Вагітні танці

Зміст:

  Суспільство зараз прийшло до думки, що вагітність – не хвороба, а природній процес і дуже цікавий час у житті жінки. І в її силах зробити цей час ще більше цікавим та корисним. Наприклад, зайнявшись танцями.

   98243938

  Вперше я зіткнулася з «вагітними» танцями кілька років тому, коли сама займалася танцем живота. Тренерка була на той час вагітна, що абсолютно не заважало їй успішно проводити заняття. Вона тренувала нас майже до самих пологів, а потім, народивши свою другу дочку, дуже швидко відновила форму і повернулася до нас. Щоправда, робити животом «хвилю» в її положенні не вдавалося. Але все інше у неї виходило чудово: у східних танцях багато ізольованих рухів різними частинами тіла, і животик їм зовсім не заважає.

  Що ж може дати нам танець?

  Насамперед це розкриття власної жіночності. Для хорошого перебігу вагітності дуже добре, щоб жінка сприймала свою стать. Крім того, на заняттях майбутня мама опиняється в жіночому колі, так би мовити, серед жіночих енергій, отримує необхідну підтримку. У жінки є можливість поспілкуватися з близькими за духом людьми. Вона не почувається покинутою, не нудьгує, не відчуває, що «сидить у декреті». Танці – це творчість. І вагітність – це також творчість. Ці процеси споріднені і допомагають один одному.

  Суто з фізичної точки зору танці дають необхідне навантаження, допомагають підтримувати себе в формі, не набирати зайву вагу, зміцнити м’язи, особливо ті, які беруть участь у пологах. Танці покращують поставу (а багато майбутніх матусь страждає від проблем з хребтом через відповідне навантаження від животика, що росте). Водночас танці вчать нас розслаблятися, що дуже важливо під час пологів.

  Деяким жінкам дуже важко прийняти зміни свого тіла, коли певні об’єми збільшуються, змінюються контури тіла. Танці допомагають відновити контакт із власним тілом, сприйняти його таким, яке воно є, вчать правильно подавати себе, демонструвати власну вроду. А зв’язок із собою значно полегшує сприйняття змін, що відбуваються у житті. Та й під час пологів дуже важливо відчувати власне тіло – воно багато в чому саме підкаже, що і як треба робити…

  Які ж танці обрати?

  Мені доводилось займатися бальними танцями, східними, ще трохи соціальними (середньовічними та українськими). Чесно признаюсь, що під час власної вагітності я займалася переважно ремонтофітнесом і авторитетно заявляю, що це не найкращий вибір для вагітних :). Танці – набагато краще. Особисто я віддала б перевагу східним танцям, оскільки вони дуже жіночні, розвивають м’язи тазового дна і стегон, покращують поставу, в східних танцях підкреслюється краса різних жінок незалежно від їхньої статури (деяка повнота тут навіть може бути бонусом). Але можна займатися й іншими танцями, хіба що без акробатики).

  Парні танці після певного етапу через великий живіт буде досить складно виконувати. Але місяця до 6-7 цілком можливо. Латиноамериканськими танцями можна займатись і довше, оскільки вони не передбачають таку тісну позицію, як європейські. Тим більш у латиноамериканських танцях є таке поняття, як ЛедіСоло. Ну а соціальні танці можна виконувати досить до пізнього терміну. Хоча, звісно, танцювати циганочку з виходом на дев’ятому місяці вагітності досить-таки проблематично))

  У будь-якому разі головне, щоб жінка отримувала задоволення від процесу: адже її настрій передається дитині, організм виділяє величезну кількість різних хороших гормонів, які полегшують протікання вагітності і пологів.

  Автор: Наталія Гура-Корецька

  Facebook Comments
  Анонс