5 секретів для гарного апетиту дитини

Зміст:

  Якщо у твоєї дитини поганий апетит, нагодувати малюка-малоїжку – це проблема, яка непокоїть вже всіх члені родити і час від часу викликає паніку, то можна спробувати застосувати нехитрі прийоми для налагодження харчування дитини.

  питание

  1. Коли і скільки їсти

  У віці трьох років дитина вже повинна приймати їжу по 4 рази на день, а не по 5. І саме годування має бути організовано так, щоб дитина їла не менше, аніж через 2-3 години після прийняття чергової порції їжі.

  Також важливо годувати згідно режиму, в один і той самий час, щоб виробити рефлекс – внаслідок виділення шлункового соку з’являється відчуття голоду.

  Підвищенню апетиту сприяє різноманітність, гарне оформлення, привабливість страви, її смак гарні та зручні прибори, призначені спеціально для дитини (купуючи їх, можна малюка попросити вибрати тарілку, ложку, вилку, чашечку). Звичайно, їжа повинна бути обов’язковою здоровою.

  2. Спільна трапеза

  Якщо твій малюк побачить, що його рідні з апетитом смакують сніданок, обід чи вечерю за спільною трапезою, у нього також прокинеться апетит та бажання приєднатися.

  Також спостереження за тим, як їдять мама і тато вчить дитину поводитися за столом, правильно використовувати столові прибори. Так вона скоріше стане їсти самостійно.

  Крім того, якщо вся сім"я збирається за столом, це дає відчуття єдності та надійності, рівноправного становища для дитини серед інших її членів.

  3. Спокій чи розваги за столом

  Оскільки процес їжі займає досить багато часу, дитині може бути просто нудно, що може бути однією із причин відмови від їжі. В таких випадках краще все ж таки щось почитати чи розповісти для розваги, аніж нервувати всім разом через те, що малюк знову не наївся. Звичайно, такий метод не претендує на безумовну правильність, тому що їсти потрібно у спокійній атмосфері. Але, якщо дитина погано їсть, більшість з батьків готові і на такі маленькі хитрощі.

  Буває і протилежна ситуація: вдома надто гамірно, шумно, неспокійно – з цієї причини дитина теж може відмовлятися їсти.
   

  4. «Перекуси»

  Обов’язково проаналізуй, яку кількість якої їжі протягом дня з’їдає дитина. Адже дрібні «перекуси» у вигляді сухариків, печива, цукерок, горіхів не надто позитивно впливають на апетит, як і солодкі напої.

  Краще давати яблука замість солодощів, кефір чи йогурт – замість солодких компотів чи соків. Виключи з раціону газовані солодкі напої, чипси і інші шкідливі продукти.

  5. Свіже повітря

  Дуже гарним способом покращити апетит є прогулянка на свіжому повітрі. Краще за все – активна прогулянка: із біганиною, розвагами, пригодами, новими враженнями.

  У  боротьбі за гарний апетит дитини важливо зрозуміти насамперед у чому полягає проблема: чи це тимчасове явище, яке залежить від настрою, чи спричинене поганим фізичним станом, якимись хворобами тощо.

  У будь-якому випадку не панікуй, а придивися, проконсультуйся з лікарем в разі необхідності, спробуй змінити свої стандартні підходи до годування – і все налагодиться!

  Підготувала: Ольга Джеджера, психолог 

  Facebook Comments
  Анонс