Знеболююче під час вагітності

Зміст:

  У вагітних, як і будь-яких інших людей, іноді щось болить: зуби, голова, живіт, ноги та інше. Проте, не кожен знеболювальний засіб при вагітності безпечно приймати. Що робити, щоби втамувати біль? Які болезаспокійливі препарати можна застосовувати під час вагітності, зараз розкажемо.

  В ідеалі, при поганому самопочутті вагітна повинна уникати ліків, розслабитися, заспокоїтися та припинити біль силою думки або завдяки медитації. А головний та зубний біль краще лікувати прикладанням капустяного листа. В реальному житті іноді у нас не виходить обійтись без більш дієвих болезаспокійливих ліків.

  Якщо вже немає сил терпіти неприємні відчуття, а біль не згасає, то випити знеболююче – непоганий тимчасовий варіант вирішення проблеми. Терпіти біль можна, якщо він слабкий та швидко вгамовується. Проте, сильний біль терпіти тривалий час не рекомендується, оскільки це є стресом для вагітної та її малюка.

  Будь-яке знеболююче майбутні матусі мають вживати тільки після консультації лікаря, навіть якщо в інструкції до препарату вказано, що ці ліки можна приймати вагітним.

  Дозволені анальгетики для вагітних:

  • Парацетамол,
  • Нурофен,
  • Ібупрофен,
  • Папаверин,
  • Но-шпа,
  • Ріабал

  Протипоказанням для застосування будь-якого препарату при вагітності буде його індивідуальна непереносимість.

  Прийом знеболюючих заборонений, якщо у вагітної:

  • серйозні порушення роботи печінки або нирок,
  • бронхіальна астма,
  • виразкове ураження шлунково-кишкового тракту.

  При головному болю, від високої температури

  Можна випити Парацетамол (або препарати, в основі яких він міститься – Ефералган, Фервекс). Ці ліки притупляють біль слабкої інтенсивності, мають протигарячкову, протизапальну дію, їх можна прийняти від болю горла на фоні застуди. Парацетамол вважають найбільш безпечним анальгетиком для вагітних. Хоча він проникає через плаценту, але не впливає негативно на розвиток плоду.

  Нурофен як жарознижувальний і знеболювальний від болю будь-якої локалізації дозволений для приймання в перших двох триместрах. Проте після 30-ти тижнів вагітності користуватися ним не варто, оскільки препарат здатний зменшувати кількість навколоплідних вод і може спричинити маловоддя.

  Поширеним анестезуючим протизапальним засобом також є Анальгін, який має швидкий знеболювальний ефект. Проте при великих дозуваннях він може негативно впливати на кров, знижує гемоглобін за рахунок розрідження крові. Під час вагітності виправдано разове вживання Анальгіну при сильному болю. Слід враховувати, що Анальгін протипоказаний перші три місяці вагітності та з 34-го тижня вагітності.

  На крайній випадок, коли таблетки не дають ефекту, вагітній призначають уколи. Зазвичай це Спазмалгон і Баралгін. На початку вагітності вони беззаперечно заборонені, бо можуть порушити хід розвитку плоду.

  При зубному болю

  Підходять вище згадані препарати (Парацетамол, Нурофен, Анальгін). Проте, якщо болить зуб, то не відкладайте візит до стоматолога, навіть якщо біль минув після прийому знеболювальних пігулок. Лікувати зуби вагітним не лише можна, але й необхідно.

  Не бійтеся болю на кріслі у дантиста, багато місцевих анестетиків досить безпечні для майбутньої мами. У стоматології застосовують сучасні препарати, і анестезія є цілком безпечною і для вагітної, і для її малюка. Не забудьте під час візиту до стоматологічної клініки ще раз нагадати лікарю про свій цікавий стан.

  Від коліків і спазмів живота

  Позбутися больових відчуттів у животі допоможе звичайна Но-шпа. Мабуть, це найпопулярніший препарат, який дозволений під час вагітності. Но-шпа та менш популярний Ріабал мають спазмолітичну дію. Крім того, багато гінекологів призначають вагітним Но-шпу при тонусі матки, коли живіт часто неначе кам’яніє і при цьому іноді відчуваються різкі болі. Слід пам’ятати: гіпертонус може бути причиною самовільного переривання вагітності, тому постійний контроль гінеколога не буде зайвим.

  При м’язових болях, забоях і розтягненнях

  Якщо майбутня мама потягнула руку, у неї тягне поперек, болить спина, то відразу хочеться намазати хворе місце знеболювальною маззю або гелем. В принципі, лікар може дозволити застосовувати Траумель, Фастум-гель, мазь Доктор Мом і щось аналогічне до них. Проте попередня консультація лікаря обов’язкова! Також не лінуйтеся читати протипоказання в інструкції до препаратів. Деякі креми, гелі та мазі заборонені вагітним, наприклад, ті, які зроблені на основі димексиду, отрути тварини.

  Увага! Якщо сталося щось серйозне (наприклад, травма, кров’яні виділення з піхви), то потрібно не баритись і викликати швидку, або відразу самостійно їхати до лікарні. Не дозволяється приймати знеболювальний засіб, коли необхідна екстрена госпіталізація в стаціонар. Також немає сенсу вживати ліки, якщо вони неефективні або можуть спотворити клінічну картину того, що сталося з вагітною.

  Лікуйтеся безпечно!

  Підготувала Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс