Cон малят від 3 до 6 місяців

Зміст:

  У перші місяці життя діти досить багато сплять, але з часом період сну зменшується. Сон новонароджених можна поділити на певні періоди-триместри: від 0 до 3 місяців, від 3 до 6 місяців, від 6 до 9 місяців та від 9 місяців до рочку. Кожен із цих триместрів має певні особливості. Про них корисно знати, щоб зберегти здоров`я дитини.

  Більше про сон малят дізнаємось у Райфурак Світлани Василівни, педіатра клініки ISIDA.

  Ближче до 3-4 місяців життя малюки сплять десь 16-18 годин, 10-12 з яких класично припадає на ніч, а інші 5-7 годин розподіляються між 2-3 денними відпочинками. На початку цього триместра вам все-таки доведеться вставати раз чи два на ніч для годування малюка.

  Але в 6 місяців малеча вже без проблем зможе спати всю ніч, хоча це сильно залежатиме від того, чи виховуєте ви у дитини навички здорового сну. Адже режим – наше все! 

  Як досягти режиму сну та відпочинку?

  По-перше, сформуйте чіткі періоди денного і нічного сну. У перші місяці ми дослухались до малечі, спостерігали за звичками дитини та ознаками сонливості в неї. Тепер вже можна пробувати встановлювати певний, зручний вам режим, що був раніше прийнятий у вашій сім’ї. 

  Проміжок від 19-00 до 20-30 – це оптимальний час для того, щоб вкладати спати малечу. Пізніше дитині буде важче заснути через перевтому. Малюк може виглядати в цей час дуже енергійним, проте, це омана. Він втомився. Можна вкладатися.

  Так само можна спробувати регулювати денний сон, плануючи його на один і той самий час, бажано, зручний вам. Або ж піти іншим шляхом – і вкладати карапуза спати, коли ви бачите, що він вже досить стомлений. Підхід, який ви оберете, – не важливий. Головне, щоб малюк спав достатньо.

  Оберіть свої «сонні» ритуали

  Цей триместр – найоптимальніший для встановлення ритуалів сну. Про них ми детальніше говорили у статті «10 і 1 спосіб приспати малюка». 

  Оберіть ті ритуали, які подобаються вам і малечі – колискові, казочки, ванна, масаж. Поцьомайте малятко та побажайте «На добраніч». Повторюйте одне і те саме кожен день, в один і той самий час, в певному порядку і незабаром ви побачите результати.

  Будіть соню зранку!

  Так, вам не почулося. Якщо у вас сонько, який може спати до обіду, будіть дитину. Сонечко встало – і вам вже час. В протилежному випадку, «веселі ночі» вам забезпечені надовго.

  Сон – це одна із основних потреб нашого організму, а от режим – це звичка, для формування якої потрібна послідовність. Лягаємо спати в один і той самий час, і прокидаємось в один і той самий час.

  Можливі труднощі:

  Негативні асоціації та прокидання вночі властиві як новонародженим, так і більш старшим діткам. Але в ці три місяці додаються ще проблеми із засинанням. Ну, власне, це нелегкий період для батьків.

  Дитинка швидко розвивається, змінюється її режим, потреби, – і тут важливо не проґавити момент. Припустимо, що дитинка лягає не пізно (про це ми поговорили вище) і все одно не може заснути. Якщо раніше малюк засинав у мами на руках або біля грудей, то у випадку, якщо він цього не отримує – він плаче, не розуміючи, чому все змінилось. 

  Це і є негативні асоціації, яких потрібно позбутися, і зараз саме настав цей час. Пам’ятайте, що малюк має навчитись засинати самостійно. Ви можете з ними побути, поцілувати, поспівати, полежати поряд, але не годувати і не брати на руки.

  Один із способів – дати дитині виплакатись, але підходить він не всім. Я би сказала – мало кому. Спробуйте поступово. Але цей жорсткий спосіб може дати наслідки з часом – у дитини може сформуватися підвищена тривожність, недовіра до світу, яка потім буде супроводжувати її все подальше життя. Тож думайте про наслідки вже зараз.

  Автор: Тетяна Котелкіна

  Читай також на СвітМам статтю Сон малят від 6 до 9 місяців

  Facebook Comments
  Анонс