Як обрати перше взуття дитині

Зміст:

  М’якенькі плетені пінетки, гарні декоративні білі черевички взувають немовлятам ледь не з першого дня. Але першим «дорослим» та «справжнім» взуттям для дитини вважають чобітки та черевички для перших самостійних кроків, у квартирі чи на вулиці. Давайте дізнаємось, на що потрібно звернути увагу, вибираючи взуття для малят, які тільки починають ходити.

  Модель та повнота взуття

  Дитяча ніжка має бути у взутті добре зафіксована, а для цього потрібні ремінці, які можна регулювати. Якщо обирати між закритими пальчиками та відкритими, краще, коли вони прикриті хоч трохи. Бо фізіологічно саме на пальчики йде якраз основне навантаження.

  Всі ортопеди рекомендують, щоб перше взуття було з твердим задником. Отож, ідеальній вибір для дому та на теплу погоду – це частково закриті сандалі на ремінцях із липучками.

  Матеріал та підошва

  Матеріал, з якого зроблено взуття, має бути натуральним. Ніжки дитини мають дихати, а не потіти. Регуляція вегетативної нервової системи у діточок ще не встановилася, центри терморегуляції теж, тому дітки часто потіють. Від прогулянки з мокрими ніжками користі не буде. Спітнілі пальці можуть ковзати всередині взуття, а вогкі шкарпетки – давати відчуття дискомфорту. Підошва взуття має бути гнучкою (в міру м’якою), рифленою і не слизькою.

  Розмір

  У діточок ніжки ростуть дуже швидко, тому багато хто бере більший розмір, ніби на виріст. Але запас повинен складати не більше сантиметра на маленьку ніжку (без урахування шкарпетки). Звичайно, взуття не має шльопати ззаду. І головне – щоб воно не стискало ногу, особливо по боках, у найширшій частині ступні.

  Нове, але дешеве, чи брендове, але ношене?

  Звісно, фірмове дитяче взуття дороге. Не дивно, що прагматичні матусі прагнуть зекономити. До того ж, у багатьох жінок є старші діти або подруги з дітьми, від яких залишилось багато речей, які ще можна використати.

  Але існує правило: взуття для маленьких дітей має бути лише новим. Дитяча ніжка росте, формується хода, а у взутті, яке носила чиясь дитина, уже є своя форма, властива попередникові. До того ж, вона може бути неправильною. 

  Підошва взуття у всіх стирається по-різному. Як то кажуть, дитина має розношувати взуття під себе. Тож краще купити новий недорогий варіант взуття, ніж доношувати за кимось.

  Чи потрібен супінатор

  Щодо супінатора (вмонтованої вставки-горбика у внутрішньому краї підошви) серед ортопедів та матусь існують різні думки. З одного боку, супінатор допомагає формувати і підтримувати правильний підйом ступні. З іншого боку, у багатьох діточок різний ступінь клишоногості (коли пальчики при ходьбі направлені всередину), при якій супінатор протипоказаний. А ще багато виробників взуття роблять супінатор бутафорським: візуально він є, але насправді ногу жодним чином не підтримує.

  Краще вибирати взуття разом з дитиною, щоб приміряти на обидві ніжки, і щоб дитина зробила у ньому хоч кілька кроків. Можна також купити пару, орієнтуючись по дитячому "сліду" ноги на картоні. Але про всяк випадок уточніть у продавця, в який термін можна повернути покупку, якщо не вгадаєте з повнотою чи щось не сподобається при ретельнішій примірці вдома.

  Нехай ваше перше взуття буде зручним та вдалим.

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс