За кермом – двоє. Чи можна водити автомобіль під час вагітності

Зміст:

  Багато жінок зараз ведуть активний спосіб життя: роблять кар'єру, займаються спортом, подорожують, керують автомобілем. І при цьому вважають, що під час вагітності не слід відмовлятися від звичного ритму життя. Про безпечне кермування під час очікування малюка розповідає гінеколог медичного центру «Добробут» Наталія Власенко

  Небезпечний транспорт

  Багато жінок під час вагітності вважають за краще залишатися за кермом автомобіля, і їх можна зрозуміти. Громадський транспорт програє власному авто в швидкості пересування та зручності, особливо в години пік. Залишає бажати кращого і безпека – оскільки місцем вагітним поступаються неохоче, жінку можуть просто штовхнути або притиснути. Крім цього, в автобусі або тролейбусі вагітній може стати душно, особливо влітку при зачинених вікнах. Небезпечно в громадському транспорті і в плані поширення різних інфекцій і захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом.

  Якщо вагітна почувається добре і впевнено відчуває себе за кермом, а лікар не бачить протипоказань для водіння – можна сміливо залишатися за кермом аж до самих пологів. Але при цьому важливо враховувати деякі нюанси.

  Пристебніть ремені!

  Всі 9 місяців у вагітної росте живіт, отже, водійське крісло має відсуватися все далі і далі. Між животом і кермом має залишатися відстань не менше десяти сантиметрів, щоб не вдаритися під час різкого гальмування. Якщо ж від довгого сидіння починає боліти спина – можна підкласти спеціальний валик, він зніме навантаження.

  Наявність паска безпеки під час вагітності навіть не обговорюється. Багато жінок бояться їм користуватися через нібито тиск на живіт, але ці страхи марні – малюк надійно захищений навколоплідної рідиною. У спеціалізованих магазинах є спеціальні реміні для вагітних, але можна обійтися і звичайним, розташувавши верхню лямку під грудьми, а нижню – під животом.

  Машину дуже бажано поставити на додатковий техогляд. Особливу увагу потрібно приділити аптечці, додавши туди препарати, які можуть знадобитися вагітним з урахуванням їх власних особливостей розвитку вагітності.

  Коли ніхто нікуди не їде

  Вагітна завжди, а за кермом особливо, має стежити за своїми відчуттями. Якщо після поїздок за кермом підвищується тонус матки, від цього краще відмовитися.

  Також не рекомендуються довгі поїздки за кермом, як і тривале перебування в сидячому положенні взагалі. Це може привести до застою крові в малому тазу і до порушення плацентарного кровотоку, коли дитина недоотримує кисень. Якщо тривалої поїздки все ж не уникнути, бажано кожні дві години виходити з машини для відпочинку та розминки. До речі, ця порада актуальна і для поїздок в якості пасажира.

  Протипоказанням для самостійних поїздок може бути загроза переривання вагітності, а також нудота, знижений тиск, анемія, запаморочення, загальна слабкість. Варто взяти до уваги і те, що під час вагітності у жінки знижується швидкість реакції, та й втомлюється вона набагато швидше. Тому лихачити під час виношування дитини зайве, навіть якщо до вагітності ти мала славу «шумахера».

  І від чого точно слід утриматись під час вагітності – це ходити на курси водіння. Зайвий стрес зараз ні до чого.

  Але навіть досвідченим вагітним не слід сідати за кермо в ожеледь, сильний снігопад, туман і під час інших несприятливих погодних умов.

  У пологовий будинок – за кермом

  Після тридцяти тижнів вагітності краще все-таки пересісти з водійського місця на пасажирське – для більшої безпеки матері і дитини. Але, якщо обставини не дозволяють цього зробити – треба возити з собою обмінну карту і «сумку в пологовий будинок» з речами для себе і малюка.

  Якщо ж так сталось, що перейми почалися в дорозі – не варто геройствувати. Найправильніше буде машину зупинити, включити аварійні сигнали і викликати швидку.

  Автор: Марина Балабан

  Facebook Comments
  Анонс