Юриспруденция
главная Сообщества Юриспруденция Оформлення інвалідності
Яна Герасимчук
   5596

Оформлення інвалідності

Доброго дня.Моїй дитині 3,3роки.В неї атопічний дерматит розповсюджений і ще кілька попутніх захворювань. Садочок дитина відвідувати не може, тому що потребує особливого нагляду і дієту.Я знаходжусь в декретній відпустці до 4-х років.Дитину виховую сама і на лікування зовсім немаю коштів,але якщо не лікуватись їй зовсім стає погано. Чи можу я оформити на неї інвалідність і як це правильно зробити?

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
8 комментариев
Віталій Пузько
Юрист
На дитину-інваліда призначається державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.Державна соціальна допомога призначається відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” та наказу Мінпраці та соціальної політики України “Про затвердження Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”.

Зазначений наказ визначає умови призначення та порядок надання і виплати:
- державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам віком до 18 років;
- надбавок на догляд за інвалідами з дитинства та дітьми-інвалідами віком до 18 років;
- допомоги на поховання інваліда з дитинства або дитини-інваліда віком до 18 років.

Право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства І, ІІ та ІІІ групи, а також діти-інваліди віком до 18 років.

Інвалідам з дитинства, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу і пенсію, призначається державна соціальна допомога або пенсія за їх вибором. Державна соціальна допомога або пенсія інвалідам з дитинства, яких визнано недієздатними, а також на дітей-інвалідів призначається за вибором їх батьків, усиновителів, опікуна-піклувальника.

При цьому, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.
До державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства І групи та дітям-інвалідам віком до 18 років призначається надбавка на догляд за ними.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.
Одиноким матерям надбавка на догляд за дитиною-інвалідом до 18 років призначається незалежно від факту роботи.

Для призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам подаються такі документи:
- копія та оригінал паспорта особи, яка надає заяву (в разі його відсутності інший документ, що може засвідчувати особу, яка подає заяву;
- копія та оригінал свідоцтва про народження дитини-інваліда;
- довідка про місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;
- довідка про місце проживання батьків, усиновителів, опікуна, піклувальника, який подає заяву;
- якщо один з батьків, усиновителів постійно проживає за іншою адресою, ніж дитина-інвалід, то разом з заявою подається довідка з УПтаСЗН про те, що другий з батьків, усиновителів не отримує державну соціальну допомогу на дитину-інваліда за місцем свого постійного проживання;
- якщо з заявою звертається опікун чи піклувальник, то подається також копія рішення про встановлення опіки чи піклування.

Для призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом до 18 років додаються:
• заява про призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом;
• довідка про склад сім’ї та спільне проживання дитини-інваліда з одним з батьків, усиновителем, опікуном;
• оригінал та копія трудової книжки особи, яка здійснює догляд за дитиною-інвалідом;
• довідка про відсутність даних про доходи цієї фізичної особи;
• довідка з місця навчання дитини;
• копія рішення про встановлення опіки чи піклування над дитиною-інвалідом (для опікунів та піклувальників дітей-інвалідів.
Смайлы
Добавить фото
Яна Герасимчук
Ви мене не зовсім зрозуміли. Я хотіла взнати чи можливо в Україні оформити безкоштовно групу інвалідності і з чого потрібно починати це робити. Педіатр каже, що вона повинна бути оформлена на групу , а лікуючий лікар мовчить( мабуть чекає грошей)
Смайлы
Добавить фото
Віталій Пузько
Юрист
Звичайно можливо. Інвалідність оформлюється безкоштовно. В нас же безкоштовне медичне обслуговування. :-)
Віта
1 мальчик и 1 девочка
Добрий день. А якщо я хочу оформити надбавку але не маю трудової книжки. Ніколи не працювала. Чи можливо це?
Смайлы
Добавить фото
Галина
Добрий день.Мій син хворіе атопічним дерматитом з дитинства.Йому уже 20 років.Він неможе влаштуватись на роботу із-за хвороби,люди стороняться.Чи може він оформити соц.допомогу?
Смайлы
Добавить фото
вика
Привіт.Я одинока мама,в моєї дитини(2.5роки) легкий правобічний геміпарез,МРТ щє неробили,чи маємо ми право на групу?+атопічний дерматит в стадії ремісії
Смайлы
Добавить фото
иванна
Доброго дня. Дитина 4 роки сенсорно-моторний алалік+гіперактивність. Чи можна оформити інвалідність і як це зробити?
Смайлы
Добавить фото
Ірина
доброго дня.я багатодітна мама.у моїх двох маленьких(2 і 4 роки) хлопчиків є проблеми із кістками які передалися від тата.чи маю я можливість отримати інвалідність і чи мають право на відмову у інвалідності у МСЕ??
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}