Коли дітям можна проколювати вушка?

Зміст:

  Багато мам дочок часто піклуються в першу чергу про зовнішню красу своїх милих крихіток. І прагнуть якомога раніше долучити їх до світу моди і всього того, з чим асоціюється поняття «жінка» в сучасному суспільстві. До цього часто відносять проколювання мочок вуха для носіння сережок.

  Справді, сережки – одна з найдавніших і найпоширеніших прикрас, які використовуються дівчатами і жінками. Багато мам прагнуть якомога раніше провести цю косметичну процедуру своїм дочкам.

  Зараз в моду увійшло надзвичайно раннє проколювання вух дівчаткам. Часто можна побачити дівчаток віком до року з сережками. А деякі матері проколюють вуха своїм дочкам чи не з народження. Аргументи на користь раннього проколювання, як правило, зводяться до «красиво» і «це ж дівчинка». Та чи не є шкідливою ця процедура? В якому віці можна проколювати вуха дівчинці, щоб це не завдало їй фізичного болю та психологічної шкоди?

  Якщо мова йде про проколювання вушок дівчатам у несвідомому віці (кількох місяців чи одного-двох рочків), то маємо визнати – це потрібно лише самим батькам. Оскільки діти в такому юному віці ще не розуміють призначення цієї процедури та можуть лише боятися її.

  Молоді мами та бабусі нерідко бачать в носінні сережок привід для гордості і хваляться одна перед одною, хто раніше проколов вушка своїй дівчинці, хто більш дорогі сережки подарував, в той час, як власниці цих багатотисячних прикрас пораються собі в пісочниці, навіть не підозрюючи, які пристрасті вирують навколо їх маленьких вушок. З часом марнославство мам передасться і дочкам, і вони будуть більш думати не про навчання, не про те, як стати хорошою матір'ю і дружиною, а про те, як іще прикрасити себе, щоб бути в центрі уваги і зваблювати.

  Наша порада матерям: не поспішайте вчити своїх крихіток мистецтва спокушання. Прийде час – і дівчинка буде готова адекватно сприйняти цю та інші прикраси. Можливо, вона сама вирішить носити сережки. А може бути, що не захоче проколювати вуха взагалі.

  Що кажуть лікарі?

  Проколювати вуха маленьким дітям бажано у віці не раніше 6 років! І вже ні в якому разі не раніше 3-х років. Немає ніякої необхідності піврічним дівчаткам хизуватися сережками. Інші діти та і сама власниця сережок цілком здатна їх стягнути, поранитися, а то і проковтнути, поки мама не бачить. Мала дитина може потягнути за сережку і травмувати мочку вуха, а то і розірвати її.

  Не секрет, що мочка вуха у людини має багато нервових закінченнь, вплив на які може привести до тих чи інших наслідків. Наприклад, якщо під час сильного болю міцно стиснути мочку вуха, то почуття болю слабшає. При непритомних станах масування мочки вуха допомагає швидше привести людину до тями. Тим більше матиме найрізноманітніші наслідки сильний і тривалий вплив, який чинять сережки в процесі носіння.

  У маленької дитини нервова система і органи чуття знаходяться в стані інтенсивного розвитку, і грубе втручання в цей процес може пустити його по неправильному шляху. Наприклад, якщо зачепити нервові закінчення, пов'язані з очима, можна погіршити зір. Потривожені нервові закінчення, що пов'язані з серцево-судинною системою, можуть погіршити роботу серця. Та й сама вушна раковина дитини ще не сформована остаточно.

  Але, якщо ви все-таки разом з донькою прийшли до того, що треба проколоти вуха, то прийміть кілька порад з цього приводу.

  Де найкраще проколоти вуха дівчинці?

  Виключно в стоматологічних або косметичних кабінетах у фахівців, які застосовують для цієї мети пістолет і перші сережки з медичного сплаву, який знижує ризик алергії і інших ускладнень практично до нуля. Ця процедура буде практично безболісною, якщо виконується грамотно і з використанням антисептичних засобів. В жодному разі не можна робити це вдома самим. Оптимальним часом для проколювання вух вважається зима. У день проколу слід ретельно вимити голову дитини з шампунем, щоб знизити ризик занесення інфекції.

  Чи всім дітям можна проколювати вуха?

  Ні, не всім. Проколювання мочки вуха забороняється при захворюваннях крові, шкірних захворюваннях, особливо в області вух, і при схильності до алергічних реакцій. Крім того, не можна проколювати вуха хворій дитині.

  Як доглядати за проколотими вушками?

  Місце проколу кілька разів на день слід обробляти саліциловим спиртом або горілкою, при цьому треба періодично прокручувати вставлені сережки. При появі ознак запалення, слід обробляти проколи перекисом водню або медичним спиртом. Якщо поліпшення не спостерігається, то слід через два-три дні звернутися до лікаря.

  При носінні шапок, шарфів, головних пов'язок слід дотримуватися обережності, щоб не травмувати свіжі проколи. Перші дні, поки не загояться проколи, довге волосся у дівчинки треба збирати в хвостик або заплітати косичку. Тиждень після процедури не можна мити голову. Місяць слід утримуватися від купання в басейнах і відкритих водоймах.

  Які сережки вибирати?

  Перші сережки – легкі, без додаткових прикрас і гострих і колючих елементів, зі спеціального медичного сплаву. Через три місяці можна вже подумати про сережки з дорогоцінних металів. Однак, буває алергія і на медичний сплав. Тому батьки повинні поспостерігати за тим, як заживають проколи, і в разі алергії поміняти сережки.

  Підготувала Яна Білецька

  Facebook Comments
  Анонс