Напад апендициту у вагітних: Як розпізнати і що робити

Зміст:

  Не секрет, що вагітні дуже помисливі та самовразливі, лише почне щось турбувати, відразу підозрюють найгірше. Деяким при найменшому дискомфорті в животі здається, що у них напад апендициту. А живіт у майбутніх мам болить досить часто: йде гормональна перебудова організму, із зростанням плоду зміщуються органи, в третьому триместрі і малюк може вельми відчутно штовхнути ніжкою.

  Діагностувати апендикс вчасно не завжди просто, особливо важко це зробити у вагітних. Як же відрізнити напад апендициту від важкості у животі від переїдання, і коли слід звернутися до лікаря?

  Ознаки та симптоми апендициту:

  • Різкий, гострий біль, часто наростаючий і переважно внизу живота. Біль буває нападами, то болить, то ні. Інколи біль справа віддає в ногу, багато хто описує, що біль зміщується вниз і вправо.
  • Мігруючий або блукаючий біль, коли болить то в одному, а через годину-дві вже в іншому місці.
  • Сильний біль знизу живота справа при пальпації. Необхідно повільно натиснути на місце, де болить, потім різко відпустити. Якщо при відпусканні біль помітно посилюється (стає сильнішим, ніж при натисканні), то це виражена ознака апендициту (саме так проводять діагностику лікарі).
  • Підвищена температура, яка тримається і лише зростає.
  • Може бути загальна слабкість, розлад шлунку, нудота, блювота.
  • Один із народних способів перевірки – лягти на спину і постаратися підняти витягнуту праву ногу вгору (носком на себе, а п’ятою вперед). Якщо при виконанні вправи відчувається різкий біль і нога не піднімається, то час дзвонити в швидку.
  • Ознакою перитоніту, що почався, вважають, коли біль припиняється на декілька годин, а потім з’являється з подвоєною силою.

  Буває, апендицит плутають із кишковими інфекціями, отруєннями і кольками. Звичайно, краще перестрахуватися і викликати лікаря, ніж терпіти біль і дотягнути до перитоніту.

  Апендицит – не легкий діагноз, при неясній картині хірурги завжди його підозрюють. При підозрі на апендицит відразу відправляють до лікарні, роблять аналіз крові (інколи і сечі), щоб дізнатися, чи є запалення і по можливості УЗД і КТ.

  Як видаляють апендицит під час вагітності

  Вагітним апендицит видаляють так само, як і не вагітним, хірургічно, якщо це дійсно необхідно. До речі, при видаленні зараз лікарі частіше віддають перевагу спинальній анестезії і лапараскопії (діють через невеликі проколи), тоді відновлення не займає багато часу. Проте на великих термінах вагітності хірурги зупиняються на класичному надрізі.

  Профілактики апендициту немає, від нього ніхто не застрахований, напад апендициту може статися в будь-якому віці. Досі існує міф, що апендицит буває в тих, хто насіннячка з лушпинням поїв. Певна річ, це повні дурниці, але точно невідомо, що саме може спровокувати напад.

  Не перше десятиліття гуляє жарт, що якщо дійсно є підозра на апендикс, то лікарі його виріжуть у будь-якому випадку, щоб більше не турбував. Насправді, апендицит зараз не видаляють всім підряд, це не зовсім марний відросток, у ньому зберігається мікрофлора, яка допомагає відновлюватися кишечнику і захищає імунітет.

  Вікторія Дідок

  Facebook Comments
  Анонс