Збереження вагітності на ранніх строках

Зміст:

  Вагітністьдуже важливий і хвилюючий період в житті кожної жінки. З моменту, коли тест покаже дві смужки, до народження дитини пройде довгих дев’ять місяців. Кожна жінка бажає, щоб ці місяці пройшли добре та радісно, без ускладнень та проблем. Як же цього досягти?

  «Необхідно уважно дослухатися до свого організму та регулярно відвідувати лікаря», – каже Тетяна Миколаївна Радецька, акушер-гінеколог Київської міської клінічної лікарні № 6. Розпитаємо у Тетяни Миколаївни, на що потрібно звертати увагу і що потрібно знати, щоб досвід вагітності був лише позитивним.

  Які симптоми мають насторожити вагітну жінку, особливо на ранніх строках?

  Перш за все, це біль в нижній частині живота – досить частий симптом загрози переривання вагітності на ранніх термінах. Також увагу слід звертати на відчуття важкості та ломоти у поперековому відділі хребта. Якщо вагітна жінка відчуває такого роду болі, необхідно негайно звернутися до лікаря.

  Інший, не менш загрозливий симптом, – це кровотечі. Сильна кровотеча є показником викидня. Проте на початковій стадії вагітності можливі незначні кров'яні виділення.  Аби з’ясувати, чи це нормальний фізіологічний стан, чи це загроза, необхідна невідкладна консультація спеціаліста.

  Які бувають причини загрози переривання вагітності на ранніх строках?

  На жаль, ранні викидні досить поширені. Бувають навіть випадки, коли викидень відбувся раніше, ніж ви зрозумієте, що вагітні. Вважається, що близько половини всіх запліднених яйцеклітин втрачаються в перші дні вагітності. Ще до того, як було зроблено тест на вагітність. Причин виникнення  загрози переривання вагітності є багато, зокрема такі:

  • генетичні (наявність хромосомних та генетичних патологій);
  • гормональні (порушення гормонального фону вагітної, найпоширеніше – недостатність гормону прогестерону);
  • інфекційні (цитомегаловірус, герпес, краснуха та безліч інших захворювань можуть викликати самовільне переривання вагітності);

  та багато інших, таких як стреси, важкі фізичні навантаження, падіння і травми, перегрів, шкідливі звички.

  Якщо вагітній жінці ставлять діагноз «загроза переривання вагітності», які її подальші дії? Чи потрібен стаціонар?

  Загроза викидня, тим більше на ранніх строках – це не привід панікувати. Вчасно звернувшись до лікаря, ви забезпечите своїй дитині сприятливі умови для подальшого зростання і розвитку.

  Перше, що необхідно зробити, це пройти повне медичне обстеження, яке призначить вам лікар. Лікування стаціонарно чи амбулаторно вирішується індивідуально за результатами обстеження. Вагітній із загрозою призначається суворий постільний режим. Будь-яка активність не допускається.

  Вагітна повинна зберігати не тільки фізичний, а й психологічний спокій. Деяким жінкам при необхідності призначають заспокійливі препарати, так як вагітні дуже переживають, що малюкові, якого вони носять під серцем, загрожує небезпека.

  Чи є якісь профілактичні заходи, щоб попередити загрозу?

  Найкраща профілактика загрози переривання на ранніх строках – це планування вагітності. Необхідно заздалегідь пройти медичне обстеження і переконатися в тому, що немає проблем зі здоров’ям. Це значно знизить ризики її переривання. Також дуже важливо вчасно відмовитися від шкідливих звичок і безконтрольного прийому ліків.

  Ваші рекомендації для майбутніх мам?

  Знайте, але не бійтесь! Бути проінформованим про можливі ризики протікання вагітності важливо, але ще більш важливо  піклуватися про ваше психічне, емоційне і фізичне здоров’я. Швидше за все, ваша вагітність протікатиме добре, отже насолоджуйтесь усіма змінами, які відбуваються у вашому організмі!

  Автор: Тетяна Філюк

  Facebook Comments
  Анонс