Тіло змінилося. Нові правила користування ним :)

Зміст:

  «Жінка розквітає», – так красиво кажуть здавна у нашому народі про вагітну. В цей особливий час, коли у жінці б’ється два серця, її внутрішній світ стає удвічі просторіший. Вона починає бачити життя – та й себе саму – по-новому, як ніколи досі. Це зумовлено також і об’єктивними змінами в тілі, які поступово проявляються.

  Які ж саме переміни, що відбуваються з тілом вагітної, потребують інакшого ставлення до себе? А може, й зміни деяких своїх звичок?

   Зміни тіла

  Шкіра

  Перші переміни, які можуть впадати в очі, – це зокрема зі шкірою.

  Одна з відомих шкірних ознак вагітності – пігментація (хлоазма) – буває приблизно у 15 % жінок. Це злегка коричнюваті плямки на обличчі, іноді й на шиї. Звідки вони? Зараз твій організм виробляє більше «гормону засмаги», який захищає від надмірної дії ультрафіолету. Саме тому ці плямки стають помітнішими на сонці. Поради прості: літній капелюшок, сонцезахисний крем. І не тривожся: плямки починають зникати через кілька тижнів після пологів.

  Інші помітні зміни на обличчі теж можуть хвилювати жінку, тому краще знати заздалегідь, що ще може чекати твоє личко у зв’язку з вагітністю, чим це спричинено і що робити.

  Прищі. Про них після періоду юності ми уже встигаємо забути, однак зараз шкіра для свого ж (тобто твого) захисту виділяє більше «змазки» – жирної речовини, яка може закупорювати пори і спричинювати цим згадані неприємності. Поради також прості: утримувати шкіру чистою, не подразнювати ненадійною косметикою, зволожувати нежирним кремом.

  Розширення капілярів на щоках, що виглядає як почервоніла сіточка. Це сигнал, що треба звернути особливу увагу на свій артеріальний тиск, – тримати його під контролем ти тепер суворо зобов’язана.

  А от потовщення судин на ногах – це сумнозвісне варикозне розширення вен. Май на увазі, що воно залишиться уже назавжди, тому краще запобігти: відмовся зараз від високих підборів і пам’ятай про достатнє вживання кальцію, який укріплює кровоносні судини. Лікар також може порадити компресійні панчохи. Вони справді здатні чудодійно врятувати твої вени!

  Висип і свербіж можуть з’являтись без закономірностей і попереджень. Це гормони роблять тебе чутливішою. І тут поради прості: натуральний і зручний одяг, цинкова мазь. Однак якщо симптоми відчутно турбують і не проходять 2-3 дні, не зволікай, іди до лікаря. Це може бути лише зовнішньою ознакою інших захворювань, навіть того ж токсикозу, але в такій формі, про яку ти й не підозрювала.

  Зміни волосся і нігтів

  Найгірше, що їм загрожує, – це ламкість, спричинена більшою потребою кальцію. Але є і приємна інформація: ламкість трапляється нечасто, натомість гормональний фон сприяє швидшому росту волосся, воно може також ставати блискучішим і менше випадати.

  Якщо ти звикла фарбувати волосся, врахуй, що фарба тепер може дати зовсім інакший відтінок! Але головне – відмовся від фарб, що містять аміак. Існує в нас цікавий забобон, що вагітній не можна стригтися. Попри всю повагу до культури, з якої прийшли до нас забобони, не забуваймо, що зараз ми вміємо відрізнити інформацію про фізіологію від вірувань. Стрижка волосся фізіологічно нічим тобі не загрожує.

  Набряки

  Це надмірна кількість рідини; в основному відчувається на ногах, руках, обличчі. Щоби переконатись, що це справді набряки, натисни на ділянку тіла пальцем. Якщо після легкого натиснення в цьому місці видно побілілий слід, який зникає не миттєво, а поступово, – значить, вони, набряки… Правила прості: зменш кількість солі у стравах (це вона сприяє затриманню зайвої води в організмі), зверни увагу, щоб артеріальний тиск був не надто високий. Обмежувати себе у питті – це порада минулого, яка може спричинити більше небезпеки, ніж користі. Найкраще організмом сприймається вода у вигляді фруктів, вода, яка пройшла заморозку і розморозку.

  Важливо: набряки можуть бути небезпечним симптомом серйозніших порушень, тому про них обов’язково говори лікарю!

  Груди

  Вони можуть збільшитись уже з перших днів вагітності. Стався серйозно до того, що тепер ти, можливо, зміниш бюстгальтер аж на два розміри; що не сприйматимеш цієї деталі гардеробу, якщо вона містить металеві дужки; що звичні гумки тепер можуть стати нестерпними. Правильний бюстгальтер – це коли після кількох годин після нього не залишається втиснених слідів на шкірі. І звичайно ж, натуральний.

  Ну, і животик!

  Попри те, що він є найвидимішою ознакою вагітності, з’являється він не відразу: переважно від 16-20-го тижня. До нього всі ставляться, мабуть, найвідповідальніше. Головне правило – не перетискати. Одяг тепер має змінитись на відповідні фасони. Дуже бажано, щоб він тримався і защіпався на плечах (сукні, сарафани, комбінезони). Вибір зараз превеликий! Май на увазі: якщо лікар порадить бандаж, не нехтуй цим. Він допомагає і для внутрішніх органів, і для твого хребта. А хребет – це друге (після нирок), що найбільше страждає під час вагітності у зв’язку зі збільшенням навантаження на організм. Не лінуйся постійно тримати хребет рівненько (щоби внутрішні органи добре функціонували), при сидінні не закидай ногу на ногу (це дуже шкодить м’язам у поперечному відділі хребта, а також може стискати матку).

  І це ще не все!

  Разом із ростом животика (а також грудей), збільшенням ваги тіла тебе може навідати й така проблемка, як розтяжки (стрії). Вони тривожать більшість вагітних. Однак не болем, а зовнішнім виглядом. Чи можна їх уникнути завдяки кремам – на жаль, дуже сумнівне питання. Але є порада, суттєвіша, ніж креми: уникай різкого зростання ваги. Це допоможе шкірі розтягуватись на животику (грудях, стегнах) поступово.

  До ваги взагалі стався спокійно, але тверезо: якщо твоя вага не збільшується, значить, щось не так, і лікар має шукати причини. Проте й надмірно рости в ширину – небезпечно і для мами, і для дитинки. В середньому жінки набирають за всю вагітність 12 кг, з яких лише 3-5 кг – це справді твоя жирова тканина, решта – дитинка, плацента, додаткова вода.

  Лише одиниці з найдосвідченіших гінекологів можуть «на око» визначити по жінці вагітність на ранній стадії, зате багато хто з твоїх друзів може безпомилково визначити, що ти якось дивовижно розквітла. Саме це, а не фізіологічні зміни в твоєму тілі, бачать оточуючі. І якщо ти сприймаєш свою вагітність як неповторний і прекрасний період, то і зміни, яких зазнає твоє тіло, будуть тобі в радість.

  Автор: Оля Пастух

  Facebook Comments
  Анонс