Лікуємо нежить: Протаргол та Коларгол

Зміст:

  Мами часто можуть почути від лора назви цих засобів від нежитю. Можливо, і твій лікар виписував такі краплі для малюка (їх готують в аптеках за рецептом). Давай детальніше розберем, що ж це за ліки.

  Протаргол

  Коричнево-жовтий або коричневий легкий порошок без запаху, слабкогіркого та злегка в’яжучого смаку. Містить 7,8 – 8,3% срібла.

  Це не антибіотик. Протаргол або срібла протеїнат – це срібловмісна білкова сполука. До неї входить особлива сіль срібла, яка має протизапальну та антисептичну дію. З порошку в аптеках готують 1-5% розчини, які використовують для зовнішнього застосування.

  Протаргол – безпечний та досить ефективний лікарський препарат. Перевага його полягає у тому, що він не викликає дисбактеріозу, а значить цілком здатний конкурувати з сучасними антибактеріальними засобами.

  Коларгол

  Коларгол або срібло колоїдне – це зеленувато-чорні або синювато-чорні дрібні пластинки з металевим блиском. Розчиняється у воді з утворенням колоїдного розчину. Містить 70% срібла.

  Коларгол є протизапальним препаратом і містить дуже мало колоїдного срібла.

  Педіатри рекомендують використовувати препарат при аденоїдах. Однак перед тим, як почати лікування цим медикаментом, краще за все порадитись із лікарем. Варто знати, що колоїдний розчин на відміну від солей срібла не накопичується в організмі і тому абсолютно нешкідливий навіть при систематичному застосуванні.

  Протипоказання

  Протипоказанням для застосування цих препаратів є підвищена чутливість до них та вагітність, інших протипоказань немає.

  Із ускладнень можна відзначити легке подразнення слизової оболонки, невеличке печіння та свербіж. Безумовно, потрібно чітко дотримуватись інструкції. Найчастіше рекомендуються користуватись препаратом 5-7 днів.

  Не забувай, що перед застосуванням препарату потрібно проконсультуватись із лікарем. Якщо при закрапуванні у ніс колоїдного срібла закладеність носа та виділення посилюються, стає очевидним, що ці краплі не підходять і необхідно звертатись до лор-спеціаліста для підбору інших протизапальних крапель для носа.

  Дякуємо за допомогу Ельвірі Ісмагіловій, дитячому отоларингологу Дитячої клініки «Добробут».

  Facebook Comments
  Анонс