Як грати з малюком від 6 місяців до року

Зміст:

  Часто піврічний вік дитини сприймається як переломний, знаковий. Оскільки саме у цей час більшість малюків уперше знайомляться з першими прикормами. Вони починають сидіти, а отже, тримати своє тіло у вертикальному положенні. Цей момент є настільки захопливим для вашого малюка, що його радості немає меж. Світ навколо нього одразу стає зовсім іншим.

  А це означає, що і простору для ваших спільних ігор стає набагато більше. До піврічного віку малюк уже добре тримає іграшки в руках.

  Найулюбленіша гра – це катання на колінах дорослого, який весело розповідає ритмічні потішки і віршики, а також супроводжує їх рухами. Такі ігри захоплюють малюка і сприяють розвитку його емоційної сфери.

  Їду-їду

  Малюк сидить у вас на колінах. Розказуючи потішку, підкидайте малюка на колінах, наче він їде на коні. Коли «їде» по вибоїнам, розкачуйте його з боку в бік. Підміть його на руках «на високу гору», а потім нехай впаде в «ямку». Грайте весело, щоб і у вас, і у малюка були позитивні емоції. Після кількох повторів можете зробити паузу перед останнім «бух». Ви побачите, як малюк завмер в очікуванні.

  Їду-їду до баби і діда

  На конячці в червоній шапці,

  По рівній доріжці

  На одній ніжці,

  По вибоїнах, по купинах,

  На високу гору,

  А потім… в яму!

  Бух!

  Дарики-дарики

  Ця гра познайомить малюка з частинами обличчя і допоможе йому в розвитку координації. Візьміть долоньки малюка і плескайте у них в ритм віршику.

  Дарики-дарики

  Летіли комарики!

  Потім складіть свої пальчики в пучку, наче тримаєте пучку солі. Промовляйте кожен рядок і водіть пучкою біля обличчя малюка, наче літає муха. Поступово наближаючись до відповідного місця (вухо, ніс, чоло). Злегка вщипніть малечу в цьому місці.

  Летіла муха (дз-дз) коло вуха.

  Летіла оса (дз-дз) коло носа.

  Летіла бджола (дз-дз) коло чола.

  З часом малюк вивчить назви комах і частини тіла. А також буде старанно ховати носик і вушко від настирних «комах». А ще пізніше буде грати в цю гру з вами і ховатися тепер буде ваша черга. Головне, що малюки отримують незрівнянне задоволення від цього!

  Настав час непосидючого і надзвичайно рухливого малюка. Він активно повзає, намагається зробити перші кроки і у будь-який спосіб намагається дотягнутися до бажаних речей. У цей час він проявляє дивовижну кмітливість. Настав час гри з пірамідками, м’ячиками і іншими «дорослими» іграми. А ще це сприятливий час для розвитку мовлення і мислення малюка. 

  Хованки

  Ця проста гра надзвичайно важлива для малюка, оскільки допомагає йому зрозуміти важливу властивість речей – їх сталість. А ще у цій грі розвивається увага, пам'ять і дослідницька цікавість. Звичайно, що починати грати можна і раніше, але близько 9 місяців малюк починає ставитися до гри більш усвідомлено.

  Варіантів цієї гри – безліч. Для початку мама може прикривати своє обличчя долонями, а потім відкривати і говорити «Ку-ку! Де мама? Ось мама!». Потім можна сховатися за бильце ліжечка чи крісло.

  Пізніше на очах у малюка сховайте його улюблену іграшку у найрізноманітніші місця: під ковдру, в коробку, під стіл… Малюк буде знаходити іграшку і безмежно радіти.

  Потім можна сховати невеличку річ під однією з трьох непрозорих склянок. Малюк має згадати, де саме захована річ.

  Ляльковий театр

  Це ще одна улюблена забава малюків. Надягніть на руку спеціальну іграшку. Покажіть її дитині. Іграшка може стрибати, танцювати, гладити малюка, щось говорити, співати, допомагати збирати пірамідку… Якщо у вас раптом не виявиться спеціальної іграшки, можна використати звичайну. Пізніше можна додавати двох, трьох героїв. Розігрувати ситуації спілкування з ними.

  Ігри з м’ячем

  М’яч – чи не найулюбленіша і не найуніверсальніша іграшка усіх часів. Ігор з м’ячем може бути безліч. Але усі вони сприяють фізичному розвитку малюка, вдосконаленню його координації.

  Для початку покажіть малюку, що м’ячик може котитися, стрибати, просто лежати. Але на ньому важко щось втримати, бо він круглий. Поки малюк ще не ходить, посадіть його навпроти себе і котіть йому м’ячик. Спочатку він братиме м’ячик своїми рученятами зовсім незграбно, але з кожним разом це буде краще і краще.

  Можна покласти м’ячик так, щоб малюку необхідно було дотягнутися до нього, пізніше – доповзти, підійти з підтримкою, а потім і добігти самому. Так малюк навчається ставити цілі і досягати їх. Тут важлива ваша підтримка, а не подавання м’яча за першим наказом малюка.

  Візьміть один м’ячик самі в руки, а інший дайте малюку. Підіймайте руки вгору, нахиляйтесь в боки, вперед, назад. Усі рухи коментуйте, або супроводжуйте потішками.

  Насправді ігор для цього віку може бути безліч, головне – не стримуйте себе і прислухайся до свого малюка. Нехай час, проведений разом буде вам у радість!

  Автор: кандидат психологічних наук, дитячий і сімейний психолог, Ірина Губеладзе

  Facebook Comments
  Анонс