Зміни грудей під час вагітності

Зміст:

  Коли жінка перебуває в стані вагітності, весь її організм піддається різним змінам, і вага тіла зростає. Значно перебудовуються і молочні залози, таким чином груди заздалегідь готуються до майбутньої лактації.

  Давай детально розберемо, що ж відбувається з грудьми під час вагітності, та послухаємо досвідчених світматусь про зміни, які відбуваються.

  Збільшення розміру грудей

  Молочні залози складаються з 15-20 доль з молочними протоками, які діляться на часточки. Під час вагітності під дією гормональних змін збільшується об’єм часточок, зростають протоки і розростаються клітини, які відповідають за вироблення молока. Відповідно і самі груди збільшуються. Але процес цей нерівномірний: зростання об’єму грудей відбувається активно перші 10 тижнів і ближче до пологів.

  Взагалі фахівці радять під час вагітності перейти на бюстгальтери на широких лямках і без кісточок, які добре підтримують зростаючі груди, але при цьому не стискають.

  Яріна Bella згадує: «У мене дуже збільшилися, навіть боюсь загадувати, який зараз розмір… розтяжок тьху-тьху-тьху немає, але стали важкі, особливо ореоли сосків збільшились, ДУЖЕ СИЛЬНО! А щодо болючості, то досі інколи соски в такій напрузі, що торкатись неможливо, але в принципі місяць тому всі больові відчуття вже пройшли».

  Поява особливої чутливості

  Груди можуть не лише значно збільшитися, але і стати більш чутливими, починати болісно реагувати на дотик. На грудях вагітних часто помітно проступає венозна сітка. Під дією меланоцидів посилюється пігментація сосків і ареол (навколососкових кружків), вони стають темнішими. Деяких жінок лякають підозрілі прищики, що з’являються довкола соска. Не варто турбуватися, це так звані «вузлики/горбки Монтгомері» – збільшені потові залози. В декого вони згладжуються під час годування, когось супроводжують все життя.

  Підтверджує про збільшення грудей і їхню чутливість і Аліса Абасова: «Під час вагітності до моєї трійки додався розмір. Розтяжок не було. Груди стали дуже чутливими, інколи сильно боліли соски, навіть тріскалися ближче до пологів. Вони стали темно-шоколадного кольору, і звідти з 20 тижня сочилося молозиво… Як пригадаю… Бррр…»

  Поява молозива

  Під час вагітності дійсно можуть виділятися крапельки молозива з сосків. Таке у деяких жінок відбувається десь з другого триместру вагітності. Лякатися не варто, це явище цілковито нормальне. Молозиво відрізняється від молока густішим складом і жовтуватим кольором. Якщо виділення досить сильні, то можна придбати спеціальні прокладки для грудей. А ось займатися зціджуванням точно не потрібно.

  Виникнення розтяжок

  У багатьох майбутніх матусь з’являються рожеві або червоні смужки на грудях. Вони викликані розтягуванням шкіри у зв’язку зі швидким збільшенням ваги грудей. Тут вже нічого не вдієш, доведеться змиритися, лише жінки з еластичною шкірою уникають появи розтяжок.

  Марина Кирова згадує про свої зміни: «У мене збільшилися з 2 до 4 розміру і з’явилися розтяжки – жах ( І груди такі важкі й ореоли темні».

  Без змін

  Може статися і так, що твої груди ніяк не зміняться. Тут теж немає приводу для хвилювань – у декого внутрішня перебудова організму відбувається зовсім непомітно.

  Олюшенька Ділайчук підтверджує, що кожна жінка індивідуальна, як і її зміни: «А у мене взагалі, таке відчуття, що вони не зростатимуть…. Я вже починаю хвилюватися, у всіх зростають… а тут хоч поливай)))»

  Науково доведено, що об’єм грудей і кількість молока при лактації ніяк не пов’язані. Отже, не хвилюйся через дрібниці та насолоджуйся кожною хвилинкою свого вагітного стану.

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс