Сон малят від 9 місяців до року

Зміст:

  У перші місяці життя діти досить багато сплять, але з часом період їх сну поступово зменшується. Сон новонароджених можна поділити на певні періоди: від 0 до 3 місяців, від 3 до 6 місяців, від 6 до 9 місяців та від 9 місяців до року. Кожен із цих триместрів має певні особливості. Про них корисно знати, щоб зберегти здоров`я та нерви собі, чоловікові та дитині. Про особливості сну малят дізнаємось у Райфурак Світлани Василівни, педіатра клініки ISIDA

  Сон малюка в цей період (від 9 до 12 місяців) складає приблизно 10-12 годин, плюс 2-3 години вдень. Переконайтесь, що цього часу вашій дитині вистачає, адже це відіграє величезну роль у її розвитку. Дотримуйтеся постійного і, бажано, стабільного режиму денного сну.

  «Вільний» графік сну цілком може бути причиною того, що малечі буде важко заснути. І дитина, з великою ймовірністю, прокидатиметься вночі.

  Власне нічого нового ще не вигадали: режим, графік, ритуали і самостійність. Пам’ятайте, що ближче до одного року життя – це період великих відкриттів для дитини. Манюнчики починають потроху вставати, роблять перші кроки, сидять – кожен день працюють над тим, щоб оволодіти новими навичками досконало. І для них це – велика робота. Вони думають про це і вдень, і вночі 🙂

  Тож намагайтесь привчити малюка засинати без допомоги сторонніх інструментів, як то музика, прикачування, годування або ви поруч. Якщо ви практикуєте сумісний сон, то в цей період уже можна пробувати привчати малечу до окремого ліжечка. Але, якщо дитина залежить від вашої постійної присутності, зробити це буде набагато важче. Карапуз вимагатиме повернути все назад. Не можу, до речі, із ним не погодитись в такому випадку 🙂

  Це також період становлення психіки. Тому малюки можуть прокидатися вночі від страху бути покинутим. Вони вже переживають, що ви пішли і більше не повернетесь.

  В такому разі варто просто підійти, щоб дитина вас побачила. Не переживайте, з часом це мине і дитинка буде відчувати себе у повній безпеці постійно, знаючи, що ви завжди з нею.

  Можливі труднощі:

  Як уже згадувалось, основана проблема на цьому етапі – практика і досліди. Малюк є дуже активним вдень, він випробовує свої можливості, пізнає світ навколо і себе самого. Вночі йому може спасти на думку продовжити тренування.

  Щоб цього уникнути, або хоча б зменшити такі нічні експерименти, дотримуйтесь режиму. Якщо крихітка не може сама заспокоїтись, допоможіть їй, поцілуйте і побажайте солодких снів, повторіть якийсь ритуал і спатки.

  У нас все! СвітМам бажає вам терпіння і наснаги на цьому шляху 🙂 І пам’ятайте, це – лише рекомендації експерта. Кожна дитинка – унікальна, в ній – новий Всесвіт. В деяких родинах малюки сплять самі всю ніч, і не прокидаються, уже в 3 місяці після народження. А у когось і в півтора рочку діти сильно прив’язані до мами. Головне – слухайте СВОЮ манюню, вона може багато чого вам сказати… навіть не вміючи говорити 🙂

  Автор: Тетяна Котелкіна

  Читай також на СвітМам статтю Ігри з малюками від 6 до 12 місяців

  Facebook Comments
  Анонс