Що має бути в дитячому ліжечку?

Зміст:

  Обираючи перше ліжечко для малечі, враховуй все до дрібниць! Хай сон крихітки буде солодким-пресолодким! Навіть якщо ти плануєш спільний сон з дитям, ліжечко все одно час від часу буде потрібне.

  Модель ліжка

  Для новонароджених ринок пропонує ліжко-люльку. В ньому легко вколисувати маля. Але в такому ліжечку дитинка поміститься лише в перші місяці. Потім воно стане їй замале. Практичніше купити дитяче ліжко, в якому малюк спатиме до 2-3 років. Воно має бути зручним і стійким, щоб дитя, рухаючись, не могло його перевернути.

  Безпека ліжечка 

  Обов'язково зверни увагу на матеріал, з якого зроблено ліжко. Головне – обов'язково при покупці товару попросити від продавця всі документи, які підтверджують дотримання санітарно-гігієнічних норм на матеріал.

  • Також слід звернути увагу на саму конструкцію ліжечка. Уникай гострих кутів, перевір, чи досить безпечна ширина між рейками (вона не повинна перебільшувати 7-9 см).
  • Якщо ліжечко дерев'яне, ретельно проглянь кожну лозину, щоб переконатися, що немає щербин. 
  • У ліжку передбачені захисні профільні накладки, виготовлені з міцного пластика? Переконайся, що такі накладки не стануть непридатними, коли у маляти прорізуватимуться зубки.
  • За конструкцією сучасні ліжечка мають два рівні висоти. Це зручно, адже коли дитя навчиться саме вставати і ходити, ліжко може стати небезпечним. 
  • Також зручно для мами, коли можна встановлювати матрац на різну висоту: поки дитина зовсім ще крихітка, важко вкладати її глибоко в ліжечко, та і сенсу в цьому абсолютно немає. 
  • Для зручності батьків у сучасних ліжечках передбачені варіанти борта, що опускається, або відкидного, що дозволить з часом прибрати непотрібну боковину, і малюк сам зможе лягати в ліжко.

  Балдахін 

  Необов'язково, але симпатично! Над ліжечком можна повісити затишний балдахін. Він захищатиме маля від яскравого світла, комах, протягів. Крім того, він дуже естетично виглядає, і твоє немовля з перших днів життя буде оточене красивими речами. Вибираючи колір балдахіна, віддавай перевагу світлим і спокійним тонам: жовтому, рожевому, блакитному, ніжно салатовому.

  Матрац 

  Особливу увагу зверни на матрац. Він має бути жорстким, рівним і зшитим з натуральних тканин. Наповнення матраца теж має бути лише натуральним. Зараз пропонують матраци з кокосової стружки. Вони добре себе зарекомендували, в міру жорсткі та практичні.  

  Постільна білизна

  Білизна лише з натуральних тканин. Купи два бавовняні постільні комплекти за розміром ліжечка. Колір теж має бути спокійним, щоб «не відволікати» крихітку від сну.  

  Подушка 

  Перший рік життя подушка зовсім не потрібна. Її використання може призвести до сутулості або викривлення хребта. Коли ж малюк підросте, придбай для нього довгу подушечку на всю ширину ліжечка. Віддавай перевагу синтепоновим та поліефірним наповнювачам.

  Ковдра 

  Купи для малечі легку вовняну ковдру та ковдрочку якнайтеплішу. Добре, якщо у тебе будуть затискачі для ковдри, малята сплять неспокійно і під час сну постійно розкриваються. А так ти зможеш не переживати, що крихітка вночі замерзне.

  Хороших і кольорових снів!

  Автор: Олена Яструбенко

  Facebook Comments
  Анонс