Видалення аденоїдів – як підготуватися до операції

Зміст:

  Отже, вам призначили видалення аденоїдів, або мигдаликів. Як підготуватися до операції? Які аналізи необхідно здати? Як проходить післяопераційний період у стаціонарі та вдома?

  Зараз видалення аденоїдів (аденотомія) зазвичай відбувається в стаціонарі під загальним наркозом (анестезією). Після цього дитина на добу або більше залишається в стаціонарі під наглядом лікарів. Вибирайте клініку, де мамі або татові буде дозволено весь цей час знаходитися поруч з дитям. З нашої статті ви дізнаєтеся все про анестезію, аналізи та період реабілітації після операції.

  Якщо рішення про операцію прийнято, вам необхідно підійти в стаціонар на консультацію до хірурга, який робитиме операцію. Лікар здійснить огляд, призначить дату і час операції і видасть направлення на операцію. Також вам видадуть перелік речей і медикаментів для госпіталізації та список аналізів, які потрібно буде зробити напередодні.

  Декілька днів перед операцією не можна приймати такі препарати, як аспірин. Проконсультуйтеся з лікарем. Також повідомте йому, якщо ви приймаєте гормональні препарати, якщо у дитини раніше були алергічні реакції або проблеми зі згортанням крові.

  Аналізи і обстеження перед операцією (госпіталізацією):

  • загальний аналіз крові (формула),
  • група крові та резус-фактор,
  • кров на цукор,
  • ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів),
  • тромбоцити,
  • коагулограма,
  • біохімія крові (АЛТ, АСТ, білірубін, загальний білок),
  • електроліти K і Na (калій і натрій),
  • загальний аналіз сечі,
  • кал на яйця паразитів,
  • посів калу (для діток до 3 років),
  • ЕКГ.

  Термін дії аналізів:

  7 днів. І краще, якщо ці дні після здачі аналізів дитина проведе удома, уникаючи місць масового скупчення людей і контакту з іншими дітьми та дорослими – потенційними носіями вірусів. 

  Документи для госпіталізації:

  • направлення на операцію,
  • паспорт і копія паспорту одного з батьків,
  • свідоцтво про народження дитини і його копія,
  • довідка про санітарно-епідеміологічне середовище (береться в дитячому садку в медсестри),
  • довідка про санітарно-епідеміологічне середовище (береться у дільничного лікаря в поліклініці),
  • довідка про відсутність у дитини протипоказань до операції (від дільничного лікаря з поліклініки).

  Термін дії довідок про епідеміологічне оточення: 3 дні.

  У день госпіталізації

  В день операції дитині не можна нічого  їсти. Можна рано-вранці дати їй випити чистої (кип'яченої або бутильованої) води. На операцію на дитину одягається чиста легенька і зручна білизна (футболка, трусики, колготи, піжама), не світлих кольорів, щоб не забруднити.

  Дізнайтесь, яку анестезію робитимуть дитині. Скоріш за все, лікар-анестезіолог спочатку дасть дитині маску-інгаляцію, і тільки потім, коли малюк засне, поставить йому катетер і застосує загальну анестезію.

  Після операції

  Операція з видалення аденоїдів триває приблизно 1 годину. Відразу після операції дитину переведуть до післяопераційної палати (реанімацію). Малюк може поспати, а може відразу ж і прокинутися.

  Через пару годин після операції вам дозволять напоїти малюка – невеликими порціями. І потім, якщо все йде добре, він зможе поїсти легку їжу – банан, йогурт, кашку, дитяче фруктове пюре. Візьміть воду і ці продукти з собою відразу. У день після операції дитині необхідно багато пити, але потроху, щоб не викликати блювоту.

  Візьміть з собою книжки та ігри, щоб відволікти малюка від неприємних відчуттів. Розмовляйте з дитиною, читайте їй.

  Які симптоми і відчуття можливі відразу після виходу з наркозу:

  • сонливість (якщо малюк хоче поспати, хай спить, скільки йому буде потрібно),
  • озноб (так буває не завжди, але трапляється і така індивідуальна реакція на анестезію),
  • запаморочення і втрата орієнтації в просторі (ці відчуття швидко проходять).

  Якщо ви знаходитесь поруч, що дуже бажано, ви можете обійняти дитину, накрити її  ковдрою, якщо її морозить, зігріти і заспокоїти ласкавими словами.

  Деякі дітки після операції, навіть уві сні, можуть плакати і кричати. Це не обов'язково через те, що їм боляче. Так може проявлятися дія анестезії.

  Також у малюка може йти з носика кров. Покличте лікаря. Покажіть на серветці і хустинці, скільки її. Невелика кількість крові може йти ще протягом доби.

  Так само, якщо малюк наковтався крові під час операції, у нього може початися блювота кров'ю. Не переживайте, це не є небезпечним.

  Після операції можливе відчуття дискомфорту і болю в носику і горлі. Зазвичай воно проходить протягом декількох днів.

  Післяопераційний період: що ще потрібно знати батькам

  Протягом тижня після операції дитина не зможе відвідувати дитячий садок і ще протягом місяця для маляти не бажані сильні фізичні навантаження (спорт, танці). У всьому іншому, ведіть звичайний спосіб життя, лише остерігайтесь інфекцій.

  Приблизно тиждень давайте дитині щадну, перетерту їжу – не гостру, не кислу, не гарячу і так далі. Міряйте температуру (вона не повинна підвищуватися) і стежте за загальним станом. У нормі дитині повинно ставати краще з кожним днем. Якщо вас щось непокоїть, проконсультуйтеся з лікарем.

  Якщо малюк довгий час страждав від аденоїдиту і вже звик дихати ротом і спати з відкритим ротом, можливо, що і далі він робитиме так само. В цьому випадку вам потрібно звернутися до лора. Він розповість, що вам зробити – можливо, знадобляться заняття лікувальною фізкультурою або інші методи.

  Автор: Яна Білецька

  Facebook Comments
  Анонс