Дорогі наші дітки

Зміст:

  В певний час у кожній сім'ї настає момент, що батьки працюють, бабусі та дідусі не мають можливостей та здоров'я  доглядати за дитиною, та і взагалі потрібна адаптація з "зовнішнім" світом. Актуальним стає влаштування в дитячий садочок. Давайте розглянемо, скільки ж коштуватиме державний "садочок".

  89791431

  Не секрет, що більшість батьків докладають неабияких зусиль і матеріальних затрат, аби "пристроїти" дитя у групу. Деякі за кілька років наперед займають черги, інші – через знайомих, комусь щастить знайти не переповнені групи. Особливо важко, якщо немає прописки. Ми спочатку шукали садочок, а потім – квартиру поблизу. Особисто мені за тиждень вдалось безкоштовно влаштувати дитину, більше про такі випадки не чула. "Матеріальної допомоги" не просили і не взяли. Судячи по розповідям знайомих, у Києві не кожна завідуюча ризикне взяти хабар, по Україні ситуація дещо інша. Батькам пропонують зробити ремонт, закупити іграшки в групу, чи щось подібне. Отже, частіше всього "місце в переповненій групі" коштує близько 1500 – 4000 грн.

  Перша необхідність

  Офіційно, у садку батьки платять тільки за харчування, деякі – лише 50%, пільговики – безкоштовно. У яслах і старших групах ціна різна, приблизний розрахунок – близько 6 і 12 гривень на день. В залежності від того, як малюк ходить, за стільки днів і платите. Ви приводите малюка у групу, де отримуєте "перший список" – необхідні речі. Обов’язково у шафці "про запас" мають лежати по кілька пар трусиків, майок, колготок, шкарпеток, кофтинка, штани, піжама, шапочка, плюс тапочки, ножиці, гребінець, платочок.  Додаємо одяг і взуття, в якому дитина ходить щодня, і на "перемінку" – виходить чимала сума. "Другий список" – господарчі товари, канцелярія, іграшки. У різних садках подібні списки "тягнуть" від 80 гривень.

  Чи є у вас можливість…

  Так частіше всього починається розмова вихователів, коли потрібно щось принести в групу. Фінансування садочків навряд чи дозволяє щороку закупляти нові іграшки, канцелярію, фарбу і т.п., тому розваги і розвиток дітей залежить в першу чергу від матеріальних можливостей батьків. Одна справа, коли просять щось принести, а вже зовсім інша, коли потрібно щось пофарбувати, чи помити і поклеїти вікна… Робота батьківських комітетів дещо полегшує роботу, але щомісячні внески не завжди по кишеням батьків. Отже, додаткові витрати складають 30-300 гривень щомісяця.

  Дякуємо за можливість

  Є кілька "сюрпризів" для молодих матусь, якщо раптом вони вирішили вийти на роботу раніше, ніж дитині виповниться три роки. №1 – якщо мама влаштувалась на повний посадовий оклад, то соціальна допомога їй не надається (мається на увазі 130 грн). Тільки "там, на горі" не врахували, що у когось "посадовий оклад" становить 750 грн, а в когось – 5000 і більше. №2 – до трьох років лікарняні не оплачуються. На руки видається папірець, в якому написано, що мама дійсно доглядала за хворою дитиною (а потім бухгалтерія навіть уявлення не має, куди його підшити). Аби отримувати повноцінні (не у всіх вони 100% від зарплати) лікарняні, потрібно взяти довідку із соцзабезу, що матеріальну допомогу від держави не отримує – "шикуйся в чергу". А матусі, боячись фрази: "Можливо, ти назад у декретний повернешся?" поспішають на роботу. Ось чому групи переповнені сопливими дітьми, котрі чхають і кашляють, звечора батьки нашпиговують їх пігулками, зранку ставлять "свічку", збиваючи температуру, а вихователям доводиться закривати на це очі. №3- як приводити і забирати. Цей пункт стосується матусь, котрі живуть у великих містах, де дорога на роботу зазвичай займає годину-півтори. Садочок працює з 7.00 до 19.00, а що робити, коли затримують на роботі? №4 – спробуй влаштуйся на роботу. Це, в принципі і не новина. Практично до кожної дівчини чи жінки роботодавець прискіпливо приглядається, випитуючи про дітей, чи є кому доглядати "на випадок чого" і т.п. Тож, якщо тил прикритий татусем, все набагато простіше.

  Загалом, дитячий садочок – це цілковитий "сюрприз". Це покусана іншими дітьми дитина, синяки та подряпини на  тілі, самостійність, про яку ми навіть не здогадувалися, хвороби, про які не чули. І лише батькам потрібно обирати, що їм важливіше: пристосовувати дитину до іншого середовища, чи пестити та оберігати. Тож, підсумовуючи сили та затрати, які викладаєш на дитячий садочок, фраза "дорогенька моя" набуває дещо іншого значення.

  Стаття була надрукова в "Студентській газеті"

  Автор – Ирина Царук

  Facebook Comments
  Анонс