Що робити, якщо не хочеться сексу?

Зміст:

  Натрапила на цю статтю, може комусь пригодиться.

  «Кілька років тому я народила, і секс у мене почав йти на другий план. Раз на два тижні з’являється скороминуще бажання, і дуже швидко йде. Я думала, що просто чоловік набрид, але мене не тягне також і до інших чоловіків. Сексуальні фантазії є, а коли доходить до справи, то мене як ніби відштовхує щось ». 

   

  Безліч молодих мам зіштовхуються з тим, що звичний сексуальний потяг після пологів слабшає або зникає зовсім. Питання, що робити, якщо не хочеться сексу, мучить багатьох жінок. Не солодко при цьому буває й чоловікам. Сумним підсумком може стати навіть розрив відносин. 

   

  Як же бути в такій ситуації і що робити, якщо не хочеться сексу? 

   

  Отже, тривале очікування позаду. У будинку з’явився новий член сім’ї. Здавалося б перешкоди, які були у пари під час вагітності, залишилися в минулому. Але замість цього молодим батькам у комплекті з пелюшками та безсонними ночами можуть дістатися сварки на грунті того, що жінці тепер зовсім не хочеться сексу. І що з цим робити, зовсім незрозуміло. 

   

  Кожен переживає по-своєму. Для чоловіка стриманість є вимушеною, але, ймовірно, очікуваною. Для жінки ж відсутність бажання може бути цілком несподіваним, і саме їй доводиться мучитися над питанням «що робити, якщо не хочеться сексу?». 

   

  Спочатку давайте розберемося, чому так виходить. 

   

  Фізіологічні фактори в ситуації «що робити, коли не хочеться сексу» 

   

  Гормони визначають сексуальні реакції людини. А жіноче бажання вельми залежно від коливань гормонального рівня. Особливо після пологів. Гормон пролактин активно виробляється при вагітності та в період годування груддю. Він же пригнічує овуляцію – найважливіший етап жіночого циклу, без якого неможлива вагітність («нехай спочатку зміцніє ця дитина, а потім з’явиться наступна»). А можливість зачаття і сексуальний потяг тісно пов’язані. 

   

  Тривале грудне вигодовування зараз дуже популярно. Багато жінок практикують його більше року. Тому період відновлення звичних репродуктивних функцій може затягтися. 

   

  Травми статевих органів. Без них навіть при сучасних технологіях  майже ніхто не обходиться. 

   

  Годування груддю. Не у всіх цей процес проходить так «природно», як описано в книжках. А між тим груди для багатьох грають не останню роль в ліжку. Після пологів частіше за все вони сильно збільшуються і постійно «заважаютьь», можуть з’являтися хворобливі ущільнення, соски покриваються тріщинами, може навіть триматися висока температура. Треба якось з цим справлятися, і зовсім не до сексу. 

   

  Зміна фігури. Деякі жінки залишаються у формі або худнуть після пологів. У решти додана вага і попередній малорухливий спосіб життя можуть привести в ліжку до дискомфорту і навіть змусити соромитися себе. 

   

  Загальна втома з-за великої кількості нових турбот, обов’язків, відповідальності, незвичного розпорядку дня теж знижує потяг. 

   

  Як видно, фізіологічних причин, через які може не хотітися сексу, цілком достатньо, але вони зникають у міру того, як організм приходить в норму, а дитина росте, і всi поступово звикають до нового розпорядку. Психологічний же стан жінки може відновлюватися набагато довше. 

   

  Психологічні чинники в ситуації «що робити, коли не хочеться сексу» 

   

  Їх може бути багато, і в кожній сім’ї вони свої. Я наведу самі основні. 

   

  Післяпологова депресія матері – це комплексний стан. Вона виражається в загальному гнобленні і відсутності смаку до життя. Також вона має і гормональну природу. Тривати цей стан може по-різному. Але поступово з входженням у звичне життя проходить. Жінка в стані післяродової депресії замикається і про секс думає в останню чергу. 

   

  Післяпологова депресія батька. Мало хто говорить про такий фактор у чоловіків. При цьому новоспечені тата можуть сприймати дитину як щось «чужорідне», оскільки він забирає жіночу увагу. Деякі так сумніваються, чи їх це чадо, дуже різко реагують на дитячий плач або прохання про допомогу, дорікають жінку в тому, що вони змушені тепер більше працювати, щоб утримувати сім’ю. Це посилює стан молодої мами і вбиває сексуальний потяг до чоловіка. 

   

  Занадто пильна увага до дитини (його домінування у свідомості матері). Хтось скаже, що тут не може бути перебору. Не погоджуся. Так, материнський інстинкт у нас у крові. Так, мама – найголовніший і необхідний маляті чоловік. Але з віком потреба в ній у дитини зменшується. Багато ж жінок уявити собі не можуть, як він без неї (погуляє з кимось із родичів, залишиться вдень, на ніч, у вихідні). Є і дуже «громадські» діти, які не люблять і не хочуть ні хвилини проводити без дорослих, займаючись самостійно своїм справами. Вони повністю поглинають материнську увагу. Все це не залишає місця сексуальності. 

   

  «Відірваність» від звичного життя. Багато жінок працюють майже до самих пологів і в цілому ведуть дуже активне життя. А з моменту народження дитини їх оточують в основному тільки домашні стіни й родичі. Спілкування із зовнішнім світом обмежується гулянням з малюком або походом у магазин. Такий перепад кого завгодно оберне на зневіру. 

   

  Я розповіла о найбільш типових фізіологічних і психологічних факторах в ситуації «що робити, коли не хочеться сексу». Пора шукати виходи з такого становища. 

   

  Що робити, коли не хочеться сексу? 

   

  Заспокоїтися. Це саме головне в такій ситуації. Чим більше проходить часу, тим більше чоловіче нетерпіння, і тим частіше жінка задається питанням «що робити, коли не хочеться сексу». Це тільки підвищує напруженість. Можливо варто розслабитися і пустити все «на самоплив». 

   

  Знизити навантаження. Не можна встигнути все самій. Та й не треба! Не мучте себе. Є  підгузники, пральні машини, дитячі порошки і навіть одноразові пелюшки, мікрохвильовки для розігріву дитячого харчування і збалансовані суміші, потужні пилососи, зручні швабри та спеціальні компанії, які приберуть ваш будинок. Скористайтеся прогресом. Все ж таки міркування, «що все це сучасне шкідливо» – для тих, хто сам не сидить з дитиною. Наша екологія неідеальна, і дитина ніколи не буде жити в ідеальному світі. Зате до вас може повернутися ідеальний секс. 

   

  Розподілити обов’язки. Так, бабусі та інші родичі можуть суперечити вашої концепції виховання. Але вони чудово можуть готувати, прибирати, гуляти і робити будь-які дрібниці по господарству. Це, уявіть, може і чоловік (навіть, якщо він працює, а кому зараз легко?). Всі ваші страхи за дитину – це лише «наслідки» материнського інстинкту. Це треба вчитися розуміти розумом. 

   

  Висипатися. Мало хто з мам замислюється про те, що вдень, поки спить малюк, спокійно можуть спати і вони – це найпростіший спосіб відновлювати сили. 

   

  Зайнятися собою. Це необхідно, навіть якщо не хочеться. Раніше ви напевно чепурилися для чоловіка. Дитині тепер це не потрібно – він вас і так любить. Зате гарний зовнішній вигляд поверне вам відчуття «реальності». Сюди ж можна віднести й улюблені справи. Ви не зобов’язані навіть заради малюка їх себе позбавляти. Іноді треба просто побути на самоті – вчіться «відключатися». Це мистецтво допоможе і в ліжку. 

   

  Поговорити з чоловіком. По душах! І обов’язково вибравши правильний час, коли всі найбільш спокійні і вдалося відпочити. Пояснити, що з вами відбувається ( Якщо ви самі точно це розумієте), і що ви його дуже любите. Попросити просто на якийсь час бути ласкавим без сексуального підтексту, розуміння і, можливо, допомоги. Можна пояснити ситуацію і більш радикально. 

   

  Одна з моїх колег одного разу вранці на запитання: «Що в нас на сніданок?», Поклала  в тарілку на стіл нічний підгузник з усім його вмістом. Більше питань не було! 

   

  Створити умови. Постарайтеся поступово перестати спати з дитиною. Це складніше для мами, але правильніше . А упоратися з утомою допоможе пункт «Висипайтеся». Спочатку ставте ліжечко поряд зі своєю, а потім – в іншій кімнаті (в цьому випадку допоможе пристрій, схожий на рацію: одна його частина буде поруч з дитиною, а інша у вас – так ви завжди почуєте, коли малюк прокинувся). Нічого страшного з нею не станеться, зате у вас із чоловіком з’явиться законний особистий простір. 

   

  Навіть якщо дитина і прокинеться (хоча недарма є вираз «спати сном немовляти»), Ви не повинні стояти біля нього постійно. 

   

  Є й виходи із ситуацій, коли вдома мало місця для усамітнення. Приклад моєї знайомої пари (батьків трьох дітей!) Показав, що милий розкладний диванчик на кухні однокімнатної квартири цілком може стати затишним любовним гніздечком, та ще й «кузнею кадрів» 

   

  Одним словом, шукайте індивідуальний вихід. Він є! 

   

  Нетрадиційний секс. Якщо ви відчуваєте дискомфорт від звичного статевого акту або думок про нього, спробуйте щось нове. Або просто порадуйте чоловіка оральним сексом. А можна заздалегідь домовитися, і ні за що не заходити далі поцілунків (спочатку – повільних, а потім – дуже пристрасних) або представити, як ніби ви школярі та  цілуєтеся потайки. Допоможіть чоловікові з мастурбацією – адже він теж не залізний. Може стати в нагоді і аптечний любрикант. 

   

  Зайнятися вумбілдiнгом. Тренування інтимних м’язів, які можуть не прийти у форму після пологів без вашої участі взагалі, здатнi повернути минулі відчуття під час сексу, а, головне, бажання ним займатися. 

   

  Такими можуть бути виходи з ситуації «що робити, якщо не хочеться сексу». Важливо, що після народження дитини будь-яку родину чекають зміни, і універсальних рецептів немає. 

   

  Швидше за все, з вашим тілом усе в порядку, а зміни відбулися в голові. Питання, якого вони роду? Вам більше не хочеться сексу або поступово, поки ви виховували малюка, стало зрозуміло, що поруч з вами «не та» людина (буває й таке), але ви не можете або не хочете собі в цьому зізнатися. 

   

  Якщо так і не вийде знайти відповідь самостійно, можна без сорому звернутися до спеціалістів (гінеколога, сексопатолога, психолога). 

   

  І пам’ятайте: ви налагоджуєте стосунки з чоловіком, в першу чергу для дитини, якій потрібна повна і щаслива сім’я, де відносини мами і тата стануть для нього головним прикладом в майбутньому!

   

  Татьяна Королева

  http://jshtuchki.blogspot.com/2010/05/blog-post_7208.html

  Facebook Comments
  Анонс