінекологом щодо подальших дій.

  Пігментна смуга на животі

  Пігментна смуга з’являється наприкінці другого або на початку третього триместру вагітності. Це нормально – наслідки роботи гормонів можуть проявлятись і на інших ділянках тіла у вигляді пігментних плям, навіть волосся у незвичних місцях. Після пологів гормональний баланс відновиться і всі ці «забарвлення» зникають.

  Живіт та мода

  На сьогоднішній день бути вагітною – це навіть модно, що успішно враховується модельєрами, які створюють зручний, красивий, спеціально сконструйований одяг для майбутніх матусь. Тому можеш не старатись купити безформенний балахон побільше, щоб сховати свій животик, а навпаки – вдягни його у красивий (можна і обтягуючий) одяг.

  Коли вернеться пласкість живота?

  Після пологів форма живота доволі скоро повертається у норму: у когось наступного дня, а у когось за декілька місяців. Це залежить від того, скільки ти набрала зайвої ваги під час вагітності, в якому стані м’язи живота, а також від інших особливостей організму. В будь-якому разі, час і твої старання допоможуть повернути колишню форму.

  Розмір животика під час вагітності, особливо якщо він заважає взуватись, спати, граційно повертатись, звично рухатись, може приносити певні незручності. Але незручності тимчасові. Важливо пам’ятати – в ньому живе і розвивається твій малюк, який незабаром з’явиться на світ.

  Автор: Ольга Джеджера

  Facebook Comments
  Анонс