Чи варто побоюватися подорожі літаком під час вагітності?

Зміст:

  Подорожі літаком сьогодні дуже популярні та безпечні, недивно, що все більше майбутніх матусь розглядають можливість перельоту під час вагітності.

  Основна умова для спокійного польоту при вагітності – це хороше здоров’я і самопочуття. Але навіть при дотриманні цих умов, перед покупкою квитків на літак слід проконсультуватися з лікарем, в якого перебуваєте на обліку.

  Коли протипоказані подорожі літаком під час вагітності

  • Якщо є ускладнення вагітності. Абсолютним протипоказанням є: передлежання плаценти, преекслампсія (стан, пов’язаний із підвищеним тиском), важкий ступінь анемії, кровотечі та кров’яні виділення.
  • Безперечно, загроза викидня або передчасних пологів відміняє усі перельоти.
  • Утриматися від польоту потрібно і у випадку багато і маловоддя, надмірної блювоти, пізнього токсикозу.
  • Багато гінекологів не радять літати майбутнім мамам, якщо вагітність настала після стимуляції овуляції та ЕКЗ.
  • Лікарі також не рекомендують перельоти на початку вагітності до 8-14 тижня через гормональну перебудову організму. І після 36 тижня вагітності, щоб запобігти ризик передчасних пологів.

  На що варто звернути увагу при плануванні перельоту

  • Який завгодно авіапереліт, навіть найкоротший, – це стрес для організму. Зміна тиску, перевантаження не всі легко переносять. А якщо боїтеся літати, висоти, нервуєте, вас захитує, то негативні чинники збільшуються.
  • Зміна часових поясів, різка зміна клімату вимагають сил і часу для адаптації.
  • Чим довше переліт, тим складніше його перенести. Не всі дорослі спокійно переносять 6-8 годинні перельоти: надто утомливо, від тривалого сидіння в одному положенні затікають кінцівки.
  • У багатьох вагітних сильно набрякають ноги під час польоту, посилюється ризик варикозного розширення вен. Якщо є проблеми з венами, краще надівати компресійні панчохи.
  • Для відвідування деяких країн обов’язковими є вакцини, не всі з них дозволені під час вагітності.
  • Необхідно заздалегідь дізнатися, які правила авіакомпанії при транспортуванні вагітних, які документи можуть знадобитись. Варто враховувати, що при вильоті з іншої країни можуть бути свої правила.

  Загальні правила перевезення вагітних на літаку

  У правилах багатьох авіакомпаній зазначено, що медична довідка про стан здоров’я і термін вагітності може знадобитись у будь-який період вагітності. Інколи у представників компанії виникають сумніви в терміні вагітності, терміні передбачуваних пологів або стані здоров’я жінки. При подорожі в іншу країну такі документи мають бути перекладені на англійську мову.

  Навіть наявність довідки не дає 100% гарантій, що вагітну пустять на борт. При реєстрації звертають увагу на зовнішній стан, якщо людина явно погано себе почуває, її можуть не допустити до перельоту.

  Більшість авіакомпаній приймають до перевезення жінок до 28-35 тижня вагітності, в разі багатопліддя терміни зменшуються (не приймають після 32 тижня). Максимальний термін вагітності для перельоту – 4 тижні до передбачуваної дати пологів.

  Можливо, вас попросять підписати документ, що авіакомпанія не нестиме відповідальність за можливі несприятливі наслідки, пов’язані з вашим станом.

  У кожному перельоті є свої плюси і мінуси, але обов’язково намагайтеся планувати подорож заздалегідь, щоб краще підготуватися і бути у всеозброєнні.

  Вікторія Дідок

  Facebook Comments
  Анонс