Фоторобот Мері Поппінс, або Як упізнати свою няню

Зміст:

  Найвідомішою у світі представницею професії нянь є Мері Поппінс. Проте ця «леді досконалість» була лише одна, і то в літературі. А потреба у допомозі няні на якомусь етапі виникає майже у всіх матерів…

  Ринок нянь у нашій країні – принаймні у містах – достатньо насичений. Але вибір у цій галузі настільки великий, що легко розгубитися… Яка ж технологія пошуку «своєї Мері Поппінс»?

   Няня

  Для чого взагалі потрібна няня?

  У перший рік життя ведучим для дитини видом діяльності є безпосереднє емоційне спілкування з близьким дорослим. Тут ніхто не замінить маму! Без крайньої необхідності вона не повинна й думати про ранній вихід на роботу, оскільки це позначиться на подальшому розвитку дитини, якщо поруч нема досвідченої няні.

  У няні є одна специфічна особливість у порівнянні з батьками: вона може залишатися сама собою, не підкоряючись дитячому настроєві, не шукати виходу зі скрутних становищ, може піти, коли «власть зміниться». При виборі стратегії виховання свого малюка не варто забувати, що можна витратити скільки завгодно грошей, але не часу на дитину. У так званому середньому класі населення батьки могли б виховувати своїх дітей самостійно, але часто не вміють – які педагогічні навички можуть бути у 17-річної матері? Батьківська любов – дорогоцінне почуття, але воно не може замінити педагогічного вміння та підготовки, якої часто бракує батькам. Діти навіть при гарному вихованні в сім’ї потребують товариства ширшого, ніж товариство братів і сестер (якщо вони є).

  Уявімо собі ситуацію: ось уже цілий рік, як у домі з’явився малюк. Він бурхливо росте, помітно розвивається на радість усій сім’ї. Але скільки сил і терпіння, скільки енергії і безсонних ночей витратила молода мама, щоб зробити все необхідне для своєї крихітки? Її сили небезмежні: дається взнаки і втома, і хронічне недосипання, і постійна нервова напруга. Молода жінка все частіше відчуває дискомфорт. Це позначається і на її самопочутті, і на мікрокліматі сім’ї. Всі розуміють: мамі необхідний відпочинок, зміна обстановки хоча б на годинку-другу, щоб без поспіху пройтися по магазинах, відвідати перукаря, зазирнути до подруги. Ніхто допомогти не може – дорослі члени сім’ї працюють, а з бабусею не ризикнеш залишити однорічного непосиду, який щойно освоїв самостійне ходіння. А в дошкільні заклади йому явно рано. Який вихід? Потрібно шукати няню!

  Коли і як шукати няню?

  Завдання няні – доглядати немовля, створювати все необхідне для правильного розвитку. І краще шукати няню ще до народження дитини. По-перше, є час познайомитися ближче. Зупиняти свій вибір краще на тих, хто мав досвід роботи з породіллями та новонародженими, з дітьми раннього віку. Це в основному медсестри пологових будинків, дитячих поліклінік та лікарень, лікарі-педіатри. Цей контингент працівників усе більше заявляє про себе в агенціях.

  По-друге, у вас з’являється можливість без поспіху ввести нову людину у свою сім’ю, усім налаштуватися на подальше співіснування, познайомити няню з особливостями укладу, з ритмом життя сім’ї.

  По-третє, на останніх місяцях вагітності у майбутньої мами з’являється компаньйонка на прогулянках. З нею можна обговорити специфічні нюанси самопочуття, задати запитання про пологи, вирішити проблеми майбутнього життя з майбутнім немовлям. Одна справа – спогади мами чи бабусі, суб’єктивні відчуття подруг, і зовсім інша – бесіда зі спеціалістом, дружньо налаштованим саме на вас.

  По-четверте, для моральної підтримки молодої жінки, що повернулася з пологового будинку, багато означає, коли вдома її зустрічає надійний, досвідчений порадник і помічник, людина, якій можна довіритися самій і спокійно довірити своє дитя. Няня розуміє стан молодої мами, вчасно підтримає, підбадьорить, допоможе. У молодої мами – безліч питань: що робити, щоб дитині вистачило грудного молока, де і як краще годувати, як сповивати і тощо. Разом з нянею можна не боятися купати, гуляти, а потім і відправляти її саму гуляти з немовлям, а самій відпочити.

  Автор: Ірина Гоголкіна, дитячий психолог

  Facebook Comments
  Анонс