Дитина стала свідком інтимної сцени батьків. Що робити? Нас консультує психолог

Зміст:

  Перше: жодної паніки

  Ніхто не застрахований від такої пікантної ситуації. В умовах спільного простору вірогідність такого випадку – дуже велика. І краще батькам заздалегідь продумати алгоритм своєї поведінки на такий делікатний випадок.

  Дуже важливо пояснити малечі побачене, правдиво та з урахуванням віку дитини. Реагуйте спокійно, оскільки дитина «зчитує» ваш стан. І вразити її може не так сам факт побаченого, як ваша бурхлива реакція на цю подію. У родині, де панує любов і довіра, всі кризові моменти проходять у менш виражених формах.

  Друге: не намагайтеся вигнати дитину за двері та не сваріть її

  Агресія з боку батьків є неадекватною реакцією. І така реакція лише загострює переживання дитини. Дитину не варто залишати наодинці зі своїми враженнями та здогадками.

  Третє: потрібно одразу заспокоїти дитину

  Адже у неї може скластися враження, що дорослі боряться, б’ються чи щось в цьому роді. Дитина може злякатися, заплакати. Тому потрібно сказати, що тут ніхто нікому не робить нічого злого. Поясніть дитині, що ви з татом дуже любите одне одного і тішились одне одним.

  Проведіть порівняння між вашим коханням та любов’ю до дитини. Дитину ви ж також пестите, обіймаєте. Але не забудьте озвучити різницю між проявами найкращих почуттів до дитини та тими, що існують між чоловіком та дружиною.  

  Якщо вам потрібно одягнутись, то робіть це природньо. Так, ніби ви якраз хотіли взяти свій одяг.

  Четверте: одразу поговоріть з дитиною про секс

  Налаштуйтесь на позитив та правдивість. Жодних відмовок типу «не сунь свого носа», «виростеш, сам про все дізнаєшся» та байок про лелеку чи капусту. 

  Такі слова лише заплутують дитину, дають їй підгрунтя для різних підозр та здогадок. Для дітей старше 4-х років такі відмовки можуть спровокувати навіть навмисне підглядання за батьками чи іншими дорослими.

  Ця розмова – це гарна можливість дати дитині позитивні установки про родину, про красу стосунків між чоловіком та дружиною, акцентуючи на Любові! Правдива інформація про секс та стосунки між чоловіком та жінкою зміцнить вашу дружбу та довіру до дітей та не дозволить «вулиці» спотворити таку важливу інформацію.

  Дітям до трьох років буде достатньо, якщо ви розкажете, що дуже кохаєте, тому ніжили та обіймали одне одного. Тут корисно згадати про те, коли і в якому віці такі стосунки стають можливими.

  Також у ваших силах закласти на майбутнє позитивну та здорову модель переживання почуття кохання. Скажіть дитині, що коли вона виросте, закінчить, садок, школу, університет, буде працювати, то вона теж обов’язково зустріне людину, яку дуже полюбить та одружиться (повінчається) з нею.

  А для того, щоб відчувати тепло і любов дорогої людини, ви будете обіймати, пестити одне одного, як це робимо ми.

  Дітям у віці 3,5-4 років і старше краще розповісти про інтимні стосунки більш розгорнуто. Оскільки саме після 4 років чада починають активно цікавитися статевими органами.

  Зазвичай такі «дослідження» відбуваються у садочках і батьки це ніяк не можуть проконтролювати. Тому вже до цього часу краще сформувати у дитини природні уявлення про своє тіло, про власне походження. 

  Тут рекомендовано використовувати наукові назви, поняття (наприклад, всі хлопчики мають пеніс, а дівчатка – вульву, дитинка народжується через піхву) тощо.

  Виховання сексуальної культури в майбутньому буде запорукою неприйняття вульгарної вуличної лексики. Довірлива розмова з батьками про сексуальні стосунки з використанням наукових термінів – це ніби певне щеплення для дитини від нездорового та підвищеного сексуального інтересу.

  Також послаблює цей інтерес і спільне перебування хлопчиків та дівчаток оголеними до п’ятирічного віку.

  Отож, розповідаючи старшим дітям про пікантну ситуацію, акцентуйте на любові та нагадуйте: «тато і мама дуже люблять одне одного, і щоб проявити свою ніжність та ласку, вони обіймали та пестили одне одного. Вони настільки люблять одне одного і тебе, що хочуть, щоб у нашій родині було багато люблячих діток. Тато садовив мамі сім’ячко, щоб з нього, як з насіннячка, колись народилась дитинка. Так само, як колись народився (народилась) ти. Але в природі так влаштовано, що не і з кожного насіннячка виростає рослинка. Так само не з кожного сім’ячка виростає дитинка, тому його садять багато». 

  Важливо у розмові використовувати подібні слова (насіннячко-сім’ячко, дитинка-рослинка) і пізніше можна буде додати схематичні малюнки, наукові назви статевих органів.  

  Але не перевантажуйте дитину деталізацією інформації. Діти мають образне мислення, тому найкраще  пізніше провести наочний дослід і справді посіяти разом з дитиною в горщик насіння пшениці, наприклад, і показати, як окремі насінини проростають чи не проростають. Це буде правдиво та цікаво.

  Намагайтеся в кожній ситуації бачити позитив, якою б складною чи пікантною вона не виглядала. Тоді вам буде легше впоратися із ситуацією, підібрати правильні слова та на власному прикладі навчити дітей позитивно і доброзичливо дивитися на світ.

  Автор: Ольга Колеснікова (Чмель), сімейний та дитячий психолог.

  Facebook Comments
  Анонс