Пробка при вагітності – пологи незабаром

Зміст:

  Кожна вагітна жінка з нетерпінням очікує появи малюка. Але багатьом майбутнім матусям притаманний дивний страх, ніби можна пропустити початок пологів. Слизова пробка – це один із яскравих передвісників пологів. Тому важливо буде дізнатися, яка вона взагалі та для чого? І що робити, коли ця штука почне виходити?

  Для чого потрібна слизова пробка?

  Малятко, що знаходиться у маминому животику, захищене від різного роду заражень за допомогою плодових оболонок та слизової пробки, розташованої біля входу в матку. Ніякі патогенні мікроорганізми не зашкодять дитинці через такий надійний захист. Перед початком пологової діяльності пробка при вагітності під дією естрогенів стає менш в’язкою та повільно покидає шийковий канал, вона виводиться назовні через статеві шляхи. А дитинку продовжують захищати плодові оболонки, майже до народження.

  Як виглядає слизова пробка?

  Простими словами, це виділення з піхви при кінці 3-го триместру вагітності. Ці згустки бувають різного кольору: бежевого, жовтуватого, рожевого, бурого. Часто вони прозорі, безколірні чи світлі. Також пробка може бути забарвлена світлою або темною кров’ю, бути ніби з кров’яними прожилками. Коли у слизовій пробці міститься багато крові або на вигляд ніби знову почалися місячні, то варто скоріше показатися своєму лікарю, щоб уникнути ризику відшарування плаценти.

  На відео: слизова пробка

  Деякі жінки запевняють, що слизова пробка схожа на густі соплі або курячий білок. Не нервуйтесь, коли раптово зауважите ось такі от виділення. Це цілком нормальне явище. Ні колір, ні її консистенція, особливо не важливі. Хоча дехто запевняє, що коли в згустках є прожилки або краплі крові, то пологи почнуться в найближчу добу-другу.

  В ідеалі, ви дізнаєтеся про виштовхування згустку, коли побачите невелику кількість кров’яних або безкровних слизьких виділень на білизні. Приблизний об’єм таких виділень – дві столові ложки.

  Коли і як відходить слизова пробка?

  Згусток не мав би відходити раніше, ніж за 2 тижні до ПДП (приблизної дати пологів). Якщо слиз чи виділення з’явилися значно раніше, варто звернутися до гінеколога.

  Якби все йшло за підручником, пробка відділялася б із шийки матки за 1-3 дні до народження дитинки. Проте, цілком у межах норми, коли згусток вийшов до 10 днів перед пологами (можливо, він виходив потроху). Іноді пробка може виштовхуватись майже перед пологами. Інколи слизовий згусток витікає з іншими рідинами вже під час 1-го етапу пологів.

  Скупчення слизу може виходити повністю за раз, а може – потроху протягом 1-5 днів.

  Чи у всіх вагітних відходить слизова пробка?

  Вихід пробки до пологів – індивідуальне явище. В абсолютної більшості жіночок пробка помітна, вагітні одразу фізично відчувають, коли вона виходить. Болючих відчуттів немає, просто є дискомфорт від того, що щось витікає (не води і не сеча).

  Є такі вагітні, які не зауважують слизової пробки і не відчувають змін, оскільки виділення відходять частинами.

  Дехто за всю вагітність взагалі навіть не підозрює про наявність слизової пробки! Тому, не переживайте, якщо настали пологи, а виходу слизового згустку ви й близько не відчули. Деякі досвідчені мамусі народили не одну дитину, а слизову пробку ніколи не бачили! Її майже неможливо підмітити, особливо, коли одразу відходять плодові води та виштовхують слизову пробку.

  Що робити, коли відійшла пробка?

  Відчутні перейми, вилив навколоплідних вод, відходження слизової пробки – це ІІІ основні ознаки початку пологів. Вони з’являються у довільній послідовності, кожна з них говорить про наближення пологів. Тому, якщо відчули хоч би одну з цих ознак-передвісників пологів, то краще будьте готові збиратися до пологового будинку.

  Якщо відійшов згусток, а перейми не спостерігаються, то тримайте руку на пульсі, чекайте інших цікавих процесів. А поки найближчим часом повідомте свого лікаря.

  Якщо з невеличкою перервою відійшла пробка, вилилися води та почалися сильні перейми, то терміново викликайте швидку або таксі та негайно летіть до пологового будинку, щоб не народити вдома чи у автомобілі.

  Слизова пробка відійшла, а пологи не настають?

  Слід трохи зачекати (хоча це і не легко). Не панікуйте – час народжувати обов’язково настане! По-перше, вихід пробки свідчить про готовність організму до пологової діяльності. Самих пологів цілком імовірно доведеться ще чекати кілька днів (максимум до 10-14 днів).

  По-друге, не забувайте про ПДП, яку вам поставили, та підтримуйте зв’язок з лікарем. По-третє, можна заздалегідь приїхати до пологового будинку. Так будете почуватися спокійніше та впевненіше.

  Уважно прислухайтеся до себе. Легких вам пологів та здорових діточок!

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс