Здорова вагітність: 5 кроків

Зміст:

  Отже, ти вагітна. Або плануєш завагітніти найближчим часом. І тебе турбує, щоб все було добре – з тобою та малюком.

  Мабуть, всі чули вираз, що вагітність – не хвороба. Це чудовий час насолоджуватися життям та планувати цікаве майбутнє. Тобі не доведеться повністю та одразу міняти звичний спосіб життя. Проте, певні зміни варто почати вже сьогодні. Які саме кроки варто зробити, що вагітність була щасливою та приємною, розкаже наш консультант, лікар-гінеколог Ірина Мірошниченко.

  1. Аналізи та обстеження

  Як не дивно це прозвучить, ми не радимо поспішати і ставати на облік по вагітності у жіночу консультацію (ЖК), як тільки тест покаже дві смужечки. Відвідування лікаря, особливо, якщо це новий для вас гінеколог, може стати стресом – нові обстеження, незнайомі медичні терміни, несподівані діагнози… все це краще відкласти на потім. Лікаря та клініку для спостереження вагітності треба обирати зважено. Адже це твій «найкращий друг» та порадник на найближчі 9 місяців (мінімум).

  Що потрібно зробити швидко – це обстеження УЗД. Це важливе дослідження, яке можна і варто зробити вже на самому початку вагітності. УЗД покаже, чи не помилився тест (таке трапляється) і ти справді вагітна, і чи не є вагітність позаматковою. Поєднай перше УЗД з консультацією лікаря-гінеколога (оптимально, якщо сам він і зробить обстеження та розкаже про наступні кроки щодо аналізів та обстежень). Бонусом може стати перше фото та відео твого малюка 🙂 Якщо ж це твоя перша вагітність та є багато запитань чи хвилювань, візит до гінеколога можна пришвидшити)

  2. Спокій та гарний настрій

  Спокійна та врівноважена – такою тобі варто стати на найближчі 9 місяців і після пологів також. Всі стреси на роботі та вдома, суперечки, конфлікти з колегами та родичами варто залишити у періоді «до». Всі навколо мають усвідомити ( і ти сама в першу чергу) – що тепер все інакше. Вам з малюком потрібен спокій та позитивні емоції.

  Але життя навколо триває, і події зі знаком «мінус» відбуваються незалежно від наших бажань. Тож головне – змінити своє ставлення до подій. Звісно, досягти цього за мить – неможливо. Працюй над собою щодня, міняй пріоритети, зроби ревізію цінностей. Самостійно зробити це складно. Можуть допомогти: книжки з саморозвитку, консультації у перинатального психолога, йога для вагітних та медитація.

  3. Здорове харчування

  Про здорове харчування для вагітної можна прочитати на світ мам. Загальні рекомендації у цей період – якісна та безпечна їжа. Віддай перевагу свіжим овочам та фруктам, згадай про горіхи, сухофрукти, свіжі соки. Обов’язковими у щоденному раціоні мають бути м’ясо та риба, молочні та кисломолочні продукти. Споживай всього в міру, необхідність харчування «за двох» у цей період є лише міфом, від якого сучасні вагітні вже давно відмовилися.

  4. Активний та здоровий спосіб життя

  Мабуть і говорити не варто про те, що відмовитися від алкоголю та паління варто вже на етапі планування вагітності. І це стосується обох – чоловіка та жінки. Всі добре знають про шкоду, яку спричиняють шкідливі речовини на організм дитини, та і самої матусі, організм якої всі 9 місяців отримує подвійне навантаження.

  Якщо ти не займалася спортом до вагітності, настав час приділити цьому увагу. Для здорової вагітної не протипоказані та дуже бажані відвідування басейну (плавання та аква-аеробіка), йога для вагітних тощо. Порадься зі своїм лікарем – він підкаже, які вправи можуть бути корисними саме тобі.

  Більше часу перебувай на свіжому повітрі, гуляйте разом з партнером та подругами, відкривай для себе природу, міські парки, сквери та ботанічні сади – ці «таємні місця» стануть у пригоді, коли ти шукатимеш нові маршрути для прогулянок з дитячим візочком 🙂

  5. Секс

  Про секс під час вагітності ми так само багато писали. Основне правило – можна, але обережно. Якщо вагітність протікає без ускладнень, ніжний та обережний секс не є протипоказаним від першого і до останнього місяців вагітності. Навпаки, інтимні стосунки принесуть чимало користі та знімуть напруження, яке інколи виникає у пари в цей період.

  Після пологів повернутися до сексу ви зможете лише через 2 місяці, тож насолоджуйтеся коханням, поки є час. Про протипоказання та рекомендації щодо сексу у разі, коли вагітність протікає не безхмарно, читай статті на світ мам.

  Нехай вагітність дарує щастя та позитив!

  Автор: Яна Білецька

  Facebook Comments
  Анонс