Які речі не варто купувати дітям?

Зміст:

  Ми живемо в прекрасний час, коли є широкий вибір дитячих товарів. Єдиний мінус – у цьому розмаїтті можна трохи розгубитися і як мінімум даремно витратити гроші, а як максимум – нашкодити.

   Пустушка 1

  Деякі речі можуть виявитися дуже корисними, деякі не надто корисні, але все ж припустимі. У мене склалася умовна градація дитячих речей від глибокого мінусу до глибокого плюса.

  Речі з невеликим мінусовим рейтингом

  Пустушка (вона ж соска, вона ж пипка, вона ж дудка). Дитині на грудному вигодовуванні вона не потрібна, але періодичне використання я все ж допускаю, наприклад, під час вкладання спати.

  Манеж. Не сприймаю постійного перебування дитини в ньому, для розвитку дитини набагато краще вільно пересуватися по кімнаті, але в деяких випадках манеж може бути корисний – наприклад, коли ми переїздили, то пошкодували, що у нас його нема. Бо ми речі складали та пакували, а діти розбирали))).

  Манежик

   

  Речі, які можуть виявитися небезпечними

  Як показує мій досвід роботи з дітьми – все, що можна відколупати, проковтнути чи засунути в якесь несподіване місце, дитина неодмінно відколупає, проковтне і засуне в найнесподіваніше місце. Тому варто обирати речі та іграшки, де така можливість виключена. Обирайте речі, виготовлені з якісних матеріалів і такі, у яких всі деталі надійно закріплені. Пам’ятайте, що маленькі діти мають звичку все тягнути в рот.

  До найнебезпечніших тут можна віднести іграшки з незакритою батарейкою (батарейка в дитячих іграшках має щільно закручуватися на шуруп і відкриватися тільки за допомогою спеціальних інструментів), а також іграшки типу неокуб, з купою маленьких магнітних кульок. І батарейка, і магнітна кулька, якщо їх проковтнути, можуть завдати великої шкоди здоров’ю малюка.

  Неокуб 1

   

  Однозначно шкідливі пристрої та аксесуари

  Нефізіологічні переноски: сумка-слінг чи слінг-банан – на жаль, я зустрічала таке у нас у продажу. Дитина там перебуває у неправильному положенні, що утруднює дихання. Подібна переноска не може вважатися безпечною. Рюкзак-кенгуру також погано себе зарекомендував: дитина висить на промежині, є велике навантаження на хребет. Якщо вже хочеться користуватися саме рюкзаком, варто обрати фізіологічний ергорюкзак. Так, він має презентабельний вигляд та відносно невисоку ціну – але ж ідеться про здоров’я малюка (саме для більшого комфорту останнього і треба підбирати переноски чи візочки)!

  Кенгуру + банан

  Ходунці. Вони були винайдені як тренажер для дітей з особливими потребами і в цій якості дійсно є корисними. Але, на жаль, вони набули більш широкого розповсюдження та застосування.

  Причому нерідко в ходунці саджають дітей, які не тільки ще самі не ходять, але навіть не сидять самостійно. Як результат – велике навантаження на хребет. В такому випадку можливе викривлення ніжок, проблеми зі спиною, неправильна постава стоп, втрата відчуття рівноваги тіла. Особисто я зустрічалася з нав’язливим ходінням навшпиньки у дітей, яких садовили у ходунці раніше, ніж вони змогли самостійно зробити перший крок.

  Звичайно, не всі діти після ходунців ходять навшпиньки, а також так можуть ходити і ті діти, яких ніколи в ходунці не садовили (але водили попід руки). Але залежність така є. Не розвивається відчуття рівноваги. Без ходунців дитина встає, присідає, балансує, в ходунцях же вона просто «висить», тримати рівновагу самому не потрібно. Не розвивається відчуття обережності. Дитина може пересуватися, битися об меблі – вона начебто захищена… Це й погано. 🙂 А ще використання ходунців гальмує розвиток повзання. Повзання набагато корисніше, ніж раннє ходіння, при ньому розвиваються м’язи, що підтримують хребет, а також моторика. Як альтернативу ходунцям можна використовувати штовхачіі або каталки, за які дитина може триматися, штовхаючи перед собою.

  Ходунці

  Віжки. Досить часто можна побачити, як дітей, які ще дуже невпевнено ходять, водять по майданчику у віжках. Шкода від того подібна на ту, що й від ходунців: не розвивається відчуття рівноваги, здорова обережність, дитина не вчиться правильно падати. Від природи дитина робить це правильно – вона ніби присідає. Натомість дитина, яку постійно отак «страхують», завалюється плазом. Це дуже погана навичка. Краще дозволити дитині самостійно навчитися ходити і падати. Не варто форсувати розвиток ходіння. Врешті-решт дитина обов’язково піде сама.

   Віжки-2

  Насправді без будь-якої речі можна обійтися – жили ж якось люди до того, як її почали виготовляти :). Можливо, автоматично вважати все, про що йшла мова у статті, предметами розкошів буде занадто голосно, але принаймні давайте будемо обирати дитячі речі свідомо, зважуючи можливу користь або шкоду.

  Автор: Наталія Гура-Корецька

  Facebook Comments
  Анонс