Двійнята ростуть. Далі буде :)

Зміст:

  Ми вже писали про перші ґулі, які набиваються після появи в родині двійнят. Але діти ростуть дуже швидко, і на зміну старим напрацюванням приходять нові… 3 місяці – це чудовий вік, коли сім’я вже адаптувалася до дитинки. І до двох також.)

   Близнюкам рік

  Режим

  Хоча нам неодноразово радили призвичаювати двійнят до однакового режиму, вкладати і будити в один і той самий час, годувати тощо, ми спочатку були абсолютно безрежимні. На щастя, після пологового діти більше не плутали день і ніч. Вдень годувалися і спали вони на вимогу, інколи одночасно, інколи окремо. Для мене це була можливість приділити індивідуальну увагу дитинці, яка на той момент не спала. Власне, часто це був час смоктання-дрімання на моєму «робочому місці» (безкаркасний мат+подушки для годування). Приблизно в 6 місяців у нас сам собою склався режим сну 3 рази на день. Діти засинали одночасно, а прокидалися як доведеться. Гуляли ми тоді, коли нам це було зручно. Єдине, що у нас було стале – це купання приблизно о 9-й вечора, після якого ми довго годувалися і засинали.

  Висновок. Обирайте такий режим, який би влаштував всіх учасників процесу)

  Годування

  У місяць ми «зіскочили» зі змішаного годування і до 6 місяців були повністю на грудному. Точніше, ми не дотерпіли кілька днів до 6 місяців. Одне дітисько видерло у мене ложку з (о жах!) манною кашею і жадібно облизало її. Тоді я зрозуміла, що, мабуть, пора. Оскільки діти мої були некрупні, то, порадившись із педіатром, я вирішила починати прикорм з каші, варила звичайну зелену гречку і, поки ще не було зубів, блендерила її. Взагалі-то блендером я користувалась недовго, поступово зменшуючи ступінь перетертості їжі, а в рік діти вже активно все жували самі. Наш прикорм можна назвати чимось середнім між педіатричним та педагогічним, спочатку ближче до педіатричного (бо діти з задоволенням їли те, що я б їсти нізащо не стала і відповідно не змогла б їм педагогічно згодувати, наприклад, варений кабачок), потім до педагогічного. Взагалі наявність двійнят дуже сприяє вибору максимально простої натуральної їжі, яка ідеальна для педагогічного прикорму. Бо на всякі діфлопе з круатонами не залишається часу))

  Висновок. Для двійнят, як і для всіх інших дітей, найкращий вибір – грудне вигодовування. А після 6 місяців обирайте те, що вам більше до душі – педіатричний прикорм чи педагогічний. Реально сім’ї з двійнятами простіше перейти на харчування простими натуральними стравами і відповідно підгодовувати дітей.

  Купання і загартування

  З місяця ми почали купатися в великій ванні, робили проводки, пірнали. Поступово у нас з’явилися круг на шию і корона русалоньки, і ми їх чергували – день так, день так. Мріяли про басейн, але якось до нього не дійшли. Самостійно плавати не навчилися, але воду дуже полюбили. Класно з ними було влітку купатися в річці та морі, оскільки у воді вони почувалися добре.

  Якось спеціально загартуванням ми не займалися, просто не кутали дітей і регулярно провітрювали приміщення. Ще кілька разів були у сауні.

  Висновок. Здоровий температурний режим, свіже повітря і одяг, що відповідає температурі, – це те, що корисне для всіх дітей. Що обрати – велику ванну чи маленьку ванночку, залежить від житлових умов. А всілякі новітні пристрої на кшталт круга можуть трохи розвантажити мамині руки.

  Сидіння і пересування

  Мої діти сіли у вісім місяців. До того вони лежали і активно гицяли ніжками. До речі, на животику вони лежати не любили, то я особливо не примушувала, хоча медсестра і радила це робити. Особливих проблем з животиком у нас не було, все вирішувалось викладанням на живіт «шкіра до шкіри» або притисканням колінець до животика і масажем, і до 3-х місяців в основному завершилося. Вони довгенько не сідали, але я тим особливо не переймалася. Сів спочатку один, потім другий, і тоді все стало розгортатися дуже швидко: наче тільки сіли, а вже поповзли, потім стали з опорою, пішли з опорою, і в одинадцять місяців перший пішов, а другий в рік. Все це робилося наввипередки – то один швидше, то другий. Той, хто робив щось першим, робив це невпевнено, наприклад, ступав кілька кроків і падав, а другий зразу починав це робити досить непогано.

  Висновок. Всі дітки індивідуальні, двійнята сядуть і підуть, коли будуть готові. До того ж вони вчитимуться один у одного.

  Зуби

  Зуби у нас почалися ближче до 9 місяців, і було це не так погано, як можна було б подумати. Знаю, що декому, хто намучився з зубами у однієї дитини, важко уявити, як це, коли воно у двох одночасно. Але не такий страшний вовк, як його малюють. Почалося все, правда, з тижневого проносу, після чого вилізли перші зуби. Лізли вони досить швидко, групами, після тижня спочинку було ще кілька днів проносу, а потім нові зуби. Коли зуби лізли активно, діти ставали трохи вередливіші, але терпимо. Пригадую дівчинку, яку я няньчила, яка в цей час не могла ні їсти, ні спати, і взагалі світ немилий був, то у нас ще й нічого було))

  Висновок. Не так вже це й страшно. Це просто треба пережити.

  Мандрівки

  Ми досить вільно пересувалися у слінгах. Вперше поїхали в інше місто в 2 місяці на кілька днів, потім в 4 до дідуся та бабусі (там я встигла посперечатися з бабусею, яка вперто намагалася нагодувати дітей бубликами), потім ще кілька разів до них же, а ближче до року – на море. В плацкарті. Це виявилось величезною помилкою. Діти вперто намагалися розлізтися по всьому вагону, ми стелили їм на підлогу каремат, але це не допомагало. Мабуть, дорожній манеж – не така вже й погана штука. А море дітям дуже сподобалось.

  Висновок. Живіть у задоволення. Декрет зовсім не передбачає замикання у чотирьох стінах)

  Гімнастика

  У нас були елементи динамічної гімнастики, зайнялись ми цим несподівано для себе, я вчилась її робити, але вивчаючи це питання і читаючи різні відгуки, була впевнена, що ми цим займатись не будемо. Лякали відгуки, що діти потім аж зовсім не остерігаються висоти. Але вона у нас пішла, і, забігаючи наперед, скажу, що у дітей абсолютно здорове відчуття висоти,вони її нормально остерігаються. Щоправда, ми займались без фанатизму.

  Висновок. Займайтесь гімнастиками і масажами.

  Близнюковість

  Спочатку діти зовсім не помічали один одного. Потім вони стали помічати, що хтось хом’якає їхню цицю, а вже тоді стали відчувати один одного. Загалом, вони більш компанійські, ніж більшість одинарних дітей.

  Висновок. Двійнята – це дуже прикольно!!!

  Одяг

  Не одягали їх однаково, хоча у нас і є деякі однакові речі, що дісталися нам «у спадщину», а родичі були проінформовані, що дарувати нам однакове не треба. Хоча варіант, коли речі відрізняються кольором, мені подобаються. Або навпаки: одна колірна гама, а форма різна. Єдине однакове, що особисто ми їм купили, – це бандани на літо. Іграшок це теж стосується. Нас намагалися переконати, що дві однакові іграшки вбережуть дітей від суперечки. Але як показує практика, навіть якщо буде 10 однакових іграшок, хтось один їх забере, а інший буде відбирати.)

  Висновок. У цьому плані двійнята дуже зручні, одяг взаємозамінюється. А вже підкреслювати їх близнюковість чи індивідуальність – кожен вирішує сам.

  Одного разу, зустрівши в під’їзді нашу колегу – маму двох чудових хлопчиків-близнят, наш тато спитав: мабуть, з ними тепер набагато легше? А вона відповіла, що легше було якраз тоді, коли діти були, як наші. Доки вона це говорила, її хлопці ледь не роз’їхалися в різних ліфтах у різних напрямках. Доля правди в цьому є: вік від 3 місяців до року досить легкий, оскільки діти ще не розбігаються в різні боки. Головне – знаходьте час, щоб відпочити і порадувати себе. Мамам двійнят це вдвічі більш потрібно)

  Автор: Наталія Гура-Корецька

  Facebook Comments
  Анонс