Темперамент та дитячий садочок – в чому взаємозв’язок?

Зміст:

  Темперамент – це психічна властивість, притаманна кожній дитині із самого народження. Коли малюку приходить час йти до дитячого садочка, вливатися у колектив, темперамент може визначати його поведінку серед інших, важкість чи легкість адаптації до нових умов.

  Темперамент

  Якщо твоя дитина сангвінік

  Маленькі сангвініки веселі, активні, незлопам’ятні, легко контактують із іншими, швидко знаходять нових друзів серед однолітків та дорослих. Вони рідко мають поганий настрій, проте швидко втомлюються від одноманітності та потребують постійних змін.

  – Час іти в дитячий садочок. Діти-сангвініки з самого малечку люблять компанію, легко заводять знайомства та взаємодіють із іншими дітьми. Тому йти до дитячого садочка можна тоді, як тільки ти побачиш, що малюк вже готовий до цього.

  Можливі проблеми. Дитині може стати нудно у садочку, тому що вона більш за все любить різноманітність, прагне нових вражень, а щоденні однакові будні її обтяжують.

  Як допомогти адаптуватися. Насамперед, при виборі дитячого садочку, обов’язково зверни увагу на те, який комплекс занять у ньому проводять. Важливо, щоб вони були якомога різноманітніші: танці, музика, малювання, іноземна мова і т.д.

  Якщо твій малюк меланхолік.

  Діти-меланхоліки схильні часто плакати, капризувати, вони замкнені та нерішучі та потребують підвищеної уваги і проявів любові. Вони сприймають як катастрофу зміну режиму, не люблять різких змін, важко проявляють довіру.

  Час іти в дитячий садочок. До дитячого колективу малюк-меланхолік звикає важко. І бажано, щоб до п’яти років маленький меланхолік, якщо є  така можливість, все ж таки перебував у середовищі довіри, любові та розуміння серед близький людей.

  Можливі проблеми. Дитина може проявляти сильний опір до дитячого садочка, починаючи ще з вечора бурхливо емоціонувати, виявляти протест та плакати, що на ранок може перетворитися у справжню істерику. Вже у самому садочку малеча може виявляти по відношенню до вихователів та дітей ігнорування та відмову спілкуватися у знак помсти за розлуку із батьками.

  Як допомогти адаптуватися. Необхідно за 2-4 місяці до початку відвідування садочка почати підготовлювати дитину, зацікавлювати її, заздалегідь розповідати про те, що цікаве та нове її очікує. Однак не можна прикрашати та обманювати у сподіваннях, інакше сила розчарування призведе до втрати довіри з боку дитини.

  Якщо твій малюк флегматик.

  Маленькі флегматики практично завжди спокійні, врівноважені, люблять гратися насамоті, мріяти, фантазувати, уникають шумних ігор. Зі сторони здається, що вони легко вміють пристосовуватися до змін, однак це пояснюється тим, що малюк просто не дуже любить ділитися своїми переживаннями та відкрито виражати своє незадоволення.

  Час іти в дитячий садочок. Дитині-флегматику легше за все буде адаптуватися до нового середовища, коли ролі у колективі ще не розподілені, коли група лише сформована, років у три.

  Можливі проблеми. Дитина може на початку погано знаходити контакт із іншими дітьми у групі, або взагалі уникати цього контакту, занурюватися в себе. Звичка тримати власні переживання при собі не дасть змоги побачити, наскільки дитина переживає розлуку із батьками, тому слід уважно спостерігати за емоційним станом малюка і допомогти йому у разі необхідності своєю любов’ю.

  Як допомогти адаптуватися. Дозволяйте брати із собою улюблену іграшку, зручну звичну піжамку та капці, принаймні на початку пристосування, щоб малюк відчував себе у оточенні звичних речей, як «вдома».

  Якщо твій малюк холерик.

  Маленькі холерики вирізняються підвищеною активністю, збудливістю, бажанням бути в центрі уваги, сміливістю та нестриманістю у вияві негативних емоцій. При цьому вони мають здатність швидко адаптовуватися до нового середовища, однак для них дуже важливо керувати ситуацією, щоб відчувати себе комфортно у змінах.

  – Час іти в дитячий садочок. У віці 3-4 роки малюк-холерик вже дещо вміє керувати своїми емоціями та почуттями і приймати правила, що притаманні груповій взаємодії. Саме тоді, як правило, у нього формується потреба спілкуватися із однолітками.

  – Можливі проблеми. Відмінною рисою маленьких холериків є прояв агресії стосовно інших дітей та вихователів як прояв опору до нових умов, незадоволення ними. З часом такі діти стають лідерами у групі, однак вони часто будуть балуватися та погано себе поводити, демонтуючи себе.

  – Як допомогти адаптуватися. Намагайтеся перетворити негативну енергію своєї дитини у позитивну, пояснюйте наслідки її вчинків, чому не можна ображати та бити дітей. Лише заборонами та покаранням можна поглибити неприязне ставлення сина чи доньки до інших діток.

  Гарної адаптації та цікавих вражень!

   
  Автор: Ольга Зірка

  Facebook Comments
  Анонс