5 правил купання малюка-алергіка

Зміст:

  Якщо у вашого малюка є схильність до алергічних висипок, то до догляду за його ніжною шкірою слід підходити більш, ніж серйозно. Особливо це стосується гігієнічних процедур. Спробуємо виділити п’ять основних правил, які допоможуть звести ризик розвитку алергії у дитини до мінімуму і допомогти крихітці уникнути неприємних відчуттів.

  1. Приміщення, у якому купається дитина (у цьому випадку, ванна кімната) в жодному разі не має бути сирим. Необхідно добре провітрювати його (якщо у ванній нема вікна, можна використовувати вентиляційну систему). Небажані також щільні штори та килимки під ногами.
  2. Обов’язкове правило – добре чистити ванну перед купанням. Не просто споліскувати гарячою водою, а попередньо промити харчовою содою. У дні загострення алергічної висипки потрібно старатись купати малюка у кип’яченій воді  (особливо коли йдеться про немовля).
  3. Намагайся використовувати якомога менше засобів: рідше мити дитину з милом, шампунь та гель для душу можуть використовуватись тільки раз на тиждень. А мити слід тільки особливо «забруднені» частини тіла – під пахвами, у складочках і т.д. Для дитини, схильної до алергії, значно краще підійдуть заварені травки. Найбезпечніші з трав, у яких можна купати малюка, схильного до алергії – це череда та ромашка. Потрібно знати, що після трав’яних ванн не можна споліскувати дитину простою водою, краще додати до глечика з водою трошки відвару тої трави, в якій малюк хлюпався, і полити його.
  4. Під час купання дитини не можна використовувати мочалки і розтирати шкіру – можна її тільки промакувати. Температура води не має бути надто високою – розпарювання може посилювати запалення та подразнення на шкірі.
  5. Гомеопати зазвичай не радять мастити малюка-алергіка кремами після купання, оскільки подібне пригнічення симптомів часто ускладнює процес лікування. Але якщо ви усе ж хочете використати крем чи присипку, насамперед треба проконсультуватись із лікарем – існують спеціальні пом’якшувальні препарати, які не подразнюють шкіру і сприяють загоєнню ранок. У магазинах слід купувати тільки ті товари, на яких вказано «гіпоалергенно».

  І не забувайте, що для делікатної шкіри малюка-алергіка найголовніше – чистота!

  Автор: Наталя Грабовська

  Читай также на СвитМам статью Атопический дерматит у малышей

  Facebook Comments
  Анонс