Плануємо літній відпочинок родиною! Як, коли і як надовго?

Зміст:

  На вулиці вже літо і все частіше в голові крутиться думка про відпочинок всією родиною на морі. Але якщо у вас маленька дитина, до цієї думки додається ще багато додаткових запитань: куди краще їхати, як далеко, на скільки часу, чи не зашкодить подорож малюкові..?

   семейный отдых

  Існує багато думок щодо того, чи варто із маленькими дітками кудись їхати відпочивати, адже і сама дорога, і зміна звичних умов життя, і можлива зміна клімату можуть негативно вплинути на самопочуття малюка, а відповідно і батьків, що навряд чи залишить позитивні спогади.

  Закономірно, що влітку завжди хочеться ближче до води, до сонця, подихати йодованим чистим повітрям. Проте, якщо ви маєте на меті не лише зміни обстановки та відпочинок, а й оздоровитися, то тут є деякі нюанси.

  Так, педіатри відзначають, що з дітьми у віці до 3-х років їхати на південь можна лише на тривалий термін – не менше 3-4 тижнів. Адже навіть доросла людина далеко не завжди швидко акліматизується, а малюкові на це потрібно ще довше часу, деколи до 5 днів.  Ще один із важливих моментів, який потрібно врахувати – маленьким дітям не рекомендують зміцнювати імунітет в частинах світу із надто відмінними від «домашніх» кліматичними умовами (наприклад, Туреччина чи Туніс) саме влітку. Краще для цього підходять вересень-жовтень чи квітень-травень.

  Щодо перельотів, то у віці після трьох місяців перешкод для подорожі у літаку особливих немає, окрім індивідуальних особливостей. При цьому потрібно організувати свій маршрут так, щоб уникнути пересадок – перепади тиску не надто приємні відчуття. Щоб допомогти малюку краще перенести зліт та посадку, необхідно в ці періоди годувати його груддю, або поїти.

  Один із важливих моментів при плануванні відпустки є місце, де саме ви будете відпочивати:

  • Готелі. Якщо ви надаєте перевагу відпочинку по типу «все включено» беззаперечними перевагами на відомих курортах Болгарії, Туреччини, Криму є наявність в готелях розвиненої інфраструктури саме для малюків і зняття з мами більшості щоденних турбот: необмежене харчування, обслуговування номерів, аніматори, атракціони, аквапарки тощо.
    
  • Санаторії. Якщо вам до душі відпочинок у спеціально призначеному оздоровчому закладі, то перед тим, як його обрати, треба дізнатися, чи санаторій призначений для відпочинку з дітьми до трьох років, яким чином у ньому організоване харчування малюків, якого типу спрямування цей заклад.
    
  • Пансіонати та бази відпочинку. В Україні на теперішній час існує безліч різноманітних пансіонатів, баз відпочинку, які відрізняються один від одного якістю (та наявністю) сервісного обслуговування, умов проживання, харчування, забезпеченням самих умов відпочинку, особливо коли це стосується дітей. Якщо ви збираєтеся їхати в подібне місце вперше, краще наперед дізнатися про всі нюанси, пошукати відгуки серед знайомих на рахунок того, який контингент там відпочиває і яким чином – адже шумні надто веселі сусіди, дискотеки поруч та інші заклади навряд порадують вас, коли треба буде вкладати дитину спати.
    
  • «Дикунство». Для тих, хто любить відпочивати поза залежністю від режиму, меню та повного сервісу, може підійти варіант поїздки «дикуном» – винайняти кімнату у приватному котеджі або й цілий будиночок. Дехто навіть може й надати перевагу туристичним наметам, якщо не лякають умови проживання. Проте, якщо ви розраховуєте на відпочинок ще й від домашніх справ, кухні, прання, прибирання і т.д., то в цьому випадку доведеться шукати чиюсь допомогу або одразу підшуковувати місце із таким сервісним обслуговуванням, яке надасть змогу повністю насолодитися відпочинком і дорослим, і малюкам. 

  Найголовніше – це мати гарний настрій і вирушати у путь, коли дитина повністю здорова!

  Гарної відпустки!

  Автор: Ольга Джеджера 

  Facebook Comments
  Анонс