Народний депутат, мати двох дітей Леся Оробець: «Від жінок у політиці дійсно дуже багато пуття»

Зміст:

  Багато хто, голосуючи за Лесю Оробець на віртуальних президентських виборах, навіть не замислився про це, що насправді цього разу вона точно не балотуватиметься – як мінімум через те, що у президенти до 35 років не беруть :). А от на реальних виборах київського мера шанси у Лесі є.

  Дочка відомого політика та правозахисника Юрія Оробця, Леся з самого початку не планувала іти шляхом батька – за освітою вона юрист-міжнародник, перекладач з англійської мови. Ще під час навчання дівчинка почала підробляти перекладами та репетиторством, а через кілька років, ставши народним депутатом, навчилася поєднувати роботу з материнством. Причому нардеп із неї вийшов напрочуд діяльний – весь перелік депутатських здобутків Лесі Оробець дуже довгий, навіть якщо не акцентувати увагу на її успішній боротьбі з тютюнокурінням та закриттям шкіл у сільській місцевості.

  Леся має діловий імідж, але якимсь незбагненим чином справляє враження людини щирої. І строгі костюми виглядають на ній так само органічно, як джинси. На запитання світмам Леся Оробець відповіла охоче і весело – ось самі переконайтеся!

   Оробець

  – Твоя старша донька Соня народилася, коли ти вже була народним депутатом – як технічно можливо поєднувати депутатство і материнство?

  –  Так, обидві мої доньки народилися, коли я працювала політиком full-time. Це означає ненормований робочий день, відрядження, численні зустрічі. Але я вмію організовувати свій графік та графік моєї команди. Тому материнство стало для мене випробовуванням, яке ще більше привчило до дисципліни та самоорганізації. І Соня, й Еріка змалечку подорожують зі мною Україною. На щастя, є дитячі автокрісла, складані ліжечка, зручний посуд для подорожей – усе це допомагає працюючій мамі. Я завжди намагалася у перервах бігати годувати дітей та взагалі проводити з ними вільний час.

  – Як гадаєш, наскільки політика – жіноче заняття? Варто вводити політичні квоти для жінок чи залишити ситуацію розвиватись природним шляхом?

  – Політика – це заняття для адекватних та рішучих людей незалежно від їхньої статі. Думаю, у деяких країнах з недосконалою політичною культурою варто було б ввести такі квоти. Як не дивно, з самого початку я була категоричним противником квот, вважала, що тільки чесна боротьба повинна мати місце. Але потім зрозуміла, що на певний період часу квоти мають бути. Адже так жінки хоча би почнуть думати про політику, і партії напружаться та будуть шукати фахівців серед жінок. Від жінок у політиці дійсно дуже багато пуття: вони значно ефективніше борються із корупцією, значно рідше беруть хабарі, частіше звертають увагу на найбільш актуальні проблеми (скільки платити за квартиру, як потрапити у садочок без хабара, скільки коштує м’ясо) та менш авантюрні, керуються розумом. Чоловікам же цікавіше гратись у політичні ігрища.

  – Твоя офіційна біографія розповідає, що твій батько, український політик та правозахисник Юрій Оробець, розгледів у тобі сильну особистість ще в дитинстві… У тебе дві дівчинки – можеш сказати про них так само?

  – Мої діти – абсолютно різні. Старша, Соня – більш рішуча, наполеглива. Вона безумовний лідер за характером, у будь-якій дитячій компанії швидко знаходить друзів, з легкістю йде на контакт. Еріка більш тендітна, сором’язлива, спокійна. Мої дівчатка доповнюють одна одну, вони ростуть подругами. Пишаюся їхніми досягненнями у навчанні, хоча кожна з них уже зараз виявляє схильність до чогось свого.

  – Виховуєш своїх дітей так, як тебе твої батьки, чи твої педагогічні погляди відрізняються?

  – Батьки з дитинства привчили мене розраховувати на себе у житті та працювати. Ще підлітком я почала працювати: розносила листівки, допомагала батькові під час виборів. Батько навчив мене головного: приймати рішення та нести відповідальність. Тому я як мати хочу максимально підготувати своїх дітей до дорослого життя, адаптувати до реалій.

   Оробець і діти 2

  Ти народний депутат – як оціниш законотворчі новації твоїх колег, котрі скорочують соцвиплати матерям?

  – Я розумію, що адаптація до європейського законодавства буде відбуватися нелегко, проте робитиму усе, що від мене залежить, щоб скорочували зарплату міністрам, а не матерям.

  На твою думку, чи існує в Україні так звана «скляна стеля» в професійній та політичній сфері для жінок? (Коли жінки доходять до певного рівня – як правило, нижні-середні щаблі, а до вищих ешелонів їх потрапляє надзвичайно мало…)

  – Приклад багатьох українок, які досягли значних успіхів у бізнесі, політиці чи кар’єрі, доводить, що все можливе! Але згодна, що жінкам складніше поєднувати роботу та сім’ю. Тим цікавіше:)

  Можливо жінці залишатись жінкою на провідних політичних та керівних посадах чи їй доводиться переймати чоловічий стиль поведінки/керування?

  – Мені довелося привчити себе виглядати більш солідно, але я намагаюся залишатися жінкою, носити сукні замість штанів, робити макіяж. Тривалий час мене сприймали як дівчинку, бо я дійсно прийшла у політику дуже молодою. Тому не словом, а ділом була змушена доводити, що я професіонал. Інколи доводиться бути жорсткою, бо політика вимагає жорстких рішень та дій. Але мені притаманна і суто жіноча гнучкість та вміння адаптуватися, без цього у політиці теж ніяк:)

  – Що конкретно плануєш робити з МАФами? Ця проблема дуже пекуча для мешканців столиці…

  – Майже усі МАФи встановлені з порушенням законодавства. Моє завдання як мера – очистити місто від незаконних споруджень, тому робитиму усе, щоб кияни могли вільно ходити вулицями та підземними переходами.

  – Який бачиш шлях вирішення проблеми паркування машин?

  – Паркомати та муніципальна міліція, яка контролює наявність талончика за паркування під лобовим склом, – ось і вся схема. До того ж з тих грошей, що ми платимо їм зараз, мабуть, чи не 3 копійки з гривні іде реально у бюджет. Але хочу зауважити, що перш ніж вводити жорсткі заходи по паркуванню (міняти ціни на парковки, вирішувати питання з паркуванням у центрі), треба буде багато працювати над громадським транспортом: станом на зараз після поїздки у метро в час пік ти фактично втрачаєш свій «товарний» вигляд.

  – Якщо станеш мером, який у тебе буде зв’язок зі звичайними киянами у кожному районі? Чи будеш ти особисто виїжджати на зустрічі з людьми?

  – Вже зараз я щодня проводжу зустрічі з людьми у різних районах міста. Моя команда звітує про зустрічі в Інтернеті. Впевнена, ми зможемо організувати комунікації з киянами для оперативного вирішення проблем міста.

  – Чи маєш плани ліквідувати ЖЕО?

  – Маємо плани їх реорганізувати.

  Оробець і діти

  – Ти дуже діяльна – а як відпочиваєш?

  – Останні декілька місяців, з початку Майдану, я працюю без вихідних. Відпочиваю пару годин на тиждень, намагаюся проводити цей час із родиною. Можемо піти у парк, дівчатка обожнюють ігрові майданчики на кшталт того, що розташований у Маріїнському парку.

  – Ти активна користувачка соцмереж (як і наші світмами) – коли знаходиш на це час?

  – Здебільшого у авто, коли їду на чергову зустріч. Свій Facebook-акаунт веду особисто.

  – Твої побажання світмамам?

  – Бажаю вам натхнення в усьому: вихованні дітей, роботі, коханні. І завжди залишайтеся жінками!

  Запитання ставила Атанайя

  Facebook Comments
  Анонс