Лікування холодом – кріотерапія без болю та наслідків

Зміст:

  «Лікування холодом» – звучить незвичайно, чи не так? Однак цей метод успішно використовували ще наші бабусі. Так й про корисне загартовування ви чули уже не раз. Що цікаво: ще у 70-ті рр. минулого століття отоларингологи застосовували лікування за допомогою низьких температур. Але застосовувались ці методи в основному для лікування ринітів та тонзилітів.

  Зараз кріолікування отримало новий розвиток. Завдяки новим розробкам кріотерапія дозволяє діяти комплексно, вирішуючи одразу декілька проблем. Кріотерапія застосовується при лікуванні аденоїдів, дерматологічних проблем, фарингітів та для профілактики застуди.

  Головна перевага кріолікування – безпека. Це одна з найбільш ефективних методик лікування, яка дозволяє уникнути хірургічного втручання. До того ж, кріотерапія – лікування безболісне. І найголовніше – безкровне.

  Чи дійсно холод лікує?

  Уже зовсім скоро ваш малюк піде у дитячий садок чи у школу. І сезон холодів за вікном. У цей період виникає загострення нежитю, фарингіту, ангіни, тонзиліту та інших неприємних для дітей та батьків захворювань. Виявляється, таким проблемам зі здоров'ям легко запобігти, укріплюючи імунітет… холодом!

  На жаль, організм не завжди може впоратись з мікробами, які атакують його з настанням холодів. Існує високий ризик захворіти, навіть якщо ви дотримуєтесь правил здорового збалансованого харчування та забезпечуєте свою дитину необхідними вітамінами. Справа в тому, що інфекції, потрапляючи через рот та ніс, осідають на мигдаликах та лімфатичних фолікулах. Послаблений поганою екологією імунітет просто не може впоратись із величезною кількістю «загарбників» організму.

  Звісно, хірурги придумали досить просте рішення проблеми – видалення мигдаликів та аденоїдів. Однак така операція значно знижує природний захист організму. Та й сама по собі процедура малоприємна, адже проводиться вона при повній свідомості пацієнта. Не кожна мама готова піддавати свою дитину такій процедурі.

  Не так давно отоларингологи розробили новий, більш швидкий, безболісний та безпечний навіть для дітей метод лікування – кріотерапію (від грецького kryos – холод, therapy – лікування). Полягає ця процедура у глибокому охолодженні тканин впродовж кількох хвилин, що дозволяє позбутись уражених ділянок. Окрім того, кріолікування стимулює активну роботу імунітету та утворення здорових клітин.

  Для проведення процедури лікарі використовують рідкий азот наднизької температури (-196⁰С) та спеціальний кріозонд.

  Усього існує три методи кріотерапії, які використовуються у медичній практиці уже не перший рік.

  Кріостимуляція

  Метод кріостимуляції полягає у впливі на уражену ділянку. Найбільш ефективна кріостимуляція для лікування фарингіту та риніту, навіть у хронічній формі.

  Для лікування фарингіту кріозонд точково діє на задню стінку глотки. При риніті – на всю носову порожнину. Сама процедура абсолютно безболісна, однак одразу після лікування можуть зберігатись неприємні відчуття. Зате через чотири чи п’ять днів усі болісні симптоми повністю зникають.

  Кріодеструкція

  Кріодеструкція найчастіше застосовується для лікування хронічного тонзиліту, хронічного чи алергічного риніту. Саме тонзиліт стає основною причиною постійних ангін, а риніт – постійно закладеного носа.

  Лікування риніту методом кріодеструкції відбувається досить швидко. Після впливу кріоаплікатором на слизову носа пацієнту досить два-три дні подихати ротом. Після цього лікар очищає носову порожнину і… більше жодного нежитю.

  Лікування тонзиліту вимагає більших зусиль з боку пацієнта. Для початку – потерпіти декілька днів невеличкий біль у горлі та посидіти на простій дієті. Сама ж процедура триває трохи більше хвилини – після місцевого знеболення хірург прикладає до мигдаликів спеціальний аплікатор.

  За пару тижнів після процедури слизова носа та мигдалики повністю відновлюються до природного стану без додаткового втручання.

  Кріозрошення

  Цей метод є своєрідним щепленням проти ОРВІ та застосовується для стимуляції та зміцнення імунітету. Лікарі рекомендують проходити процедуру кріозрошення між сезонами та під час епідемій, коли імунітет страждає більше за все.

  Окрім того, кріозрошення  застосовують для лікування аденоїдів. Зазвичай аденоїдит можна виявити у дітей двох-восьми років, а хірургічне втручання в такому віці переноситься досить тяжко.

  Лікування кріозрошенням відбувається з допомогою кріорозпилювача, який розприскує крапельки та пари рідкого азоту на мигдалики, стінки глотки та аденоїди. Загартовування для стимуляції імунітету проходить за таким же принципом.

  Найголовніше – кріозрошення триває всього декілька секунд і не викликає жодних неприємних відчуттів.

  Автор: Світлана Шмарова, лікар-отоларинголог

  Facebook Comments
  Анонс