Третій триместр вагітності

Зміст:

  Третій триместр: це 7, 8 та 9-ий місяці вагітності; це тижні вагітності з 25-го ​​по 40-ий. Якщо вагітність триває 41 або 42 тижні, то вона вважається переношеною та виходить за межі третього триместру.

  Три триместри вагітності – це не просто 9 місяців очікування дитини, розділені на три рівні періоди. Кожен триместр має свої особливості і знаменує черговий етап розвитку плоду.

  Так, третій триместр – це вже дитинка, яка повнистю сформувалася, і навіть у випадку передчасних пологів маля має високі шанси на виживання.

  Вага дитини у третьому триместрі (на його початку) вже досягла та інколи перевищила 700 грамів та стрімко наближається до позначки 1 кг. Її зріст зараз – близько 30 см, і на противагу набору ваги, зростання дещо сповільнюється. До моменту пологів малюк буде важити 2,5 – 3,5 кг і виросте приблизно до 50 см.

  Дитинка в третьому триместрі вже розташувалася голівкою донизу та готується «на вихід». Якщо ж маля все ще плаває у порожнині матки і періодично «сідає» попкою донизу, то ще є шанс, що дитинка ближче до пологів перевернеться, щоб мама народила легше.

  7-9 місяць (25-38, 39 чи 40 тижні вагітності)

  Третій триместр вагітності – дуже важливий та відповідальний час. Адже мама та малюк вже вийшли на «фінішну пряму». До цього часу закінчується формування органів плода і він стає життєздатним. Проте, необхідно ще принаймні 9-10 тижнів, щоб його дозрівання і розвиток повністю завершилися.

  Всі органи і системи дитини існують і функціонують вже певний час, однак триває формування окремих систем (нервової, сечостатевої та ін.) Триває розвиток органів чуттів і кори головного мозку. Розвиваються і удосконалюються органи чуття. Малюк вже відчуває смаки, чує звуки, здатний бачити. Він може віддавати перевагу певній музиці чи звукам, впізнає голос тата і близьких родичів. Зіниці дитини реагують на світло. Адже в порожнині матки не повна темрява, – рівень освітленості залежить від освітленості місця, в якому знаходиться мама.

  В цей час малюк активно набирає вагу і швидко росте. Маса дитини збільшується за рахунок накопичення підшкірно-жирової клітковини, яка в подальшому допоможе їй уникати переохолодження і підтримувати певну температуру тіла. До 28 тижня її довжина буде приблизно 35 см, а вага – трохи більше кілограма.

  До 32-го тижня внутрішньоутробного розвитку личко малюка розгладжується, з нього зникає більшість зморшок, які були там раніше у великій кількості. Голівка донечки чи сина покрита волоссям. Триває швидкий набір ваги (малюк додасть близько 900 грамів за останні 4 тижні).

  Приблизно з 33 тижня вагітності в легенях малюка починається вироблення особливої ​​речовини – сурфактанту, що є необхідним для здійснення самостійного дихання. Ця речовина не дає легеням спадати на видиху. Тому недоношені малюки, народжені до цього терміну, мають набагато більше проблем з диханням, ніж ті, хто народився трохи пізніше.

  Малюк продовжує активно рости і набирати вагу. Він готується до майбутнього життя поза маткою. У 34 тижні його вага становить приблизно 2 кг 200 грамів, а довжина тіла – близько 45 см. З цього моменту малюк буде набирати приблизно 220 грамів щотижня. Правда, на пізніх термінах вагітності можливі відхилення в масі тіла у різних малюків, що залежить від різних зовнішніх умов і спадковості. Тому до моменту народження (якщо пологи відбуваєтюся вчасно) малюки наближаються з різною вагою. І зазвичай вага коливається від 2500 до 4000 грам, що є цілковитою нормою.

  До 38 тижня малюк зазвичай повністю готовий до самостійного життя. Його легені здатні дихати, органи травлення – приймати спеціальну їжу, якою незабаром стане грудне молоко. Імунна система дитини може протистояти зовнішньому світу, що є сповненим різноманітними бактеріями та вірусами. Органи чуття дитини можуть сприймати інформацію, необхідну для подальшого розвитку.

  Звичайно, всі ці системи та органи поки що недостатньо ефективні. Їм ще належить рости і розвиватися. Але мама з малюком вже подолали непростий шлях, і ви разом зможете гідно подолати всі майбутні складнощі. Зовсім скоро тижні очікування залишаться позаду!

  Треба пам'ятати, що малюк зовсім не обов'язково буде дотримуватися термінів нароження, які вам встановили в жіночій консультації. Насправді тільки 4% жінок народжують точно в строк. Решта вагітних народжують в межах 1-2 тижнів до або після розрахованої лікарями дати.

  Підготувала Яна Білецька

  Facebook Comments
  Анонс