На сторожі імунітету: чим годувати дітей у несезон

Зміст:
  Rate this post

  Малюк пішов до дитсадка і повернувся з кашлем та нежиттю. Піднялась температура – і ось ви удвох щонайменше тиждень сидите вдома. А за декілька тижнів ситуація повторюється знову. Дитина знов страждає, ви розгублені, шеф нервує з приводу чергового лікарняного… Знайома ситуація? То ж бо й воно! Давайте шукати порятунок.

  Мабуть, ми не відкриємо Америки, стверджуючи, що якщо дитина часто хворіє, то в неї слабкий імунітет. Очевидно і те, що його треба якимось чином зміцнювати. Але яким саме, мами дуже часто не знають – з цим питанням вони звертаються до лікарів, знайомих, радяться на всіляких форумах. 

  Але імунітет – річ надзвичайно складна, тож не дивно, що і поради з його зміцнення дуже часто ще більш заплутують батьків. Адже головне правило – не зашкодити. Тож давайте спробуємо розібратися, як змусити імунітет працювати на захист дитини від всіляких хвороб.  

  Ми – це те, що ми їмо

  Проста істина, про яку ми часто забуваємо. Компоненти їжі за допомогою крові розподіляються між усіма клітинами організму і працюють на нашу імунну систему – основна частина будівельних матеріалів для неї надходить за допомогою системи травлення. Тож дитячому харчуванню, особливо у важкий для організму міжсезонно-зимовий період, слід приділяти максимум уваги.

  По-перше, давайте малюкові натуральні овочі і фрукти – вітаміни і мінеральні речовини краще засвоюються саме з них. Перевагу слід віддавати сезонним та місцевим продуктам, оскільки вони більш «зрозумілі» для ще не досить сформованого імунітету дитини. 

  Певна річ, вибір фруктів і овочів у холодний сезон обмежений, але ж є наші рідні яблука, морква, буряк, цибуля та часник. Увесь час їсти лише їх малюк, звичайно, не буде – розмаїття все ж таки потрібне. 

  Тут у нагоді стануть готові соки та пюре. Оскільки Міністерство Охорони Здоров’я вкрай щільно пильнує усі питання, пов’язані з дитячим харчуванням, то за безпеку «їжі з коробочки» можна не хвилюватися. До того ж, таке харчування повністю збалансоване – за вмістом вітамінів, мінералів та клітковини у дитячому харчуванні також стежать вкрай прискіпливо. 

  Сучасна ж упаковка дозволяє підтримувати дитину усіма «корисностями» сезонних продуктів будь-якої пори року. Гарбузове чи грушеве пюре, персиковий або абрикосовий сік – у правильній упаковці смак та користь цих продуктів доступні навіть узимку. До того ж, овочі та фрукти для дитячого харчування купують у сертифікованих виробників саме тоді, коли вони найстигліші – це дозволяє отримати від них максимальну користь. 

  Але пильнуйте упаковку – для того, аби зберегти усю користь та захистити продукт, вона має бути безкомпромісно якісною. Візьмемо, наприклад, усім нам відомі картонні пакетики «Тетра Пак»: звичайний, здавалося б, картон виявляється насправді високотехнологічним винаходом, що складається з 6-ти шарів різних матеріалів. Разом вони надійно захищають дари наших садів та ланів від пагубного для багатьох вітамінів ультрафіолету та кисню, а також від вологи, сторонніх бактерій та запахів.  

  Не оминайте увагою і молочнокислі продукти, адже вони не лише багаті на білок, вітаміни, макро- та мікроелементи, але й містять пробіотики, які необхідні для підтримки оптимальної мікрофлори кишечнику. Ви ж пам’ятаєте, що саме він є тим органом, де формується імунітет? Щодо вибору продуктів правила ті самі: для дітей обирайте саме дитяче харчування (воно жорсткіше контролюється та краще збалансоване), купуйте продукцію перевірених виробників та належним чином упаковану. Картонні пакетики «Тетра Пак» і тут стануть вам у нагоді – вони легкі, зручні, надійно зберігають продукт і дозволяють легко відстежити, чи не була пошкоджена упаковка.

  Не забувайте й про повноцінні білки: на імунітет позитивно впливають дієтичне м'ясо птиці (наприклад, індичка) та морська риба. Остання багата на омега-3 поліненасичені жирні кислоти, які (окрім імунітету) позитивно впливають на нервову систему та роботу мозку дитини. До речі, у боротьбі за сильний імунітет педіатри також радять давати дітям риб’ячий жир.

  Ударна доза вітамінів

  Окрім правильного меню дитині можна давати справжні «бустери» імунітету. Зверніть увагу на цілющі рослини – наприклад, калину, глід та обліпиху. Їх можна заварювати та давати дитині у вигляді відвару зранку та ввечері – натуральна користь від цього перевершить усі вітамінні комплекси з аптек. 
  Для смаку можна додавати ще один імунізуючий продукт – мед. З ним, однак, слід пам’ятати дві вкрай важливі речі: він може викликати алергію і його не можна додавати до гарячих напоїв – це не лише руйнує всі корисні речовини, але й робить мед небезпечним. 

  Ще одним імунізуючим смаколиком може бути суміш ізюму, кураги, чорносливу, лимону з цедрою та того ж меду. Подрібнюєте усе блендером або м’ясорубкою і даєте малюкові зранку по половині чайної ложки. Але спочатку впевніться, що в малечі немає алергії на ці продукти.

  Годуйте дитину правильно, робіть разом зарядку, більше бувайте на свіжому повітрі, підтримуйте атмосферу любові у родині та радійте життю – і тоді про імунітет та потребу у його зміцненні ви навіть не згадуватимете.  
   

  Facebook Comments
  Анонс