Рейтинг@Mail.ru
главная Сообщества Юриспруденция выплата на ребенка до 6 лет
Яна Кузь
   7624

выплата на ребенка до 6 лет

Здравствуйте!я разведена моему сыну 3 года,на алименты я не подовала и подовать не хочу.могу ли я расчитывать на выплату до 6 лет?.сейчас я на 23й недели беременности будет двойня.мужа нет.я не работаю,помогает мама.нужно ли мне становится в центр занятости,и какие в этом плюсы???и еще: мы с мамой живем в частном доме с печным отплением,мама официально не работает.какие льготы нам положенно?

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
3 комментариев
Ирина Симоненко
Юрист
Выплаты по уходу за ребёнком до 3-х лет выплачиваются только до 3 лет! Если вы получите справку у лечащего врача о том что ребёнок нуждается в дополнительном уходе Вы сможете продлить свой отпуск до того срока, который сочтёт нужным врач, а выплаты выплачиваться уже не будут!!!
В центр занятости становятся только потому, что выплаты в этом случае немного выше и ставят на учёт до 30 недели.
Вы должны подать документы в орган социальной защиты по месту проживания на помощь как малообеспеченная семья. А после рожднения деток - подать на помощь как мать одиночка.
А при назначении помощи на деток до 3-х лет - подать на повышенную помощь по уходу до 3-х лет. Вам не могут отказать, уровень доходов у вас минимальные (если они вообще есть). Сложность только в собирании документов имея на руках трёх деток. Ещё вы станете многодетной мамой. Для многодетных мам законодательством предусмотрены льготы. Дальше приведу цитаты из законодательства и выписки из открытых информационных источников на украинском языке:

Пільги для багатодітних сімей ( згідно ч. 3 ст. 13 закону «Про охорону дитинства» ) :

1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;

3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива надаються багатодітним сім'ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Пільги дітям з багатодітних сімей ( згідно ч. 4 ст. 13 закону «Про охорону дитинства» ) :

1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" (за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб та інших джерел).

Діти з багатодітних сімей, у складі яких є п'ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше (згідно ч.10 ст.19 закону «Про охорону дитинства»).

У Законі України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено принципово новий порядок призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, який грунтуватиметься на засадах комплексності та адресності, переглянуто контингент отримувачів цієї допомоги з урахуванням стану матеріального та побутового забезпечення сімей. На відміну від практики призначення допомог виходячи з мінімальної заробітної плати, введено новий показник – соціальну норму, що встановлюється Верховною Радою України одночасно із затвердженням Закону України «Про державний бюджет» на відповідний рік. Розмір допомоги визначається як різниця між соціальною нормою та середньомісячним сукупним доходом на кожного члена сім'ї. При визначенні розміру допомоги на дитину з багатодітної сім'ї та на дитину, що виховується одним із батьків, передбачено підвищення соціальної норми на відповідний відсоток.

Розмір допомоги визначається як різниця між соціальною нормою та середньомісячним сукупним доходом на кожного члена сім'ї за попередні три місяці.

Багатодітним сім'ям при визначенні розміру допомоги на третю і кожну наступну дитину соціальна норма підвищується на 20 відсотків.

Також багатодітні сім'ї мають ряд інших не менш важливих пільг. З питань пільгового забезпечення та звільнення від обов'язкових сплат сім'ям, які мають четверо та більше дітей, забезпечується 50 відсотків зниження плати за утримання дітей в дитячих дошкільних закладах.

Сім'ям, що мають 3-х та більше неповнолітніх дітей, надається право безоплатної приватизації квартир (будинків) незалежно від розміру їх загальної площі (державного житлового фонду).

Багатодітні сім'ї користуються правом першочергового одержання житла особами – членами сім'ї, які перебувають на пільговому квартирному обліку.
Всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника).

Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно. Перелік документів можна отримати в органах соціального захисту населення за місцем проживання батьків. З собою потрібно мати паспорт, ідинтифікаційний код, свідоцтва про народження дітей та копії всіх цих документів. Заяви пишуться на місці по затвердженим зразкам. За наявності письмової заяви особи, яка претендує на призначення допомоги, але за станом здоров'я або з інших поважних причин не може самостійно зібрати необхідні документи, збір зазначених документів покладається на органи, що призначають допомогу.

Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає та здійснює виплату державної допомоги, протягом 10 днів з дня звернення.
Смайлы
Добавить фото
Алена Кущ
2 мальчика
Насколько я знаю, вы можете получать деньги находясь в отпуске по уходу за ребенком до 6 лет, но при условии, что после 3х лет у вас будет справка от врача (выдается на полгода), что ваш ребенок по состоянию здоровья не может посещать дошкольное учреждение и должен находиться под вашим присмотром.
Смайлы
Добавить фото
Яна Кузь
2 мальчика и 1 девочка
понятно)спасибо Алена

{ $nifTest}